Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma kontao sam nesta za 3-4 stoje uzeti, neću ja sjesti 3x mjesečno na to :) znači 29" je za moju visinu, ok.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To sto si linkao na prosloj stranici je bas djecija velicina.
    Jednom davno sam se zajebao i kupio slicno, katastrofa ziva, tesko ko crna zemlja, kvalitet nula bodova, raspadalo se nakon mjesec dana.
     
  3. irhadkul

    irhadkul Komšija

  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Zadnji bike sam imao prije jedno 20 god , pojma nemam oko velicina, brandova, sta je "in" itd :) Jel' Zelin prijedlog jedino sto valja, ima li jos kakav (mozda jeftiniji) budget buy da valja?
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Joj Vedo tacno me nasmija kad otvori onaj prvi link xD Nadam se da ne koristis takve modele bicikala u renderima :D

    Prije nego ista kupis trebas se skuziti za sta planiras koristiti bicikl. Ako je malo po gradu, od-do, onda radije nekakav "hybrid" nego MTB. Ako vec planiras nekakve ekskurzije, suma i sl. onda je 400-500 KM prilicno malo novca.

    Ako je po gradu i za svakodnevnice od A do B mozda nesto ovakvo: https://www.olx.ba/artikal/40688380/biciklo-cross-citerra-urban-man/
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ok bajk za ove pare. Samo odrzavaj regularno i trajace 20 godina :)

    Sto sta vise, bolje ti je uzeti polovan bajk da je kvalitetan, nego neko novo sranje za iste pare.
    https://www.olx.ba/artikal/42691004/biciklo-mtb-merida-hidraulika-disk-alu-ram-l-altus/
    Daj mu 4 stoje za ovu meridu, i ne okreci se.
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mal je njemu ram veličine L :) :)
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator


    Ma kakva šuma i ekskurzije, treba mi da sa djecom po Vilsu obidjem par krugova sedmično i to je to :) zato mi i ne treba biciklo od 700+ KM što si predložio, pitam šta valja od ovih za 3-4 stoje (shvatio sam da nit jedno za te pare nije top, ali pitam koje od tih lower-end uzeti) ;)

    @Zeleni ne bi polovno jbga


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    @Vedo
    pa eto, po meni ako negdje imaš stari poni...taman, a i cool efekat je tu...
     
    Vedo likes this.
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Malo gledam sta ima ali nema bas nekavog izbora u tom rangeu, ovako nekakav kruzer uzeti, neces nigdje brzo stici ali to ti i ne treba.
    https://www.ciklocentar.com/index.php/bicikli/kruzeri-bicikli

    Izgleda da su tu negdje kod tebe u blizini, odes vidjeti ovaj prvi u XL varijanti. Ja bi rekao mozda L za tebe ali ovisi malo i o modelu bicikla. Tu imas malo i prakticnosti, mozes korpu nabaciti za izleta, naprijed/nazad nesto potegnuti.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Uzmi. Ako je ovo orginal Acera mjenjac :) sam on je vrijedan tih para. I odvedi ga na servis odmah, nek ga utegnu i podese fino. To ti je cvaja max.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Valja
    Za po ravnom je svaki bajk dobar a jos ako ima i amortizer,kada skaces sa ivicnjaka,to je taman :D
    Zato u ovim ravnicarskim dijelovima-zemljama sve voze ona bicikla sa 2-3 brzine u nabi i sva izgledaju ko K...recimo u Holandiji :D
    Nemaju potrebu za milion brzina na biciklu a druga stvar je da ne razmisljaju hoce li im ko ukrasti biciklo,jer takvo niko nece :D

    I ako se vozas po Sarajevu,gdje god stanes,zakljucaj bajk...tamo operiraju kradljivci i dok se okrenes,marne ti bajk ispred ociju :D
     
    Vedo likes this.
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Narucio, thx! Radi Covid situacije ga neću vući na servis, to utezanje ću morati nekako odraditi sam


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma ne trebas na servis...imas na kocnicama i dole kod mjenjaca,gdje sajla zavrsava na mjenjacu,serafice koji sluze da se dotegne/otpusti sajla i samo tu dotegni ako ne bude bas najpreciznije saltalo.Isto vrijedi i za tvrdocu kocnica.
    Ovo vrijedi ako su vec sajle zategnute i treba ih malo podesiti a ako nisu...imbus kljuc i dotegni malo...samo nadji na yt kako recimo da nastelujes mjenjac i u koju brzinu da usaltas prije podesavanja.


    Sent from my SM-G770F using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Prodji sve sarafe i pritegni.
    Lanac bi trebao ocistit i podmazat odmah. Jer ona mast sto je na novom lancu je zastita, nije podmazivanje.
    Brzine mozda nisu nastelovane, kocnice isto.

    Zato mislim da je servis dobra ideja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Ok, hajd kad stigne pa ćemo da vidimo u kakvom je stanju. Thx na savjetima


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Stigao bajk, u komadima je došla prednja kočnica, disk itd, sve sam ja to nesta kao spojio al sutra ću ga odbaciti kod ovih u Vilsu, nek oni ucicaju kočnice, brzine itd.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma ja ba, ako nisi to prije radio, fino je nauciti, ali po izboru bicikla nit te zanima, nit imas vremena :)
    To su oni dole na cosku sto Capriolo prodaju i izajmljuju raji na Willsu?
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator