Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Isplatili se aktivirati Amazon Prime
    Congratulations. You are eligible for a 30-day free trial of Prime:)
     
  2. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ja ga imam jer sam na twitchu prime member

    Za twitch:
    Dobiješ svaki mjesec nekoliko besplatnih igara koje su neka žlj kategorija, ali se potrefi nekad i neka malo bolja/kvalitetnija
    Dobiješ redovno content za razne igre, najčešće su tu World of Tanks, LoL, Fall Guys, Risk: Global Domination, Valorant, Rainbow Six itd.

    Za amazon:
    Za neke narudžbe ti je free shipping ili (rijetko) možeš dobiti bolju cijenu, ali to se odnosi samo na USA




    Možda sam šta fulio, ali to je što sam do sad primjetio kao neko ko ne koristi ni twitch ni amazon nešto previše :D
     
    RED DEVILS likes this.
  3. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Hoću sljedeće sedmice da uzmem Sony bežične slušalice x2
    Naravno i ifixit alat pa bi želio da mi to dobro obezbjede
    Sve artikle šaljem na Pesoto adresu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Ništa nećeš platiti tako da se isplati.

    Kasnije odjavi kako ti nebi skidali sa kartice mjesečno.

    Ja mislim ako planiraš svaki mjesec nešto naručivati da se isplati. Jer ono što bi plaćao za dostavu ode na prime pretplatu,a imaš opcije brze dostave.
    Kad imam nešto više naručivati i bitno mi je da dođe što prije na adresu, uzmem mjesečnu pretplatu za samo jedan mjesec, kad završim sa narudžbama, odjavim.

    Ako nisi ranije imao priliku da probaš Prime, sad ti je prilika, još bolje ako napraviš par narudžbi nekome od raje ili rodbine tokom mjeseca, da vidiš kako radi i koliko ćeš uštediti na dostavi preko Amazona.

    Ja sam skoro nešto naručivao, dobio pondu za Prime na jedan mjesec.

    Besplatna dostava + brza dostava,(sljedeći dan) dobio neki dodatni popust i na kraju uštedio 22 $ od cijene koja koju sam trebao platiti.
     
    RED DEVILS likes this.
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije online kupovina, ali preko turskog Amazona Prime Video izađe manje od 1€ mjesečno.
     
    Vedo likes this.
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Koliko znam ne prolazi kartica na istu foru kao sa Netflixom jer oni ne provjeravaju adresu kao što to radi Amazon.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moze li se Amazon Prime placati preko paypala?
     
    p4ja likes this.
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni je prošlo, stavio adresu nekog hotela u Istanbulu.

    Prilično sam siguran da ne može.
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Naruceno 18.3., prvobitno stajalo ocekivana dostava 26.3., pa se tad pomaklo na 29.3. uz detalj da je predano lokalnoj dostavi i tu tracking staje.

    Koliko vidim intime je zaduzen za fedex ali njihov tracking ne radi :D
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    E to ne znam ko od lokalnih razvozi fedex, narucio na adresu gdje radim i stigla posiljka prije nego sam dosao u smjenu

    Sent from my Mi 10T using Tapatalk
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @anel007 ma hajd valjda ce doci danas ili sutra. Samo da ne vrate u kakav lager pa da moram ici ganjati.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imam pitanje za amazon jedno. Kupujem sa amazon usa redovno, e sad ima nesto sto mi treba sa amazon.de, nije problem da isti acc koristim, tj. jeli moram nesto u postavkama da mjenjam?
     
  13. vutra

    vutra Komšija

    Što se tiče Pesoto-a, ima li neki sličan servis za pošiljke iz UK?
     
  14. DSA

    DSA Aktivista

    Samo mijenjas regiju u postavkama aplikacije. User i pass isti ostaje, ne treba dva accounta
     
    Sena likes this.
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Aha, ok.
    Thx


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. syd

    syd Aktivista

    Imam jedno pitanje za obratni smjer. Kupio sam i dostavio sebi preko pesoto tablet fire hd 10. Sad bi htjeo poslati taj tablet sestri u inostranstvo, ali ovi u posti mi nisu htjeli preuzeti, kao ima bateriju unutra. Ima li neki drugi nacin da posaljem tablet vani?
     
  17. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Fino ga upakuj u kakav stiropor, pa u kutiju.
    Daš vozaču nekog od autobusa koji idu tamo i podmažeš 20KM, javiš sestri i ona se nađe gore s njim i preuzme.

    Masa naših ljudi tako šalju rakije, suho meso, paprike, odjeću, obuću, baterije, tablete, mobitele, med, alat, svašta - u oba smjera :D
     
    p4ja likes this.
  18. zemomak

    zemomak Aktivista

    U našoj pošti rade debili, samo ti to mogu reći...

    Korisniku poštanskih usluga zabranjena je predaja poštanskih pošiljki koje sadrže sljedeće predmete ili tvari:

    koji po svojoj prirodi ili ambalaži mogu biti štetni za normalno odvijanje poštanskog saobraćaja/prometa time što predstavljaju opasnost (u pogledu zagađenja, oštećenja ili života) za zaposlenike pošte ili za poštanska transportna sredstva i poštansku opremu ili za ostale poštanske pošiljke;

    eksplozivne i lako zapaljive predmete ili predmete čiji je prijem povezan s opasnošću za druge pošiljke, poštanske objekte i opremu, te prijevozna sredstva ili za zdravlje i život ljudi (barut, benzin, petrolej, jake kiseline);

    predmete čiji je promet zakonom zabranjen (opijum, morfijum, kokain i druge droge) ukoliko se ne razmjenjuju između zakonom ovlaštenih institucija (bolnice, tvornice lijekova i zdrastveni zavodi), odnosno u međunarodnom saobraćaju/prometu u medicinske i naučne svrhe, između zemalja koje ih pod tim uvjetima prihvaćaju;

    predmeti čiji je promet zabranjen u unutrašnjem saobraćaju/prometu (zabranjene publikacije), odnosno čiji je uvoz zabranjen po zakonodavstvu odredišne zemlje u međunarodnom saobraćaju/prometu;

    žive životinje u pismonosnim pošiljkama osim pčela, pijavica i svilenih buba, u međunarodnom saobraćaju/prometu dozvoljena je otprema živih životinja u poštanskim paketima samo za one zemlje koje odobravaju taj promet i u svom unutrašnjem saobraćaju/prometu;

    pošiljke nemoralnog sadržaja.

    U poštanskim pošiljkama ne mogu se prenositi žive životinje osim pčela, pijavica i dudovih svilaca. U slučaju da postoji opravdana dvojba da poštanska pošiljka sadrži neke od naprijed navedenih predmeta javni poštanski operater zadužen za pružanje poštanskih usluga može komisijski pregledati sadržaj pošiljke.

    Dalji postupak sa pošiljkama za koje se utvrdi da sadrže neke od navedenih predmeta definiran je Pravilnikom o općim uvjetima za pružanje poštanskih usluga


    Sent from my Mi 10 using Tapatalk
     
    Last edited: Apr 2, 2021
  19. selvin

    selvin Moderator

    Pa baterije upravo spadaju u taj prvi stav sto si kopirao. Medjunarodni postanski savez je donio odluku i pravila pod kojim se baterije mogu slati u medjunarodnom saobracaju. I ne, ne rade debili, nego rade po pravilima koja su im recena.
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Mozda za baterije kada su zasebne, ali ne u telefonu, powerbanku i slicno. Mozes zamisliti koliko samo telefona kruzi u svijetu svaki dan :)
     
    dams82 likes this.