Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Kad već nisi dobio koji si htio sad gledaj taj, a jednog dana kad budeš kupovao novi vjerovatno philips neće biti razmatran kao opcija...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja imam dva samsunga, oba smart, i ne bih nikad uzeo drugi brend, i to samo radi ponude aplikacija. Ostali su smješni naspram samsunga, bar ono što sam ja vidio. Fol smart TV, a imaš samo jubito (i još mu istekne licenca pa gledaj o'kle je vedro) i netflix i udaraj se nogom u goozicu. Neki brendovi nemaju ni storea...
     
    Picoooka and dams82 like this.
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Valjda je kvalitet slike na prvom mjestu.....
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Kako gledat kvalitet ako nemaš npr netflix app integrisan ili YouTube recimo šteka na višoj rezoluciji... Znači da kvalitet slike nema nikakav značaj ako nema mogućnosti da ga pustiš...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Posto dosta aplikacija zavisi od same regije, da li postoje kakve ogranicenja kod Airplaya vezano za nasu regiju, ili serije koje to inace imaju vani, npr Samsung Q60T, imaju Airplay i na nasem trzistu?
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa to da, ali zar steka to i na low end tv-ovima?
    Meni je KS8000 kakio dobre dvije godine dok ga nisu zakrpili, nije di danas nesto s obzirom na price point. I sad je traljav da budem iskren.

    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Što se tice apps ne treba gledati smart tv system po meni.

    Nabaciti dodatno za neki android box tipa fire tv stick i opleti.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Zanimljivo razmišljanje, pukneš npr 1500KM i onda daš još 100-200KM za neki box da bi gledao nešto preko apps... Razumijem ako OS ne podržava baš ono što tebi treba pa dodaš box za app tipa kodi jer on je isključivo na Android, ali netflix, yt, hbo, mojaweb TV itd svaki današnji smart TV treba da ima mogućnost gledanja...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jedino sam na Samsungu vidio nekolicinu appova za IPTV. Na ostalim brendovima toga baš i nema, a dosta ljudi bi tako gledali TV.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I LG ima dosta aplikacija, imaju i Android televizori.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni je licno bitan samo panel jer sa racunara sve gledam ako nije risiver. Ali se slazem da je izbor aplikacija jako bitan. Djaba panel ako sve trza. Androidi su najbolji izbor ali su prije bili bagoviti. Cesto zalede pa ištekaj iz struje itd. Ne znam da li je sada bolje.
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kod mene je Samsung tizen OS.

    Npr youtube pun reklama, od kad imam stick nabacio youtube app bez reklama i ljepota.

    Kodi nema na tizenu sad ovamo na stiku ide odlicno.

    Ima još par app tivimate i slicno za iptv koje tizen OS nema.

    Sve u svemu 30$ i poštarina oko 70km sam izvukao 4k fire stik koje je u svakom slucaju vrh uređaj koji mi je zamijenio sve.

    Cak i daljinsiki koristim od fire tv stika.

    Panel je na TV-u deff danas najvažnija stvar.

    Nažalost kod mene je IPS na 55" MU6172 modelu. Jedva cekam next tv koji nece biti IPS :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  14. senad_986

    senad_986 Komšija

    Kod mene je prošlogodišnji mid-range TV, zna se desiti jednom u nekoliko dana da zašteka, ali to riješi reset preko daljinskog.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kako mislis istekne licenca jutjubu?

    moj did ima neki fox ili tesla televizor s androidom, mislim da je 7.0 verzija na njemu. znaci nidje veze tv, apdejtovao youtube i radi normala, netflix nisam ni pokusavao probavati

    ima cak i airplay, isto radi bez ikakvih problema, neki dan sestra mirrorala screena na tv, did kad se umalo nije prekrstio kad me je vidio na tv-u.
     
    forzamilan likes this.
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Fino, otvoriš jubito na Panasonicu i piše ti da je licenca istekla i možeš ga samo zatvoriti (čini mi se nakon 5god korištenja). Dva ili tri takva uređaja sam vidio jer su ljudi bili primorani kupiti android box.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod mene je Panasonic iz 2014, evo muhaem sam ga koneltovao i uradio update na zadnju dostupnu verziju. Ne samo da radi YouTube nego ide full HD proje išlo samo 480p

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kolins nesto zaebo izgleda

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nisam ja ništa zajebo, nego su me zvale dvije različite osobe da im prodam android box jer im je tv postao beskoristan zbog gore navedenog problema. Kod jedne osobe sam se lično u to uvjerio kad sam otišao instalirati box a druga osoba mi je to slikala jer je i meni bilo nevjerovatno.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    @dino73n radi li kod tebe YouTube na Panasonic TV star nekoliko godina?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk