1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa vjerovatno...nema ona to instalirano

    ali ja ne bi mijenjao reklame ni da 5 puta dnevno moram resetovati telefon :D
    Kada uzmem telefon bez ovih blokera...jbte udjes na neki portal...ono tekst ko ponjava...red teksta pa red reklama i jos su sada nekakve napredne reklame...kada scroolas,reklama se cijela izlista,ne moRes je preskociti nikako hah
     
    dams82 likes this.
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja nisam imao adguard tada kada sam imao problem cisto da to eliminisemo :)

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    To je problem sa internetom ali ne opcenito sa signalom. Problem sa signalom je nesto drogo. 3-4 puta sam vec telefon restartovao zbog ovoga:

    [​IMG]
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nije kod mene tako bilo imao sam gsm konekciju ali nisam imao neta bilo 4g ili wifi.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha, bude meni i to. Nosao sam stari J6 samo da vidim da nije do eroneta i sve je ok bilo. Probudim se u jutro, kontam kako nema poruka ili poziva. I onda vidim da je telefon offline. Cak sam kontao da slabo fata signal u stanu. Slabija antena na telefonu. Ali se desi i kada budem vani. Restart jedino pomaze.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kakvo govno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Uh sto udari stevie, hhhh
     
  8. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Tebe bas slomi taj telefon. Ja sam na pocetku imao problema, tj proximity senzor. Ali s updateima sam bas zadovoljan, i mislim da nista od ovoga sto pises nisam kod sebe primjetio.

    Jos da napomenem da je odlicna baterija postala brutalna. Trenutno sam na 40%, sa 5h sot, od punjenja, a citav dan ukljuceni 4G, GPS, ekran dobar dio dana vani bio na full brightnessu, kamera snimala i slikala...

    Od nekog pocetnog nerviranja, sad mi je ovo bas ispoliran mobitel. Vec sam rekao da ne koristim nikakve adblockere.

    Doduse, kod mene je global verzija, 8/128, MIUI 12.1.4.

    EDIT: Uptime mi je trenutno skoro 280h, tj preko 11 dana, a i tad sam restartovao jer mi se ukljucio easteregg sa onom nekakvom mackom i nisam znao sta je.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Baterija je perverzija. Stid me reci koliko mi bude; bi'ce da ne koristim telefon nikako. To je ogromni plus, i sa brzinom punjenja i sa trajanjem.

    A ovo sto Selvin kaze kako svaki primjerak mora imati iste bugove mislim ne vazi za kineze. Ne znam za Xiaomi, ali znam da drugi kinezi kupuju memorijske čipove koji ne prodju test kvalitete. Nisu neispravni, ali taj "batch" koji kupuju na veliko ima vise losih čipova nego sto to zapadne Apple ili Samsung. Ako je to istina, objašnjava zasto recimo ja i ti nemamo iste probleme.

    Maloprije pricam sa ocem i ekran nece da ostane ugašen sta god da radio. Kako kažeš, živog me slomi.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma ne stoji to ni za jednog proizvodjaca...da dva ista telefona moraju isti raditi...ipak je to elektronika,koja je osjetljiva na milion stvari a ima i puno pojedinacnih komponenti koje mogu imati zasebne probleme.
    Po njegovoj logici...onda iz jedne serije bi 10-20-30 miliona necega trebali raditi savrseno a onda iz neke druge,da par miliona ima greske.
    Mislim da to ne ide bas tako.

    Naravno stoji da korisnik moze instalirati ili cackati nesto i da to pravi odredjeni problem ali u svijetu elektronike dva ista uredjaja nisu nikada potpuno "ista" :D
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Stvari o kojima su oni pricali su vecinom bili softverske prirode. Gubljenje signala svakako da moze biti i hardverski problem, ali ne mora znaciti.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    E jesu svasta nabili u njega, valaj ovde im kapu skidam.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Uh ovaj ultra je zvijer samo takva.
    Pogledajte velicinu senzora kamere...skoro 1'' ...slike ce vjerovatno biti top.

    Sent from my SM-G770F using Tapatalk
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Toliki senzor sam imao prije skoro deset godina u nokia 808 i da,slike su bile top.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    EL NINO CFC and dams82 like this.
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa znam...jos sada ovolika snaga procesora...ne moze da podbaci :D
    A vidjeti cemo i kako ce implementirati neka nova sociva,sa tekucim lecama,koje planiraju ubaciti u MIX seriji...to mi je zanimljivo za pratiti...leca se prilagodjava ...tako nesto najavljuju.
    Meni su ovi preveliki telefoni sada nezgrapni skroz...evo sada sam na 6,7'',malo sam na Samsung presao...iako je fizicki istih dimenzija kao note 8 pro,ovaj je veci i odmah je malo teze baratati po ekranu...barem meni,jer imam male ruke.
    A nema vise boljeg telefona ispod 6,5 inca...koji je za moj ukus gornja granica velicine.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma jbes high end :D
    Citam na klixu ako nije patka praviti ce i aute :D
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa oni vec prave sve zivo...tako da to i ne cudi.
    A kako Huawei pada...oni rastu i vjerujem da sada vec klepaju veliku lovu i zaradu,pa sigurno planiraju neka nova ulaganja.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Trebali su predstaviti i svoj cipset, mada se negdje navodi da su odustali.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ima li neko Xiaomi router mi 4a?

    Danas gledam u BCC ima na ponudi u nekom mobitel shopu za 70 km. Ima gigabitne portove, 2.4 i 5ghz Ne zvuci lose za te pare.

    Moj stari asus koji je bio stroj u svoje vrijeme vec polako pocinje da nervira. Cim se malo vise optereti puca konekcija pa valja resetovati u po trke ili utakmice sto nije zanimljivo.

    Domet mi nije vazan. Samo stabilnost. Ima li neko iskustva?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro