Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Thx raja! Ma smrad je nVidia, pogledajte samo viewport u Siemens NXu, Titan RTX 500 fpsa, 3090 citavih 26. Hardver identican, samo drugaciji driver..

    [​IMG]
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Govna su, sto jest, jest.

    A eto sad prodaju muda pod bubrege sa ogranicavanjem mining performansi novim modelima kartica. Koji licemjeri...

    Godinama “zakljucavaju” GeForce kartice za ono sto na Quadro modelima ostave upaljeno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    RTX 3060 mining limit bypassed.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A meni bi krivo što za 3060Ti nisam mogao vratiti pdv, mislio da je ~500€ previše obzirom koliki je MSRP. :D:D
     
    Vedo likes this.
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Haha, jeste :)

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    bojler, Esh, Sena and 4 others like this.
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Javi dojmove.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Stigla grafa, stala je bez problema u kuciste. Probao malo Doom, 5120x1440, necujna totalno. Probam večeras I MS Flight Sim. Pohvale za PCMarket iz Cazina, ispostovali dogovor.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
    [​IMG]
     
    p4ja, kolinsb, donjapa and 9 others like this.
  9. Esh

    Esh HWB

  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma



    Gdje je ona prica kako Nvidia ima puno bolje drivere? Jer nema. Mozda bilo nekad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja koliku toplotu ova grafa proizvodi, 970 Evo Plus SSD koji je iznad nje ode na 73C , njegov controller na 91C. Chipset ploce koji je aktivno hladjen ode na 76 C, grafa ga skroz prekrila. Samo PC kuciste kad dodirnes VRELO. Znaci komotno sobu mogu grijati kad je u loadu :) Al MS Flight Sim premocno izgleda u 32:9, sve na ultra, 40ak fpsa.

    [​IMG]
     
    Last edited: Mar 13, 2021
    KingT, Picoooka, bhd and 2 others like this.
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Jesil ti presao sa 1060 na 3090 ili sam ja nesto pobrkao :D

    Mani se igranja, baci se na posao.. haha
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    @Vedo undervoltaj je, bas je pretopla a jos gpu usage nije ni blizu 100%
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Jesam, al prvo zabava, onda posao :D

    @dmr sad malo vrtio BF4 single-player, evo rezultata sa GPU-Za. Citao sam negdje da je memorija do 105 C ok. Vecinom je na oko 96 C dok igram, al vidis spike je imala na 102 C.

    [​IMG]
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja bih probo undervoltat opet, jer vjerovatno ce biti stabilna a manje ce trositi i zagrijavati se, sigurno ce potrosnja spasti ispod 300W. Recimo ja svoju 1080ti drzim na max 0,95V.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Koliko si izgubio na performansama sa tim underclockom?
    Sumnjam da ce vuci ispod 300W, vidis da sada na stocku vuce 370 W
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    GDDR6X je ok do 120C, direktni info od Microna.
    Undervolting ja radim na RX 6900 XT, ali je samo u miningu stabilno, u 3D loadu pada ko kanta, u nekim igrama radi, u vecini ne samo ce ti glavobolju zadavat. Sad da iskupljas 40-50 igara pa da testiras, je imho gubljenje vremena. Sto se hotspot-a tice, on je uvijek po minimum 10C iznad standardne GPU temp, nerijetko ide cak i po 20C iznad.
    Vedo ostavi kako jeste, za graficku tog kalibra, su svi ti parametri ok.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 13, 2021
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kladim se da bi kad bi je otvorio i ocistio novu pastu i thermal pad da bi temp spala pofino. Ja sam tako u par navrata haman glajnc nove graficke spustio temp i nivo buke pofino al haj stisni muda 4700km kartu otvori :D
     
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Imas 3 god. garancije neka przi sta te briga .. kod mene nema za RTX 3070 Vision OC memory temps.

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Sena likes this.
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne underclockat vec undervoltat, performanse ostanu fakticki iste. Napravis krivu napona i clocka u msi ab, postavim ti link poslije. A ne bi temp isle dole zamjenom paste i padova jer je grafa 370W, eventualno bolje provjetreno kuciste bi pomoglo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro