Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. iPlay

    iPlay Komšija

    Evo ga :D

    [​IMG]
     
    Sena, bojler, p4ja and 6 others like this.
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    I kakvi su utisci? Kvaliteta slike, je li dovoljna reza, je li previsok? :D
     
  3. iPlay

    iPlay Komšija

    Došao kući, montirao. Nisam imao mnogo vremena da istražujem i podešavam. Prvi utisak top. Build quality mi je ok, nisam neka cjepidlaka. Slika i osvjetljenje mi odgovaraju i ima DP i HDMI port. Rezolucija top kao i oštrina. Hvala @black

    Pita supruga je li došao daljinski? :D
     
    selvin likes this.
  4. bojler

    bojler Aktivista

    Evo meni stigao Dell s2721dgf, znači vrhunski monitor, baš sam iznenađen da je ovako moćno. nema mrtvi pixela i backlightbleed je 0% baš nigdje ga nema.
     
    bhd, Vedo, Esh and 2 others like this.
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jel ovaj sto je kolega sa foruma prodavao ?
     
  6. bojler

    bojler Aktivista

    Ne znam ko je na forumu prodavao, uzeo sam na piku 1000km.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam S2719DGF i super je. Pored njega imam P2720D koji je zeni za CAD-a :) a ovaj koristim za igranja. Spojena oba na desktop i laptop, pa sta se prvo upali. I super je slika iskreno na oba. Jedino sto na Macbook-u ovaj ne moze 155Hz, valjda ovo govno ne podrzava sta li...
     
    bojler likes this.
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da li neko zna gdje mogu da kupim HDMI to DP adapter.
    Ili gdje ima HDMI-DP kabl?
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    KingT likes this.
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vec neko vrijeme mjerkam monitore i na kraju kupim LG 27GL83A-B. Bilo je dobrih monitora po 250EUR, ovo je osjetno vise, al valjda sam se namirio, nadam se.
     
    Picoooka and Aldiin like this.
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa najbrza ips matrica danasnjice dovoljno govori o tom monitoru :D Svidja mi se sto je sRGB a ne prosireni color space, mada neki volje siri za igre.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ne znam, vidio ponudu i klikno “buy”. Bilo vec nekoliko puta dobrih monitora po ~200EUR i promaknu mi, budu brzo sold out. Belaj je sto moram cekat shipping do petka.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    koliko si taj platio i koji su to bili po 200€? Taj sto si kupio bi trebao biti najbolji odnos kvalitete, cijene, dijagonale i reze.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znaci stivi je usr* s televizorom al se izvadio na monitoru :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    EL NINO CFC and kolinsb like this.
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Stevie posto pravi gejmer.
     
    EL NINO CFC, igor.g and kolinsb like this.
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    320EUR je ovaj bio. A cuj, tim sto su bili po 200-tinjak je svakom neki djavo falio. Target mi je bio 250EUR, ipak je moralo vise.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    super si proso opet, taj monitor je sami vrh za gaming, 144Hz 27" 1440p IPS gsync i freesync podrska
     
    Last edited: Mar 23, 2021
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Dobra cijena. Kod nas je preko hiljade.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa ima sve osim USB portova i kontrast je nesto nizi cak i za IPS, oko 800:1. I HDR jd podrzan samo u teoriji, nit ima dovoljno peak brightnessa nit je kontrast dovoljan.

    [mention]NAILS [/mention] 1000??? Wow


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Možda je za igranje dobar, to ne pratim. Ali pošto znam da si developer, 27" je ništa, igračka. Trebao si ići na neki ultra wide, možda i curved. Npr. 32:9 49". Da se namiriš kako treba :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk