Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. dino31

    dino31 Aktivista

    Imam mogucnost da uzmem Poco X3 128/6 sa 2 godine garancije za 411KM pa me interesuje vase misljenje vrijedi li?
     
    dams82 and Reventon like this.
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Da.
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Potreban mi je neki telefon za stariju osobu, bitno je ono standardno - da podrzava Viber, ostale funkcije telefona nisu previse bitne :D
    Budzet sto manji to bolje, moze i polovan
    Ako znate bilo kakav koji moze za to posluziti, molio bih za prijedlog, evo kopam po OLX-u i vecina telefona su osteceni, razbijeni ili imaju neki prastari Android
    Ucinio mi se zanimljiv Alcatel 1S i Pixi4
    Ja sam imao neki Moto G3, jest da je malo spor, ali je kao nov, samo mu otisao citac SIM kartica
    Zaboravio sam reci da je ta osoba vec imala neki iPhone 4 cini mi se, ali je navodno previse komplikovan i premali je displej, inace to bi bila jedna od boljih opcija za male pare
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zavisi koji ti je budzet. Xiaomi Redmi 9A je nov ispod 200KM.
     
    Reznor likes this.
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Otprilike je to taj budzet, oko 150-200 KM, kao sto rekoh ne mora biti nov, samo da je ispravan i bez ostecenja, te da moze posluziti za neke osnovne stvari
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    @zippoo ima li kod tebe nešto?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kćerka mi je nedavno imala 9A (sa 2GB ram-a doduše) i jako je loše radio, trzanja i čekanja na sve strane. Ne bih preporučio ni starijoj osobi.
     
    Reznor likes this.
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Imam ja nov jedan idealan za to a i za ostalo...jos godinu ipo garancije u BHTelecom.Uklapa se u budzet do 200 KM
    Pisem detalje u PM
    3/64 memorija
    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pitanje za ove sto su koristili
    Imam telefon sa fingerprintom ispod ekrana (amoled),pa me zanima,da li svako zastitno staklo podrzava ovo i hoce li raditi.
    Moram nabaciti neko zastitno na display...ja obicno nabacim ono deblje sto oni zovu 5D,i vise D-ova

    btw.ovaj fingerprint na displayu mi je puno losije rjesenje nego onaj klasicni sto bude pozadi ili sa strane.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Zavisi od skerenra i od zaštite. Mozda ce raditi ali ne tako precizno. U biti to je senzor kamere koja "slika" prst. On ne radi u 100% slucajeva bez zastite tako da ce taj procenat biti jos manji kada dodaš zaštitu prek otoga.
     
    zippoo likes this.
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa ja vidim da nije uopste toliko precizan...nekada iz treceg puta otkljuca,iako sam napravio tri registrovana otiska.
    Znaci i sa staklom je lutrija...ebem ti telwfon i tehnologiju glupu...izbace nesto vrhunsko,da bi eto reda radi kao nesto novo ubacili duplo losiju stvar.
    Sto je najgore,telefon je visa klasa

    Sent from my SM-G770F using Tapatalk
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Registruj jedan otisak pa vidi hoce li biti precizniji. Meni jeste na Mi note 10 lite ali nije ni blizu brz i precizan kao pozadinski skener.
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam to jednom uključio čisto iz znatiželje i koristio par dana, radilo je besprijekorno, ne sjećam se da sam morao dva puta nasloniti prst ili nešto čekati, ali zbog posla kojim se bavim ruke su mi često prljave pa sam isključio...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Fazon je sto moras pottefiti tacno u krug gdje je skener ako hoces da ocita iz prve,plus moras staviti prst cijelom povrsinom.
    Oni skeneri pozadi kako god pipnes ,on munjevito otkljuca...ne znam da sam kada dva puta pritisnuo na xiaomiju.
    Ovaj skener na samsung s10 lite,nije da ne radi ali kada je ugasen display,nemas pojma gdje je tacno skener i ne mozes pogoditi iz prve...tek kada se pojavi ono svjetlo,mozes pogoditi ali preciznost je opet upitna.

    Sent from my SM-G770F using Tapatalk
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    To je nešto do Samsunga

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma nije...sve radi kako i treba,samo je tehnologija takva jbga.
    Kada nalegne prst cijelom povrsinom,otkljuca brzo

    Sent from my SM-G770F using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Onda je do tvog prsta


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. comrade

    comrade Aktivista

    pozz
    preporuka za tel do 350 KM (moze polovan)
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta ti je prioritet, ekran, kamera, baterija? Hoces li igrati igrice na njemu?
    Onako na prvu Poco X3 NFC je nov 380KM, za iste novce imas i Redmi Note 10 sa malo slabijim procesorom ali Amoled ekranom. Baterija u oba je odlicna. Isto tako Redmi Note 9S je nov za 320KM, dobar fon, isti kao Redmi Note 9 pro ali slabijom kamerom.
     
  20. comrade

    comrade Aktivista

    iskreno volim dobar ekran, a i kamera da je malo bolja , ne koristim tel za gaming

    da li bi se isplatilo protegnuti za 150 maraka i uzeti xiaomi note 10 ?
     
    Last edited: Apr 4, 2021