1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    5G kupuju ljudi za buducnost a mijenjaju svake 2 godine telefon ili i krace

    Zbog skupljeg modema platis osjetno vise isti telefon a neces ni vidjeti 5g u praksi hah
    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa eto treba uzimat polovne telefone kojima baterija traje 6h malo jaceg koristenja? Vise na punjacu telefon nego u dzepu/ruci. Da to hocu od telefona, obavljao bih pozive na kucnom telefonu. I ne mora se imati iz 2021, moj telefon je iz 2018, sad vrijedi 150KM mozda. Zato kad ga razbijem, necu ni da se sagnem da ga uzmem s poda. Kupim novi kinezer i ćao. Sve ima svoje, zato Xiaomi i ima svoje tržište. Nije im cilj bio sigurno da uzmu Apple-ov dio kolača i vas kao korisnike. Ali zato su uzjahali Samsung i njihove one igračke od low end telefona.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Naravno da je važno, za novac koji bih sad dao za jedan nov iPhone ja mogu sebe častiti svake druge godine sa 3-4 solidna telefona.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Realno A51 je kita u poredjenju sa Poco X3, a i Realme ima dosta bolje alternative
     
    Reznor and dams82 like this.
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ala su neki jedva dočekali da popljuvaju cajnize

    Nije bas sve tako crno i bijelo. Recimo s9 uzeh dok je bio najjači 550€ ga platih a imao je bug u FB Messenger desavalo se nekad gledam video i onaj Timeline od videa i nakon sto zatvorim app ostane u pozadini i kad otvoris nesto drugo vidi se. Samo je restart pomagao šta ćemo sad flagship a smece od baterije u podne mi bude 20% baterija.
    Ovaj sam Poco platio ni 140€ i boli me qita ako godinu izdrzi ja zadovoljan. Ako moram jednom ili 2x sedmično restart to je kompromis na koji sam spreman. Nema za malo para da je sve potaman. Apple iz principa ne bi uzeo nikad nikakav proizvod kamoli telefon taman kada ga ne bi ni imao. I Samsung mi se pravo ogadio digli cijene flagshipova u nebesa kopiraju amere dje punjač a nizi segment jad i cemer. Sajomi slažem se previse stancaju i seru sa ovim podmarkama. Bolje da preskoce svako 6 mjeseci novu seriju da se posvete peglanju softvera i ovako metu ali tada bi sa nulom sve pomnožili.
     
    Last edited: Mar 25, 2021
    kolinsb likes this.
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja ne znam sjecas li se da sam pisao o ovome?I meni je rn8 pro i iste probleme sam imao prvih par mjeseci koristenja.Ali je problen rjesen misteriozno sam od sebe.Kako i zasto ne znam.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobar je Xiaomi ali za narukvice, satove i usisivače.
    Hardware super za cijenu, ali u moj dzep neće još dugo.
    Apple, google, Samsung ulažu ko zna koliko više u software pa opet imaju bugove, nema onda sumnje da Xiaomi može sa istim modelom (da imaju svoj sistem unutar androida) i sada već par brendova i mnogo modela telefona napraviti da to radi kako treba.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kad ste pokrenuli staru-novu pricu.

    Neki dan kontam da pogledam iphone modele šta ima povoljno ukucam do 600-800km.

    Totalno sam zaboravio na genijalnu glupost zvanu "notch" pa sam brže bolje ugasio pretragu :D

    Mogu tolerisati prednju kameru krugic na displayu al brate dragi notch je ludilo.

    Mi 9t da ga ne ureknem, iako je kolega na forumu zakacio S10e za povoljnih 400km (zbog velicine) odgovaralo bi mi manji mob.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bezpotrebne rasprave ovdje, imaju teme za Apple i Google.
    Koliko je google dobar pokazalo se zadnjih par dana, kinezi im napravili dar-mar. I ovo sto su amerikanci banovali Huawei samo su sebe za*ebali, sreca po sve nas sto isto nije proslo sa Xiaomijem.

    Kina sve vise ulaze u tehnologiju i doci ce vrijeme gdje ce,na zalost, Mediatek pregaziti Snapdragona, a Exinos su vec ostavili iza sebe. Isto ce biti i sa androidom, obzirom da najvise korisnika upravo Kineza i Indijaca, cim sazrije Huaweiev playstore, banovat ce Google cisto iz osvete, pa neces imati telefona sa gapps.

    U najcrnjem scenariju ostat ce samo Apple i Samsung sa telefonima od 800+ eura.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja google pixel ne bi u ruke ni da mi placaju da ga nosam,kako odvratno i ruzno izgledaju.
    A nisam ni ljubitelj cistog androida.

    Xiaomi je odlican za cijenu koju traze za njih,tako da dzaba neki pljuju...ako mi bas bude bugovit model,otkljucam bootloader i za par minuta nabacim rom koji nema ili manje bugove.
    Tako da za sve ima rjesenje...samo se malo potruditi.
    Ja mogu zivjeti sa ovim svojim bugom,da me je nervirao prodao bi mobitel odmah a ne koristio ga 7-8 mjeseci.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Taj notch nije modni detalj :)
    Nego taj skener za face id. Evo i pixel 4xl ima taj notch, jbg moraju ga negdje ugurati, a vjerovatno kako tehnologija napredovala možda manje mjesta zauzimao.

    Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Modni detalj je bio kod Xiaomija, LG-a, Motorole. Valjda kad su kopirali iPhone X, zaboravili iskopirati i face id senzore.

    Pixel 3xl je imao nočinu
     
    Sena likes this.
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kod LG-a nije, ima svašta nešto u notch-u:
    [​IMG]
     
  15. kvaju

    kvaju Komšija

    3XL možda i najružnija ikad :D
    A beskorisna

    Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Rekli su, “hajmo sad napravit najveci notch” i uspjeli su. Makar da se prica o tome.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Samo da javim moj problem je izgleda rijesen. Opet offline telefon Ali ovaj puta ukinem adguard i obrisem ga i momentalno sve proradi. Starija neka verzija bijase.
    Tako da hejteri ide sajomi dalje

    Kolega s posla uzeo na moj nagovor sebi i zeni Poco x3 super zadovoljni.
     
    Last edited: Mar 27, 2021
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    I ja koristim adguard...mada stalno instaliram novije verzije.
    Moguce da je i meni on pravio probleme.
    Zadnjih dana nisam bio offline nikako...ima sigurno 7 dana

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Zato u snahe radi dobro

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Kako rekoh, negdje ste u putu napravili problem, tako i bi. Ne moze kod nekog biti sve ok, a kod nekog sranje, a isti hardware i software.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk