1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    samo F3? nista se ne desava, no recimo pritiskajuci tako vidim da control + f4 prebacuje izmedju prozora


    ja ne znam, jel mac os radi baš dobro sa gesturama, ili je samo meni muka ovako raditi na klasicnoj tastaturi.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Big Sur Beta na unsupported MacBook-u, sve radi ;)

    [​IMG]
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kad će zvanično doći update?

    Sent from my Huawei P30
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Na kojem macbooku? I kako si instalirao?
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    MBP 2012 non retina, u startu samo Wi-Fi ne radi, ali zamjenis kext i sve super :cool:
    U mom slucaju sam slijedio upute da instaliram bez USB na zasebnu particiju pored glavnog OS, trebas shrinkati APFS particiju i napraviti odvojenu, ne samo volume. LINK
    A ako zelis sve iznova, onda ti treba USB i jedan tool. LINK
    Prejednostavna je procedura, jedino je dio s Wi-Fi malo slozeniji, ali pratis samo uputstva i nema problema. Imas na tim linkovima koji su sve Mac-ovi testirani/podrzani. Nakon ovoga bi trebao moci raditi update kad izadje, jedino mozda se kext za Wi-Fi promijeni, ali opet ponovis proceduru i trebalo bi raditi.
    OS je veoma stabilan, sve drugo radi, jedino sto Chrome ponekad se zatvori bez ikakve poruke i razloga, ali Safari radi odlicno.
     
    EL NINO CFC likes this.
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Znaci reinstalacija MAcOS-a u odnosu na windows pa sigurno 10x jednostavnija :D
    da nisam sam uvidio, elem svaka im cast :)

    btw koju regiju koristite na macos ?
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kod mene je nasa regija, ali US account na App Store

    Tako mi je na dva Macbooka Pro i na Mac Pro 3,1


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    kako mislis us account ?
    pa ne mogu ukucat kreditne. Tek kad sam prebacio na nas region da uzmem 50gb 0.99$
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sta je to toliko komplikovano kod reinstalacije windowsa odnosno jednostavnije na macosu?
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nije komplikovano, ali je factory reset kod OS dosta jednostavniji i ne treba ti nikakav prateci alat, usb, kljucevi, ma nista. U biti 4 koraka i paf :D
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    isto ti je sad i na windows
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    "Sad", haman 10 godina :D
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mislio sam od win10

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    jel ovo sad treba biti macOS 11?
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    macOS 12, 11ka je Big Sur
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja, do mene :D nisam ni pogledao koji mi je na laptopu..
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kao i u slucaju Big Sur-a, ekskluzivni screenshot uspjesne instalacije macOS 12 Monterey sa Developer Beta buildom :D
    Ovog puta koristena je jos starija masina - MacPro 3,1 early 2008 s unsupported GPU, zato nema transparencije u menu bar i docku

    [​IMG]
     
    EL NINO CFC likes this.
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kako je bilo sa Big Surom. Jesi li ga apdejtovao redovno ili si ga ostavio na istoj verziji na kojoj si nabacio hackintosh?

    Ja sam htio na svoj Mac Mini 2012 Big Sura instalirati, ali izgleda da cu ga skroz preskociti i cekati ovaj Monterey.