Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. Neso

    Neso Komšija

    Ja kupio monitor i kuciste, krenuo sklapati masinu. Hajd reko uzimacu dio po dio, kako sta izleti. Nema kartica nigdje u Americi da su ok cijenom. Nije mi frka platiti koju stoju ekstra, ali ljudi traze $2000 - 2500 za 3080. Kud ces dalje kad je 1080 Ti polovna oko $800 u oglasima. Vec sam se iznervirao, izgleda da cu rasprodati ovo sto sam vec kupio i uzeti PS5. Mrs!

    Cooler Master C700p
    LG 27GN950

    [​IMG]
     
    Last edited: Apr 4, 2021
    Picoooka and Vedo like this.
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma jok prodavati, bit će i gpu, polako

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  3. Neso

    Neso Komšija

    Ma bjez ba, nema kraja na vidiku ovoj nestasici. U stvari i nije nestasica totalna, ima tu i drugih stvari. Jble ih kartice, treba im sve pocet bojkotovat, cak su i neki retaileri digli cijene, brezobrazluku nema kraja. Kad sam vidio one debile sa satorima ispred Best Buy i Microcenter, doslo mi da izadjem iz auta i nogama ih pocnem sutat. Znam da ce ih odmah na market staviti za troduople pare. Kontao da kupim 1080 dok ne padnu cijene karticama, cisto da imam nesto u medjuvremenu. Trazi lik $600 i to nije Ti model. Posvadjam se sa covjekom na mrtvo ime. Ee bolan i to je ne da centa ispod hahha. To je kartica stara skoro 5 godina, svakako ne bi mogla voziti ovaj monitor ni priblizno. Ja ne znam stvarno koliki debil moras biti da ovim skalperima placas ove pare. Tacno bi prije zapalio $2K nego majmunu ostavio za GPU. Cak su i procesori u banani, nigdje nema 5900x, osim na marketu. I naravno idu za duple pare naspram maloprodajne cijene. Sto je najgore prodaje se sve.
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    600$ je jos dobro za 1080 haha..evo ovdje u meksiku gtx 1070 500$,ne mozes jeftinije nac. Uhh kako mi je drago sto sam ja ovu svoju ugrabio za 200$ prije ovog crypto booma inace bi i dan danas koristio radeonku iz 2010-e :D
     
  5. iPlay

    iPlay Komšija

    Ni Bosna nije ništa bolja. Ja sam Vegu 56 prije 5 mjeseci platio 400 KM ($240). Priča mi lik da je svoju (polovnu) prije par dana prodao za 1.200 KM ($720) bez velike muke.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Prica ti lik :D
     
  7. bojler

    bojler Aktivista

    Ja također planiram ps5 uzet, najisplativije je, 900km i imas sve u kompletu pa derat dok ne dođu kartice.
     
  8. lolak

    lolak Aktivista

    @Neso sto ne uzmes sad jos plocu, CPU, RAM, SSD? Suska se da ce uskoro i DRAM cijene gore, neke suse na Tajvanu ili tako nesto..

    Razmisljam mozes uzeti 5600X, B550, 32 GB RAM i 1 ili 2 GB NVMe po ok cijenama, trenutno....
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Možeš sve sastaviti za normalne pare, samo uzeti npr. Ryzen 3 PRO 4350G umjesto 'regularnog' procesora i grafičke i koristiti dok se cijene ne normalizuju.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    MA nece ni ovo vjecno trajat.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Trajaće ovu kalendarsku godinu sigurno, a vjerovatno i sljedeću.
     
    Vedo likes this.
  12. Neso

    Neso Komšija

    I sta cu od te skule? Mogu ja surfat i na laptopu i telefonu :D
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Šta da ti kažem, ili APU/Intel ili kampovanje ispred Mikrocentra ili kukanje kako cijene nisu fer, nema treće.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ili kupiti polovnu GTX 980Ti, jos se drzi za 1080p i 1440p.
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    Ma ne mora nista, nije mi o glavu. Imam resurse, pa ce se cekati povoljniji dani. Izgubio sam volju svakako, mozda nekad sljedece godine...

    @Reventon 980 Ti nema ispod $400. Ne isplati se sada nista kupovati definitivno.
     
  16. Ima li neko informaciju koje kod nas radnje dobivaju 3070 ili 3060 Ti
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Po normalnim cijenama - niko. Ako si spreman platiti vise onda bude s vremena na vrijeme u Imtec, Didakta itd.
     
    Neo Bahamut Zero, Picoooka and Sena like this.
  18. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    S ovim AMD-ovim 4650G može se igrat dosta aktuelnih naslova, taman da se prebrodi situacija. Cijena na nivou sa Ryzenom 3600 kod mog dobavljača, vjerovatno se jefitnije može drugim kanalima zbavit. RAM memorije imaju još uvijek OK cijenu, a mogle bi otić gore, sve su indikacije.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Cijena prava sitnica :D
    Ode ovo u tri lijepe materine :D
    [​IMG]
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Pcie spreman?

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
    iPlay, Picoooka and p4ja like this.