All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Puno brate za crijevo, mozes motor kupit za 500KM :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Prije da ce se ljetna plastificirat na nizim trmpetarurama i to trajno. Prosle godine sam furo zimske do jula i super su mekane i sad i nisu se sastrugale.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa nije crijevo ko crijevo. Taj sa otpada ko zna koliko je staro, pa šansa da opet vrisne je ogromna.
    Ovih par dana je bilo pretoplo za zimske, sada je ok jer još uvijek kada je toplo asfalt nije vruć.

    Ja stavio ljetne cisto jer svi navale kasnije pa uvijek moram cekati.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ti ne kontaš da je zimska guma zapravo guma, mekana da imaš gripa na niskim temperaturama. Kada je voziš na vrućem asfaltu guma se pregrijava i postaje plasticna, gubi svoja svojstva. Na oko se cini ok, ali kada naletiš na led ode lagano.
    Ljetnoj neće ništa biti na ovim temperaturama.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pa da, ispod 7 stepeni ce ljetna imati manjak gripa ali neces je unistiti ko zimsku na 20-25.
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Ne zna raja da sad obaveza zimskih prestaje od 01.04.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    E ja sam ovo cuo negdje, drug me ubjedjuje da je 15. Googlanjem ništa se ne može postići jer je ocigledno to od ove godine svježe.
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Na bihamku pise 1.4.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Svuda piše 14. Ali baš bilo na vijestima neka iz bihamka kaže 01.04.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neka zimskih jos jednu sedmicu, danas u Tuzli sva godisnja doba se izmijenjase, na trenutke i susnjezica. Sljedece sedmice isto najavili niske temp para dana.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Po meni je gore za ljetnu voziti na blizu 0C nego zimsku na 20C, plastificira se i poslije je ne omeksa nista.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Apr 4, 2021
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nikad mi nije bilo jasno logika kupovine nekih dijelova na otpadu, niti grancije, niti imas pojma koliko je staro... hajde vrata, lim, pa i farovi.. ali sam jednom vidio na putu prema Tuzli meni se cini, ne sjecam se, pise prodaja polovnih auto dijelova iz Njemačke... nigdje veze, eto amortizer iz njemacke je bolji od polvnog kod nas.. ili lafeta, kugla, lanac... nigdje veze...
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @dmr Nisi ti to dobro razumio oko zimskih guma. Ona i jeste namjenjena da je vozis po minusu jer ostaje mekana. Na 20 stepeni se zimske skuhaju, kasnije nemaju efekta po hladnom i snjegu.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Još da zna da na zimskim troši više goriva, šipak bi gulio do šestog mjeseca :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    20C nije nista za zimsku, puno gore 0C za ljetnu :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Kojom logikom? Ljetna ti je sa vise "plastike", zimska vise gume. Zasto ce plastici smetat nula vise nego gumi toplota?
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ljetna guma je napravljena za veće temperature na niskim može postati pretvrda i dobiti pukotine.
    Svakako je gore zimske na visokim temperaturama nego ljetnu ovih par dana dok joj nije idealno

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    dmr ima svoju logiku za sve pa i za gume :D
    Hajde stavi ljetne i ganjaj 2,7 potrosnju.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hehe, fakat me zanima kolika li ce biti potrosnja sa ljetnim na +30C :D Jos da ih napumpam na 3 bara :D
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nepopravljiv si :D
     
    dmr likes this.