All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @XTRage

    Koji modeli /motori su u pitanju ?
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    N47 dizlo oba, jedan slabija verzija 80-ak kw a jedan jaca 130kw.
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kod buraza je 09 116i, kupljen sa 80k na satu. Nakon 100k je trebao zamijeniti vodenu pumpu i termostat kada se već pumpa skida.

    Ista ta vodena pumpa je električna i košta nekih 800KM kod naših prodavača auto dijelova. Kao da je serija 7 a ne obična 1ca :)
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Skoro vidjoh cini mi se na VW Touaregu elektricna letva volana sa zasebnim remenom, EPS ili EPAS tako nesto se zove. Ne mogu ni zamisliti cijenu tog sistema kad se pokvari.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Samo bježi od N47 motora, tj 4 cyl dizela. Benzinci su im dosta bolji.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Stvarno mi je nije problem benzinca uzeti ali, na pik-u je veoma siromasna ponuda. Svega 30tak vozila.

    Jedan jedini benzinac da kazem da bi ga uopste htio pogledati. Sve ostalo je previse staro, istroseno i "golo".

    https://www.olx.ba/artikal/39381532/bmw-116/ - 10500, nema ljetne gume, analogna klima, samo redovne servise radio
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nije auto samo motor, u ovom slucaju ima belaja i mimo njega, mada naravno N47 i lanac je igranka od 3 hiljade eura u inostranstvu, u bosni bi moralo ici za triput manje.

    Mozda ima neki primjerak gdje je vlasnik vec uredno nagazio sve vece mine pa da i ima smisla kupiti.
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Jbo te ispade auto totalni fail x)

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  9. iPlay

    iPlay Komšija

    Ako imaš u planu dati 10k za bibi, gledaj da najbolje izvučeš i ne žuri! Ja sam jednom poletio i skupo platio školu. Sreća u nesreći da mi je drug mehaničar/serviser pa me pripazio gdje god je mogao. Googlaj malo po netu savijete za vozila, tipa "najbolje vozilo to 5k €" i sl. Vjerujem da ti je privlčana i lijep, ali ne vrijedi ako je servis skup i gdje ćeš biti redovan.

    Kolege koje imaju to vozilo ti daju savijet iz prve ruke.

    PS: Ne zaboravi, ne vjeruj u pređene kilometre ako ih ne mogu dokazati u oficilnom servisu npr.
    Ja sam viđao auta (čak jedno i kupio bio) gdje nikad ne bi vjerovao da je vraćena kilometraža!
     
    Aldiin likes this.
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Onome ko ga je masno platio pa utukao bruku para jer bmw gotovo nizasta nije priznao garanciju ili preuzeo odgovornost (kako ih kakav sud nije natjerao da zamijene svima lance i zatezace je misterija) i onda ga morao prodati za cijenu nekog vanilla golfa je sigurno fail.

    Ko ga je dobio kasnije za relativno povoljne pare i zamijenjenih vecinu bolnih tacaka prosao je okej.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Definitivno vozilo ide kod Tomica + carvertical, nije mi zao dati i vise 2k od realne vrijednosti ako kupujem nesto sto je provjerno i ispravno. Citam na internetu da modeli 2010-11 nema problema? (Dizel) Ako i ovaj motor ima, onda cu definitivno odustati od dizela i pokusati naci benzinca. Mozete pogledati link sto sam postavio iznad, to je otp nesto sto mi se dopalo.U slucaju da ne budem mogao naci ni benzinca, definitivno cu traziti nesto drugo. Strpljen, spasen.

    Hvala svima puno na savjetima i preporukama, sad barem znam sta da gledam.
     
    Last edited: Mar 7, 2021
  12. Haker

    Haker Veteran foruma



    Eto, valjda su isti motori, pa eto to okvirno troškova održavanja. Sve je to ok da nije ko zna koliko vraćeno.
    Ako imaš auto koji te sluša ne znam što će ti ovo u životu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Jbga dok je ovaca bice i vune.

    I meni je svevisnji golf 5 1.9 tdi za godinu dana izbio 2k KM i opet nije bio kako treba pa mi ne daje za pravo da serem kako bas nijedan ne valja.

    Drug imao facelift 118d chipovan pofino, radio na njemu rijetko sta, ako je imao nesto bas, nije vodio previse racuna, dusu mu vadio i cijedio ga i nikad problema nije imao i takvog ga prodao bez problema, sto ne znaci da je i to OK i da je pravilo.

    Jos jedan godinama vozi E90 2.0d sa N47 motorom nikad problema nije imao momak, samo redovno odrzavanje i kako treba, opet ne znaci da je bez greske svaki model.

    Dosta dijelova koji su se ugradjivali u E87 isli su i na E90, bas i taj pomenuti N47 motor pa pune ceste bas 2.0 dizela..

    Aldine, ne moras carvertical jer oni u sustini kupe podatke od ovlastenog kojeg mogu i odredjene drzave, dovoljan ti je uvid kod Tomica, a ako zelis da ti je i dusa mirnija opali i carvertical nije preskupo.

    Sto se tice te godine, isto je to N47 motor, samo ne znam da li su to u pitanju modeli kojima lanac nije bio iza motora pa je laksa eventualna zamjena, sto i jeste osnovni problem kod zamjene, ili je to ipak kod drugog modela, nisam uopste siguran pa provjeri.

    Ima dovoljno na netu bmw foruma gdje vladnici iz prve ruke govore iskustva i kakve su probleme imali i koji su ucestali i po kojima su poznati.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pa naravno uvijek ima izuzetaka ali to sa zatezacima na N47 je toliko cesto i na 60-80k da je recall i preuzimanje svih troskova moralo biti rjesenje.
    Ali svabe ko svabe, u 95% slucajeva je vlasnik platio puni ili vecinu iznosa.

    Vjerujem da je dobar dio i dosao na balkan sa novim lancem i zatezacima a da novi vlasnik ni ne zna pa se kune kako ima 250-300k sa fabrickim.

    A da u svako danasnje auto treba ulagati je jasno, u neko manje, u neko vise, konfekcija ko svaki proizvod sad, neko ima srece pa dobro prodje sa modelima poznatim kao kvarljivima a neko obrnuto.
     
    Aldiin and aNaToMiC ! like this.
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Nisam fan bmw, ali ako tražiš manji auto zašto kupiti bmw ili Mercedes, s njima uglavnom dobro veći troškovi, a nema neke kvalitetne vožnje, sepet ko sepet. Ako voliš bmw onda bar serija 3 ako ne 5,a mali auto nikako BMW ili recimo Mercedes A klasa ne daj bože... Ako već mora biti onda bar benzinac jer su definitivno manje prešli i možda nađeš s tačnom kilometražom plus jeftinije održavanje, a dizel te može lagano ukopati financijski...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Neko se u korporacijama dosjetio da bi trebalo pokriti trziste uzduz i poprijeko a naplacivati znak na haubi pa se dobiju takva 10k eura skuplja auta nego sto bi trebala biti.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo za XTRage

    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Valjda znas da je to Ford ? :D
    Taj ga je parkirao u more, ne vidim drugo objasnjenje.
    Ili je photoshop zajebancija, jer sve mi se cini da je zadnja hauba plasticna.
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Nije šasija Ford, i nije plastična hauba.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk