Cyberpunk 2077

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Oct 24, 2012.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    23 fps :D
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ali ni 4k ne moze tjerati na igrivom nivou.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jedva nekako 4K sa RT off.
    Kakve su brojke za Nvidiu, posto su niihove karte jace u RT, a nisam valaj pratio Cyberounk sagu?


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Nvidiu vadi DLSS tako da su performanse poprilicno dobre.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kakav je danas DLSS, znam da su kukali na niega napocetku da zamuti sliku?


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    DLSS 2.0 Izgleda bolje od native 4Ka


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Neo Bahamut Zero and Sena like this.
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Udjem sad u zadnju misiju, ovu Nocturno i kontam sad cu Overwatch OP i poceti rokati. Nigdje snipera. Vratim se nazad jedno 30m u igri, imam ga. Udjem u misiju i nestane. Nigdje ga naci... Morao nastaviti bez njega :( Buggy buggy.
     
  9. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ja sam bio protiv DLSS-a cijelo vrijeme i naravno DLSS nikad ne moze izgledati dobro kao pure 4K, ali iskreno ovo je prva igra da sam se predomislio.
    Na Nvidia kartama nije nista bolja situacija 15-22 fps-a po sjecanju govorim bez DLSS-a.

    Medjutim....

    DLSS je konacno odlicno impementiran, ne mogu da vjerujem da prvi u zivot ja mogu reci da je DLSS bolji od 4K, ne zato jer jeste, nego zato sto je sa njim moguce igrati igru u 4K sa RT-om, a veci je vizuelni benefit RTX nego 4K u ovom slucaju te tako dozivjeti prvi pravi next gen, meni sad sve ostale igre izgledaju inferiornije graficki i nista vise ne izgleda tako dobro kao CP2077.

    Kod mene sve na apsolutno max (psycho) u 4K sa DLSS na quality, pa onda sa RTX-om jos jedan stepen vise, jer su developeri ostavili jos jedan level RTX-a zakljucan koji ima jos bolji kvalitet:

    Cyberpunk 2077 has a hidden Cinematic RTX mode

    https://www.pcgamer.com/cyberpunk-2077-cinematic-rtx-mode/
    https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/428?tab=images
    .exe" -qualityLevel=Cinematic_RTX

    Dobijem super igriv fps u rasponu od 30-40fps-a (lock na 40fps-a) sto je fenomenalno iskustvo na joystick-u i stvarno nista slicno nisam vidio do sad. Metro i RDR2 su skoro smijesni kako ponekad izgleda CP2077, eto toliko dobro izgleda...
    A sad ce nam Metro sa novim RT-om, to ce biti zanimljivo vidjeti.
     
    Last edited: Apr 2, 2021
    Sena likes this.
  10. Zer0

    Zer0 Aktivista

    P.S. ipak jedna postavka nije na max, morao sam spustiti "crowd density" jer jednostavno ne moze, a i ova postavka je bila problematicna iz pocetka...
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Najs, neki dan procitah da AMD kao radi na nekom ekvivalentu DLSS, iako bez posebnog hardwera ne znam kako ce izvest, ali to je nauka iznad naseg nivoa, mozda je i moguce.
     
    Zer0 likes this.
  12. Decerto

    Decerto Komšija

    "Herkelman explained that AMD's FSR won't necessarily be based on machine learning, which should offer a glimmer of hope to a lot of gamers stuck with older Radeon cards. At least in theory, AMD is aiming to launch FSR for all compatible hardware in one go, so the new upscaling tech could very well be based on Microsoft's DirectML API."
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

  14. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ko ocekuje zezanciju u otvorenom svijetu tipa GTA5, neka trazi dalje. Ko trazi odlicnu pricu sa zanimljivim likovima u fenomenalno dizajniranom atmosfericnom svijetu, nek priceka jos koji patch.
     
    Zer0 likes this.
  15. Esh

    Esh HWB

  16. NAILS

    NAILS Moderator

    I dalje nema toggle aim, i dalje zoom sensitivity nema efekta.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jos jedno 4-5 mjeseci i moooozda ce bit igrivo i na ostalim konzolama, mada ne vidim kako bi bilo na Xbox One. Jedino da obore na 400p. :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Decerto

    Decerto Komšija

    Tako sam i ja planirao. Sacekati jos jedno 3-4 DOBRA patcha pa pokusati ponovo. Ovo sto sam do sad vidio jest ocaj zesci (ovo govorim kao fan CDPR-a,citavog witcher serijala,gwent igre, itd...)
     
  19. xman

    xman Komšija

    Dosta raje znam kojima core igra nije cemu,mimo tehnickih problema.
    Jedini nacin da bude ok je da je tretiras ko linearnu igru. Tj RPG i uticaj na pricu nikakav,svijet mrtav, interakcija nikakva.
    Drzat se iskljucivo main price.
    Meni to ne zvuci primamljivo...
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ako je prica dobra, sto da ne.