Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma Full HD može i 75" na sobu 2 do 3 metra vala :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sjećam se kada sam ja kupovao plazmu 42" ljudi mi govorili da nisam normalan :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Sjecam se svog Samsunga 32 prije 12+ godina... kakav je to bio TV tad.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kao i mobitel famozni 3.5" :D

    Furka bio što manji da ne žulja u džepu.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    E, vremena se mjenjaju....
     
  6. senad_986

    senad_986 Komšija

    Kad sam prošle godine kupovao TV, planirao sam 65", ali sam na kraju kupio 55" ali bolji model. Volio bih da je veće dijagonale, ali mi je ipak draže gledati kvalitetniju sliku. Mislim da sam se za manje od 24 sata navikao na skok s 43" na 55". :)
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam brata danas počastio sa 7022 55'' Samsung, on prezadovoljan :)

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Poklonu se ne gleda u zube :D
    Ja imam RU7400,2019. serija ,koja je malo bolja od te i ono tv je OK ali je zivi prosjek po svemu.

    Stari sony iz 2014. daje bolju sliku...kod ovog su brze smart opcije,koja ja i ne koristim :D

    Nije da nisam zadovoljan,nego je tv ono prosjek...ali dobro...vrijedi tacno onoliko koliko sam ga i platio :D
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Ti televizori su prilično jeftini i mislim da čak daju više u odnosu na cijenu, Samsung je tu fer za razliku od njihovih jeftinih mobitela koji su skupi za ono što nude... Ja bih prije kupio neki RU7xxx nego neki philips, grundig ili slično koji je klasu iznad...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa da...i kazem da vrijedi onoliko koliko sam ga i platio...800 KM za 55 inca
    Nije tv los,da me neko ne razumije povresno,niti ima kakve nedostatke...samo u poredjenju sa Sonyjem ima losiju sliku ali ovaj sony je u vrijeme izlaska bio 1300-1400 KM 48 inca...nemal skoro duplo vise

    Sent from my SM-G770F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo se ti tjesi, velicina je glavna. :)

    Meni je sad samo “problem” sto iduci TV mora bit minimalno 65, idealno 75”, a posto ce bit high-end, cijena ce otic u tacku. :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. senad_986

    senad_986 Komšija

    Za 1440 KM sam kupio Sony 55XH9096. Za te pare je bio u ponudi Samsung 65TU8500. Ovog Sonyja nije bilo u ponudi od 65", ali bi mi svakako bio preskup. Bio je tad jedan primjerak Samsung 65Q80T za 2200 KM, ali daleko preko mog budzeta, a bio bi izvrsna kupovina. Tako da sam itekako zadovoljan ovim 55XH90. :)
     
    DSA and Vedo like this.
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    XH90 je isto kao iPhone 12, napravili jednu posve novu stvar i sve ostalo zapustili. S razlikom da od HDMI 2.1 vec ima neke koristi, od 5G nece nikad ni bit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. senad_986

    senad_986 Komšija

    Za do 1500 KM bolje ne moze. Bolji od Q60T, od Q70T, a od Q80T ne zaostaje puno, a jeftiniji od sva tri.
     
    Stevie_Ray likes this.
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je djelomice i zbog tog sto je Samsung prosle godine unazadio citavu gamu. Q70R je jednako dobar ako ne i bolji od XH90, ali nema ni HDMI 2.1 ni DV.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Q90R je kanta, a ni ostali iz R serije nisu nesto za pare koje samsung trazi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Tvoj potpis sad zauzima bukvalno čitav FHD panel.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kakve to veze sad ima?
    Evo cim u sobu odem sve cu delete, najmanji problem.
    Moj komentar se odnosio na Q70/80 i 90R, ne na ovo ove R7** o kojima se gore raspravlja ako na to aludiras, QT serija je jos gora. Problem sto Samsung od odlicnih modela iz QF serije iz 2018 godine samo ide unazad, to je poenta ovoga posta.
    Btw ima ih ovde i sa vecim sigom, ali ode u off topic to vec,

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 30, 2021
  19. DSA

    DSA Aktivista

    Gdje je po ovoj cijeni?
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Manite se iPhone teme ovdje, jeste vidjeli da Hisense televizori uskoro dolaze na BiH tržište...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    forzamilan and EL NINO CFC like this.