News about mobiles

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by bhd, Apr 5, 2021.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    nenji_avero likes this.
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Steta za LG, imao sam LG V30. Jedan od najboljih ako ne i najbolji telefon koji je izasao te godine. Ali nekako mislim da su sami sebi krivi za ovo. Jednostavno nisu pratili trendove i malo su odvojeni od onoga sto kupci traze. Uvedu neku inovaciju i umjesto da isprate to i poboljsaju naredne godine, oni skroz ukinu a okrenu se necemu drugom. Mnogo je tu bilo potencijala i imali su super dizajn, ali dzaba kad uvijek nesto fali.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Famozni LG g2 model, ganjao sam da ga nabavim i na kraju dok sam se omišljao izbacil su LG g3 i njega kupim :D

    Šteta, al ocekivano obzirom na konkurenciju.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da ovaj zadnji pokušaj govori koliko su bili diskonektovani od tržišta.

    [​IMG]

    Na kraju ce ostati: Samsung, Apple, Google i Xiaomi.

    Šetat za LG. Moj prvi Android je bio LG. Ali ne pamtim kada su imali konkurentan telefon. Nexus 4 je bio benčmark i wow efekat. Bila je mocna G serija. Kada su se pojavili G3 ili poslije G4 2015-te sa 3GB rama i 500+ PPI, oduvali su. Bila je solidna ona L serija za obicne kupce. Jako fini telefoni. Ne znam šta se poslije desilo.

    Eh da, sjeca li se neko onaj LG Flex sto se mogao saviti. Lol.
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa nije bio savitljiv, vec samo iskrivljen :D
     
    selvin likes this.
  7. selvin

    selvin Moderator

  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nikakva steta, i G2 i G4 zavrsili sa bootloopom. Od tad ne uzimam od LG nista.
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Sjecam se da sam prijatelju flashao E400, namucio sam se dok sam nasao prave fajlove i nije dugo proslo opet zaglavio u bootloop-u


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    A znam, al nema uopceno, konmtam da ne spamamo te teme, nego tako, vijesti iz svijeta mobitela :) Moze rename neki ,ovo mi pade na pamet generalno :D

    Ah da imao sam i g2 i g3.
    G2 je bio u momentu izlaska best buy telefon overall, killer svih, a onda G3 sa fantasticnim ekranom, baterijom... oduvao je sve sjecam se ko danas..

    Jedina mana LG po meni svih tih godina koje sam imao su updates, podrska etd.. Katastrofalna. Ne znam kakva je sad situacija.
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    LG V30 koristim već 2,5 godine, ne znam da sam ga restartovao ikad, vrhunski uređaj. Problem je što su im mnogi telefoni imali neobjašnjive kompromise, da ne spominjem ove sa dva displeja i sl. gluposti, tu se vidi u potpunosti greške lošeg menadžmenta, ponekad je neshvatljivo kakvi ljudi vode kompanije i budu masno plaćeni za to i naravno ne odgovaraju za loše rezultate, nego još imaju referencu da šaraju dalje. Sve se svodi na Apple i Samsung i jednoumlje u korporativnom svijetu i kupci su takvi u principu.
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Treba li ti dijelova za njega? :D
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni realno na G8s samo nedostaje Android 11 (mada i to stiže za par mjeseci), po svemu ostalom mi je top.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    2013. se bili treci proizvodjac u svijetu i nakon toga i kvarljivih modela g3 i g4...krenulo je nizbrdo.
    Kasnije su izbacili solidnu ovi V seriju...koji je bio pravi multimedijalni telefon sa vrhunskim DACom ugradjenim ali su bili skupi u odnosu na konkurenciju.
    zadnjih godina su se bazirali bili samo na jeftine telefone ali i tu su podbacili,jer su ubacivali smece hardware a trazili fine pare za to...za iste novce je xiaomi davao 4/64 i snapdragon i fhd ekran i sve ostalo.
    Kako neko rece,ocito je menadzment ovdje bio u nekom svom svijetu,odvojen od realnosti i ovo je sada cijena tih gluposti,gasenje mobilne divizije.
    Iako nisu bili neki faktor zadnjih 5 godina,opet mi je nekako zao...i sada kada uzmem u ruke k10 ili tako neki taj jeftini mobitel,i dalje fluidan i brz iako je SoC ko K u njemu :D
    Citam bas sada da izlaskom LGa u USA,ostaje rupa u trzisnom udjelu od 10%,koju ce haman jamiti Samsung i Apple...moguce i sve Samsung,jer imaju i jeftine modele,dok apple nema.

    Sto se naziva teme tice...moze se zvati "smartphone - all about" :D
     
    bhd likes this.
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma normala, jos bolji naziv thread-a.
    U biti danasnji mobiteli se svode svi na "kamere". Ti u biti nemas nista novo.
    Kad skontam da samsung od S4 vazda u svojim commercials spominjao "life changer", nesto bas bas breaking through :D A onda i Apple :D a ono u biti imas mozda dekadne promjene na mobitelima.
    Evo sad imas 5 godina nikakvog mega sega pomaka nemas u telefonima osim da vishe vuku baterije, da se diche ciji je duzi zoom, i slicno. Ostalo 0.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa da...zato vise po meni nena potrebe kupovati flagship,osim ako patis za statusom .

    Naravno opet ce kamera praviti tu neku razliku ali nikada manju nego sada.
    Evo bas sada citam recenziju redmi note 10 pro modela...ima bukvalno sve osim chipseta iz flagship kategorije...a cijena cetvrtina ili trecina flagshipa.Jos je to midrange telefon,nije ni flagship killer kategorija.
    I ovakvih modela sada imas bruku
    Mislim,za korisnike je ovo sada odlicno...milion vrhunskih modela po dobroj cijeni.

    Sent from my SM-G770F using Tapatalk
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Meni bi naredni iskorak bio recimo trajanje baterija 20+ dana, neki AI fazon improvement, sve ostalo je bacanje para za novi model.
     
    Tesla likes this.
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    To im je bila cijela furka. Da ga saviješ, držiš u zadnjem djepu i sjedneš na njega, i izgrebeš i da mu ništa ne bude.

    3:27




     
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Aha, na taj fazon. Ne sjecam se da su to reklamirali, vec samo da je telefon savijen :D
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nije mi ih nimalo zao, ni LG.ija ni HTC.a.

    Da su nekad prije izasli mozda bi i bilo, ovako zamisle ljudi sebi da su neko i nesto ma trzistu a konkurencija ih otpuha.

    Htc je prvi skrenuo s puta, zatim LG je ko nesta i eksperimentisao, ali to je radio na flagshipima sto je greska bila.

    Ako su ti kupci bili zadovoljni sa G4, onda napravis nasljednika za istog, a ne praviti neki tamo modularan propali pokusaj sa G5 koji je propao, i onda sa G6 sve super, ali spor procesor naspram konkurencije.

    Prije toga, samsung je napravio zaseban model Samsung Galaxy Note Edge, raji se svidio zakrivljeni ekran i odlucili onda na ostatak telefona ugradjivati zakrivljene ekrane.

    A recimo i ne treba pricati o njihovoj softverskoj podrsci, isto ko da je 2005.a pa raja ne znaju za apdejte.

    Meni je V30 bio jedan od najljepsi telefona, i bas dobro je bio i upakovan, ali necu ja cekati dvije godine da mi lg izbaci jedan major update.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
    bhd likes this.