Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kao prvo sta ti znaci dokumentarna cinjenica?

    Zena(Jasmila) nije nije ni pravila dokumentarac, ovo nije dokumentarac. Bruku stvari je prikazano u filmu, suptilno ili ne.

    Na dobar nacin pitomo je ispricana teska prica(nekome je ovo ok nekome ne, ali za sire narodne mase koje nisu upucene nikako i za ovakve stvari, sasvim ok).

    Film nema pristrasnosti, osudjivanja, niti predstavlja bilo kakav izljev propagande, sa dosta drugih desavanja se moze povuci neka vrsta univerzalnosti sto govori o veoma dobroj stvari koji je Jasmila odradila. Kraj filma, vrhunski.

    Obratiti paznju na intervju sa Mike Leighom i upotrebu steadicama, kao i jos par vrhunskih stvari koje su vrhunski odradjene u samom procesu snimanja filma.



    Film je vec pokupio fin broj nagrada, o kritikama provjerenih kriticara je suvisno govoriti da bi se bilo gdje "naprdjivalo" kako je gluma Jasne jedino sto valja u filmu(a vrhunski je odglumila).

    Niti inace uopste nesto Jasmilu gotivim, niti nesto posebno vezano za glumce i sl. , ali film je dobar i to je fakt.

    Metascore - 93

    Rottentomattoes
    - 100%

    Obje ocjene od certified osoba, ne random osoba.

    Za detaljne kritike bujrum:

    https://www.rottentomatoes.com/m/quo_vadis_aida/reviews

    https://www.metacritic.com/movie/quo-vadis-aida

    Ja navedoh argumente, od mene dosta, a i ti si dovoljno svoje obrazlozio.

    @Esh ako sam igdje pravila foruma prekrsio, ti slobodno opali mi ban. Rat nigdje spomenuo nisam, niti ko je kakav covjek, glumac i slicno, niti sam potencirao nikakva politicka prepucavanja niti bilo sta slicno.

    Komentarisalo se o milion filmova, aspektima snimanja, umjetnosti, kvaliteti odredjenih glumaca(evo pade mi na pamet diskusija o Pattisonu kao Batmanu lupam), i nije problema bilo, ja bih te evo kulturno zamolio da ovo ne brises, jer je isto sve uradjeno, osim sto je film domaci, i to koji se bori za oskara. Obrisati ovo i bilo koji post vezan za nas, domaci film, koji je u takvoj situaciji, haman bi bilo vrsta diktature i zatvorenosti..
     
    p4ja, Vedo, Eldorado and 3 others like this.
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da i Jasmila odlicno odradila posao, a istako sam Jasnu od glumaca. Ja ne vidim koja bi nasa glumica ovako dobro odradila posao.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mene iznenadilo da je Justice League na GO... dzaba, ehm, nabavljao, okolo :D
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meni je film kao film prosjek teski, a glavna glumica mi je prilicno antipaticna, ima cudan izgled. To sto je nominacija su ciste emocije kao i sve kod nas. Najbolji djeciji rad u svakoj skoli je neka pjesmica o ratu, tako i ovo.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa film i jesu emocije :D A nije nominacija kod nas ba vec za oskara, svjetska :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    4h film no thanks.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Na koji film mislis?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa ovaj novi Justice League ako nisam sta pobrkao.
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Bezbeli ovaj Zack Snyder's Justice League.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Aha, ne pratim taj serijal. Vidim iznad prica o Aidi, a znam da traje ispod 2h, pa kontam na sta se ti nadovezujes :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    I ja kontam Aida traje 4h, odmah da unaprijed odustanem od gledanja :D
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    I ja kontam sta prica :D
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    JL JS Cut vrhunski za razliku od prvobitne verzije.
    Filmcina, muzika, prica.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 21, 2021
    Qler likes this.
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    PA u cemu je razlika...ja skinuo "Zack.Snyders.Justice.League.2021.1080p.HDRip." naziv a sada vidim ima i to sa cut,ista velicina fajla
    Skinuti cu i tu verziju ako je bolja,ali me zanima u cemu je razlika ?
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sve sto si se pitao u prvom djelu ovdje je pojasnjeno :)

    Recimo Bruce Wayne dolazi po Aquaman-a. vidis ga samo na planini, pa sidje dole u selo..
    Ovdje imas par minuta kako je uzeo konja, presao planinu. I tako oko svakog upitnog detalja. Ma odlican.
    drugi film
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo skinuo sam i tu CUT verziju pa cu nju i gledati...samo moram se pripremiti na film od 4 sata :D
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Zack Snydes Justice league, ili Snyder Cut je isti film...
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ima Justice League i Jack Snyder Justice League :D
     
  19. Esh

    Esh HWB

  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Odgleda i ja ovu justice leagueu...jbte popodne poceo gledati,sad evo kraj hah

    Ali generalno moze se pogledati film,iako traje vjecnost ali je nekako iz dijelova pa nije dosadan

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk