Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. selvin

    selvin Moderator

    S tim da kod telecoma dobijes 2 godine koliko znam.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I ti lupas za taj ajfon i 5g vec na par tema, 99,9% kupaca ga je kupilo jer je ajfon (nekome pase stabilan i ispeglan os, neko misli da je simbol statusa), 5g je bio faktor realno nikome.

    I mjesecima svrsavas na hdmi 2.1 (koji uopste nije neka aman stavka) a kupio si bez njega.
     
    Sena, kolinsb and aNaToMiC ! like this.
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije tacno, 5G je u ocima prosjecnog iPhone kupca najveci feature jos otkako je iPhone dobio 4.7 i 5.5” formate, ili otkako je dobio prvi OLED i FaceID.

    Ogromna vecina Apple korisnika pusi foru kako je FaceID sigurniji od TouchID, ljudi su ubijedjeni u to, Apple rek’o.

    Sta to fali HDMI 2.1? Kako bi iko imao nesto protiv toga? Kupicu TV kad HDMI 2.1 ne bude jedina stvar koja na TV-u valja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Kupio od Pacomoby, dobra 12ka nema sta, nek 13ka ima 120Hz ekran i USB C i imaju savrsen telefon


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Aldiin and selvin like this.
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sto li se onda prodavao proslih godina.
    Skok sa 11 non-pro na 12 non-pro je bas osjetan u ovoj generaciji, a isli su ko halva i sa manjim naprecima medju generacijama.
     
    Sena likes this.
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Face ID je sigurno prakticniji od Touch ID, sad mislim da nama "obicnim" userima nije bas bitan aspekt sigurnosti do te mjere.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Mozete li vi instalirati google Gboard na iphone? Meni nece da ga izlista u storeu. Mad ga googlam,pise ispod app may not be available


    Sent from my iPhone using Tapatalk[​IMG]
    [​IMG]
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kod mene ima, ali mi je odabrana US regija


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    E gdje biram regiju Boga ti?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Unutar app store-a. Kliknes na svoju ikonicu jednom pa kad otvori jos jednom i tu ce biti opcije change country or region. Ja sam stavio CRO jer za Bosnu nema pola aplikacija. Samo onda cijene budu u kunama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Apple je samo rekao da je njihov Face ID precizniji od Touch ID (mozda im je jednostavno Touch ID sranje pa je Face ID bolji 20x). Nisu rekli da je facial recognition bolji od fingerprinta generalno. Uostalom, zavisi od milion faktora, imas i losih fingerprint tehnologija, a isto tako i jako dobrih facial recognition-a.
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Moras pogledati telefon ravno, a onda kliznuti da otkljucas. Kako je to prakticnije?
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni na 12 fantasticno brzo radi FACE ID ali, maske su problem..
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    To sve traje 3 sekunde, ali dobro ima nas svakakvih.
    Meni su znojne ruke problem, ali to je do mene.
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa bas zato i sporim da je prakticnije, otkljucavanje otiskom prsta traje 0.1 sekundu, ne moram dizati telefon sa stola niti gledati ravno u njega.
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Znaci jos nam nisu pustili pola osnovnih google aplikacija na nasoj regiji.

    Jel YT dostupan?

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    imal kakvih problema radi toga
    tj kakve su limitacije kad se stavi bih region
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa eto, tebi ok, meni nije zbog znojnih ruka, senzor totalno zakaze, tako je bilo na 6S, 7 i ipad 2017, dok kod mame na Xiaomi radi bez obzira na znoj. Ali sad odosmo debelo u offtopic.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni CRO stoji ima dvije godine, sve placam sa karticom iz BiH, mrsko mi i bilo mjenjat kad su ono u BiH uveli da se moze placati.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    E nema ga tu. Ovdje je locirano:

    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk