Problem oko gasenja kompa

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by F1L1, Mar 18, 2021.

  1. F1L1

    F1L1 Novi član

    Pozz svima, naime problem je kad igram neku igricu cak i kad pricam samo na discordu sa drugarima odjednom se zamrzne ekran na sekundu cuje se neki zvuk i onda se komp se odjednom restartuje, i nije do update u windowsu i ne znam do cega je nekad stvarno zna da nervira kad radim nesto bitnije. Ako neko zna do cega je nek napise u komentarima, hvala.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Od kad se desava? Da li je cpu overclockan, koja je grafa, kakve su temperature?
     
  3. F1L1

    F1L1 Novi član

    Desavalo mi se ranije nakon instalacije windows 10 ali u manjoj meri i prestalo je evo sad je u zadnje vreme intenzivnije i procesor nije overclokan nista nije dirano od kad je kupljen komp
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    provjeri temperature, ocisti komp od prasine ako nisi nikada, moze biti uslijed pregrijavanja.
     
  5. F1L1

    F1L1 Novi član

    Probacu komp da ocistim nisam ga cistio oko pola godine godinu.
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Skini HWMonitor pa nam postavi screenshoot ovdje.
     
  7. Decerto

    Decerto Komšija

    skini furmark i pusti nek vrti 15-20 minuta. Ako zaledi PC onda ti je problem u grafi.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Može biti i napojna, ne mora značiti da je do grafe

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    napojni kabal
    napojna
    graficka
    maticna

    najbolje otvoriti event viewer i vidjeti koji tip greske se evidentira u logovima
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Temperature, napojna, driveri, memorija. Moze biti bilo sta. Meni je znao lediti PC i crn ekran pa restart ali radi sistema. Nešto je bilo izmedju drivera ili mem klokova kada sam drzao xmp profil po defaultu. Ne mora svaki put win10 bacati BSOD pa da radi restart kao prije.

    Sada mi je klokana mem i par dana sa 0 problema ali je win10 nafriško instaliran.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Milion stvari moze biti.
    Vidi Event log prvo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Čist sistem prvo nabacit. Pa onda dalje sumnjati na hardware.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Sena likes this.