Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    https://www.mi.com/de/mi-tv-q1-75/overview

    Dobro djeluje na papiru, vidjecemo kako ce se pokazat. Zasad jedini TV koji zadovoljava sve moje kriterije. Nazalost samo 3xHDMI i samo 75", al iduci TV ce mi svakako bit 75".
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ovi iz Partum-a ne pristaju da mi daju tv po mom izboru za 1400Km ili skuplji uz moju doplatu, kazu prema uslovima produzene garancije zamjenski uredjaj mora biti isti ili slicnih karakteristika te iste ili slicne cijene.

    Nude mi kao opciju za sada Philips 58" PUS8505/12, rekao sam da sam izgubio povjerenje u Philips kao brend i da mi ponude i opcije od drugih proizvodjaca.
    Ako nista ne bude moguce onda cu najvjerovatnije taj zamjenski Philips odmah prodati, necu ga ni otpakovati.
     
  3. Majesco

    Majesco Aktivista

    Ne prihvataj to, imali su vremena za servis nisu ispostovali, oni se sad pokusavaju izvuci.
    Sad idi preko inspekcije, trazi da ti se da drugi TV, ili iznos koji si dao za svoj TV, obavezno daj svoje ime i prezime inspekciji nemoj prijavit anonimno.
    Ja sam se sa drzavnom firmom vodovodom natezao oko 6 mjeseci, jer je pukla cijev i isla mi voda sa ceste pod temelj kuce, njihovi su izgovori bili te su izasli na teren, te nije niko prijavio, nakraju prijavio ih inspekciji i u roku 5 dana 10 radnika je izaslo na teren da saniraju puknuce.
    Kod nas se ne moze nista fino.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Taj je Philips krš godinama. Oni su planirali da se fokusiraju samo na proizvodnju kućanskih aparata i slicnih gluposti. Jos od 2008-me govore kako ce prestati prozvoditi televizore. Prije desetag godina su se uvezali sa jednom Hong Kong firmom koja je pocela proizvoditi televizore za njih. Povukli su se bili i sa US i Indijskog tržišta. Potpunu obustavu proizvodnje televozora su trebali uraditi 2013-te. Ali ne znam sta je bilo s tim.

    Na kraju dobijes to sto dobijes. Sjecam se da je philips imao najvise povrata na servis. Ocito je to i dalje tako. Prije par godina mi došli otac i sin i zapikirali philipsa, ide nova godine za par dana, a onda svjetsko prvenstvo. TV- je bio kod njih par dana i dovukli ga 31 Decembra na servis. Mislim da su za novu godinu gledali u plafon.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ne moze se ni vani nista fino. Prijavis i to je to. Tako ljudi i vani rade, ne cekaju milost.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Philips ima odlicne OLED televizore.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    LG, Sony i Panasonic su ispred, u mnogo stvari.
    Samo sto je Philips fancy sa onim svjetlima i zvucnicima, a na kraju 90% ljudi koji kupe OLED najmanje kupe neki soundbar, tako da i nije neki plus.
    Ali eto svatko ima svoje, ja licno ne bih Philips TV da mi ga dajes za 50% manju cjenu, interfejs im je ima 15 godina kataklizma.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Iskreno,nisam ni mislio da ce to ici glatko i da ce pristati ispostovati klijenta.
    U biti,to sto su ti rekli da zamjenski TV mora biti iste ili slicne cijene i karakteristika,to je tacno i tesko je bez kakve muljaze izvuci duplo skuplji uredjaj od onog koji je prvobitno kupljen.
    Pokusaj ti uzeti neki drugi brend...samsung ili sony pa ako to ne prodje,uzmi philips koji nude i pokusaj ga prodati odmah

    Ako budu zavlacili sta,prijavi odmah inspekciji i to je to...svakako kod nas sve pijaca...bukvalno je nemoguce kupiti bilo sta bez neke drame.

    Pa pisao sam i ja zimus kako sam dobio koristen TV iz izloga pod "NOV" i natezanja sa njima da mi snize cijenu jos jer su mi uvalili polovan tv
    Ja sam isto prijetio inspekcijom i tek su tada uplatili pare
     
  9. Esh

    Esh HWB



     
    Sena likes this.
  10. Esh

    Esh HWB

  11. selvin

    selvin Moderator

  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mislim da je bolja opcija ici na 2020 lineup ili mozda cak i na 2019 ako ih ima igdje, obicno ih bude novih cak i dvije godine poslije, cjena se spusti a u biti ne gubis nista. Od ovih G1 je tek upgrade na CX, a on je vec skup. Moja preporuka bi bili CX, ili BX ako je samo za igranje, malo je "tamniji" BX od C serije, pa ne znam kakav je za HDR filmove, ali ako ce se SDR furat onda komotno moze BX.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Slabo da je sta best buy, novi OLED modeli jos skuplji nego prije. Jedino ganjat neki 2020 model (ili cak 2019 ako se nadje), mada su i oni preskupi za ono sto nude.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Esh

    Esh HWB

    @selvin najbolje bi bilo ici sa CX, pod uslovom da se cijena koriguje nakon dolaska novih modela. Vidio sam CX 55 na par mjesta izmedju 1000 i 1100 eura.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Sad gledam preko oficijelnih kanala je kod nas 3000KM, a bio je po 2700-2800 oko black friday-a. Bice cekati opet neke akcije. To oko 2000 je dobar deal ali pretpostavljam vani? Samo sto kontam da je 55" sto se tice velicine mali skok sa 48" kojeg koristim 7 godina :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Malo je 55”. 65” je danas minimum (narocito sto se TV ne mijenja tako cesto), a onda i cijena ode u tacku, narocito sa novim modelima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma idi na 65 odma, vjeruj mi. Na prvu to izgleda wow, poslije 10 dana daj sta vece. Svakako neces opet 7 godina mijenjat.
     
    Vedo likes this.
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Slazem sa kolegama gore, i meni zao sto ne odoh na 65'.
     
    Vedo likes this.
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Zavisi i od prostorije, ja sam zamjenio svoj 48 za 55 i super je, veći ne bi mogao stati ionako...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Pa i kontao sam 65. Jer i tad kad sam uzimao 48" bili su najpopularniji 40". A dnevna je 30ak kvadrata, nece biti veliko. Doduse onda je cijena dosta veca za oled, pa ga vjerovatno ne bih brzo ni uzimao. Ovaj tv me i dalje sluzi super, ali ne vidim smisao da idem samo na vecu dijagonalu, a panel da bude malte ne isti.

    Btw. Monitor mi je 40", nema smisla da je tv malo veći :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk