Igre 2021

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Nov 27, 2020.

  1. monK

    monK Komšija

  2. Zer0

    Zer0 Aktivista

  3. Esh

    Esh HWB

  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Crysis Remaster dobio jos agresivniji RT mode.
    Probao sam, 20 fps.
    Mnogo, mnogo bolji GPU usage sa ovim patchom, uvijek preko 90%.
    Ali ovde bas treba DLSS, raznese. Ovo je sigurno zbog metro exodus poboljsane verzije.
    Aj @Vedo ako imas vremena probaj na RTX 3090.
    Ako hoces dat cu ti acc.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Apr 30, 2021
    Zer0 likes this.
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Mrsko mi ako ces iskreno, ne igram :D
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma sve ok


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zavrsih The Outer Worlds. Odlicna, ali nisam jos igrao Fallout 4 pa da kazem jel bolja ili nije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. xman

    xman Komšija

    RPG elementi su bolji u Outer worlds,dijalozi i opcije u pristupu misijama. Sve ostalo je bolje u Fallout 4. Narocito sa par modova F4 je fantasticna ow igra.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tako sam i stekao dojam. Kod Outer Worlds open world nije jaca strana, tu je Fallout sije. Ali je dobra prica. Necu da bacam spojlere ali je moglo i bolje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    [​IMG]
     
    Esh likes this.
  11. Esh

    Esh HWB



     
    Last edited: May 1, 2021
  12. iPlay

    iPlay Komšija

  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Cuj odakle, za 2 godine na Fortnite zaradili 9 milijardi dolara!!
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Imaj na umu da gigant Tencent ima 40% udio u Epic-u. Upravo je Epic kupio najpopularniju stranicu za digitalne umjetnike, ArtStation. Istina, smanjili su dosta "cut" po prodaji.

    A eto piše, da dijele free Subnauticu ili Batman serijal, platili su samo po 1.5mil. Ostalo su platili dosta jeftinije:

    [​IMG]
     
  15. iPlay

    iPlay Komšija

    Sjoooooo
     
  16. Esh

    Esh HWB



    Deep Silver and 4A Games are pleased to announce the launch of the Metro Exodus PC Enhanced Edition – a radical update that harnesses the power of Ray Tracing-capable GPUs to deliver an incredible visual upgrade. The PC Enhanced Edition is available for FREE to all owners of the original release on Steam, the Epic Games Store, Good Old Games and the Microsoft Store.
     
  17. xman

    xman Komšija

    Ja sam izgleda jedini koji RT gleda kao vizuelni a ne tehnicki dodatak. Jer kao tehnicki je impresivan,a vizuelno ubija atmosferu u igri i u najboljem slucaju izgleda drugacije originala,ne bolje ili ljepse imho.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha, EE je dosta blijed i svjetliji u tamnijim prostorijama. Ne znam sto nisu stavili manje izvora svjetlosti pa doboli bolji efekat nego na originalu. Na open world dijelvima kao da kontrasta fali ali nemam RTX pa je mozda drugacije kada se igra.

     
  19. xman

    xman Komšija

    Igram evo par sati,RT Ultra bla bla.
    Nema teorije da neko moze za ovo reci da je vizuelni upgrade. Atmosfera nerijetko potpuno unistena.
    Tacno mi je muka od DF svrsavanja na RT. Ocito ne igraju igre nego gledaju samo tehnicki aspekt.
    Zamisli scenu gdje ulazis u prostoriju gdje sa desne strane imas jak izvor svjetlosti koji te blago zasljepljuje tako da ti treba lampa da vidis sta je lijevo u cosku,atmosferican prizor i lijep.
    A pa sada je cijela prostorija osvijeljena blijedom svijetloscu i gledas u blijede boje.
    Nadam se da RT nece zazivjeti vise od obicne opcije ON ili OFF.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa oni su novinari za tehnologiju u igrama, jasta nego gledaju samo tehnoloski aspekt. Oni ne rade nikad recenzije igara sa aspekta price ili gameplay-a.