Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prvo je bila muka uraditi update sa 8.1 na 10, strahota. Barem da su onu zadnju x50 seriju Lumija prebacili na Android, ovako ode sve u tehnološki otpad.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Probao i ja viber...ne moze viber da se nanovo aktivira
    APlikacija zadnji put azurirana 2017.,tako pise dole ispod haha
    Definitivno je ostao skoro pa dumb phone...par aplikacija da radi

    Sto se slika tice...danas sam slikao vani...slike su vrhunske stvarno a i kamera kod mene radi jako brzo,nema stekanja ni loadinga...brzo fokusira i okida
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ni meni nisu aplikacije bile problem, imao sam sta mi je trebalo, 6tag je odlicna alternativa instagramu, i imao je featurea kojih instagram ni danas nema, a da ne pricam o app mytube, pa ja sam sebi tu pravio playliste od muzike, jedno vrijeme bio bez interneta, pa odem u kafic, srknem kaficu i usput sebi offloadam videa na yt da mogu sta gledati dok sam u stanu.

    ja kako sam se vratio od tad na android, nikad vise nisam pogledao neki wp telefon. ne mogu da vjerujem da jedna softverska firma poput microsofta, s tolikim budzetom nisu bili sposobni napraviti OS da radi.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam na WP dosao sa symbiana tako da je meni bio najbolji. Promjenio sam 3-4 komada i bili su sasvim ok. Odlican hardware,super kamere,ekrani za 10. U to vriijeme ni android nije bio za pohvalu. Nekad krajem 2014 sam kupio samsung note3 i pocela je era androida.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    OS nije nimalo lako napraviti...pokusao MS,nisu uspjeli,evo sada Huawei pokusava kao neki svoj OS ali izgleda da je to laz,u biti je Harmony OS skin androida,barem za sada...
    Mozda nama sastrane izgleda da je to lakse nego uistinu jeste.

    A sada je jos teze napraviti neki novi mobilni OS,jer je android sada odlican i tesko je natjerati nekoga sa neceg sto radi dobro,u neki novi OS i svijet.

    Kada je windows phone pokrenut,android je bio prilicno los OS i bilo je prostora za nesto novo i drugacije.
    Ja danas tu supljinu ne vidim.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    8.1 je bio odlican, i samo su trebali nastaviti preko njega.

    10tka se cinila kao da je sve iz nova radjeno.

    Slazem se da novi sistem nije lako praviti. Ali kad vidis da je wp7 odlicno radio, pa onda i 8.1 koji je meni licno i najbolji desktop os.

    I onda sa win10 sve unazade, kao da su iznova nov os pravili.

    Cak je Nokija sama kritikovala microsoft kako su tromi, pa su cesto nokije izlazile sta proslogodisnjim procesorom, jer windows phone nije podrzavao nove procesore i morao se cekati microsoft za to.

    Kako god, gone for good, fala Bogu pa nisam ostao jer bih se napatio.




    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Problem je bio sto su htjeli ujediniti OS izmedju PC-a, tableta i telefona. Tu je sve puklo. Poceli su kasniti sa osnovnim stvarima, podrskom za aplikacija pa tako i ljudi prestali kupovati. Ako vec pravis konkurenciju, moras biti bolji da bi ljudi kupovali. Nije dovoljno ponuditi isto. A oni su zapravo kasnili isto kao sto je symbian. Dva puta ista greska. Jedino je SAMSUNG napravio pametnu stvar pa odustao od svog OS-a i presao na Android.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da...ujediniti tri svijeta je bio preveliki zalogaj i nije se moglo istovremeno raditi na tri fronta i onda su kasnili sa svim...pa onda razni bugovi...ja sam koristio betu win 10 mobile od samog pocetka i bio tester...tu je bilo svega i odgadjanja svako malo.
    Sada iz ove perspektive se vidi da je trebalo puno vise resursa da bi se napravio,odrzao i razvijao OS

    Ideja je bila dobra,implementacija polovicna a podrska za daljnji razvoj OS nikakva i zato je i propao projekat.
    Bilo je to i vrijeme kada je MS imao probleme i sa svojim glavnim proizvodom,windows 8.1 i onda su sve resurse bili usmjerili u windows a mobilna divizija je trpila ...
    Ave u svemu,meni je bilo fino koristiti windows phone 3 godine,jos sam ja koristio najjeftinije lumie...520,640

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ideja je bila odlicna. I zao mi je sto je propala..
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kad se sjetim hypa ovdje i ja popustim i kupio 2-3 lumie a sta sam ljudi zajebo i nagovorio isto da ih kupi poslije me stid ljudi jbt brisi ovu sramotu od teme :D
     
    Neo Bahamut Zero and Reventon like this.
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nasao sam odlicnu aplikaciju i podrsku za windows 10 mobile i sve moguce i nemoguce aplikacije i igre
    na telegramu postoji chat grupa,gdje ljudi daju podrsku za razne stvari za win 10 mobile i mogu se sa aplikacije koju cu vam sada ostaviti skinuti sve aplikacije i igrice,sto su radile a vise ih nema na storeu
    link
    Ovo je podijelio kolega na drugom forumu i hvala mu...ja sam vec instalirao i nasao hrpu stvari...bukvalno ima sve...ne samo aplikacije,nego kostumizacija,hackovanja razna,tweekovi i sve ostalo...kao i alati za brikovane telefone,otkljucavanje i sta sve ne
    Evo vam link,skinte ovaj zipovani folder "W10M group 2.3.5" ...i raspakujte na telefonu.
    Da bi mogli instalirati ovu aplikaciju,potrebno je da u "for developer" ukljucite da ste developer i onda se sve app mogu instalirati...

    Sa ovim se moze produziti vijek telefonu pofino...a izgleda da ima nacin i da se viber aktivira...pa ako uspijem,postaviti cu upustvo ovdje
     
    Qler likes this.
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kakav vijek, to je mrtvo godinama. Kao sto neko rece koliko sam ljudi nagovorio da uzme Lumiju, sramota me :D Jos su jedne prilike smanjili prostor na onedrive sa 15GB na 5GB, evo i sad dobijam mailove da ce mi izbrisati fajlove ako ne prosirim prostor. Pu pu pu
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja imam 30GB, normala kao i prije. Od toga nekih 25 iskoristeno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Back in November, Redmond announced free OneDrive storage would decrease from 15GB to 5GB for existing and new users, while its 15GB camera roll storage would be discontinued. It also nixed unlimited OneDrive storage for Office 365 users, capping it at 1TB of free space.25 Apr 2016

    Jos uvijek jedan od najsupackijih poteza da se neko natjera da plati prosirenje. Ali MS je to.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To ti je nesto birvaktile. Danas, 12.03.2021 ja imam 30GB Onedrive-a. Ne placam nista nit sam ikad platio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne bih da te razocaram ali masa stvari radi
    Evo ja se igram i testiram...instaliram aplikacije,igrice da vidim kako radi i vecina fercera fino.

    Nije sistem na nivou androida ali niko to i ne tvrdi...nego samo da se moze koristiti i danas ,barem kao rezervni telefon.

    Sto se onedrive-a tice...i kod mene ima 30 GB...iskoristio sam oko 25 gb

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To sto danas imas je nebitno kad su otjerali ljude tad kad je bitno bilo da se prosire. Kad se sjetim da sam morao skidati sve sa onedrive pa prebacivati na google... Meni je to dovoljno da vise nikad nijedan njihov servis ne koristim.
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    I ja sam imao bruku gigabajta pa su mi skresali na 30

    Ali opet mi ostaju najbolji za cloud backupa

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ukida i Google slike, ono sto je bilo neograniceno u slucaju da pristanes da ti urade resize. Svi su oni isti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma ja koristim vise tih servisa i na svim su manje vise isti fajlovi...pa ako jedan zahebe,ima drugi treci.
    Koristim onedrive,google drive,dropbox ,pcloud
    Od viska glava ne boli