All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Danas picili Sa - bogda dalje od Konjica i nazad, 3.0xd 250 ponija, kulturno tjeranje uz Ivan, autoput do 110, potrosnja cca 6l.

    dmr zadovoljan :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Aha super je to :) nego kako ba do Gradacca jedva 4,5l, ja bih tu normalnom voznjom otiso ispod 4 litra


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Damire tvoje normalno je drugima penzija.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa covjek kaze da ne moze nize, vozio ko po jajima, ja kad bih tu pazio bilo bi 3.5 :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na koliko obrtaja inace saltas, ali iskreno evo i ja sam bio :)
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ciscenje kompletne usisne grane cini cuda kod ovih euro 6 i novijih.
    A sto kazes njemu samo egr na pd-u nece vjerovatno donijeti puno.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa covjek kaze da ne moze nize, vozio ko po jajima, ja kad bih tu pazio bilo bi 3.5 :) Isto kao da nikad ne ubaci u petu, ja cim se dohvatim pete trenutna potrosnja 1,5 l :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro




    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zavisi od situacije, ako preticem rastegnem do 3500 mozda, ako normala vozim mozda na 2500. Al kako napisah cim se dohvatim pete prosjek naglo pada jer je trenutna potrosnja tad 1,5-2,5 l


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nije resetovao board na zagrijan motor ko ti :D
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nema potrebe na ovim vrucinama :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Druze, ja u petu samo na autoputu ubacim, po gradu je treca, na otvorenom cetvrta. Tvoje auto bi kod mene trosilo vise, a moje bi tvoje voznje trosilo manje, ebat ga. Meni to stvarno ne znaci nista.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da nije razlicit mjenjac? :) koliko obrtaja imas u petoj na 80km/h? Ja u gradu redovno cetvrtom, cim idem preko 50km ide u cetvrtu ako je po ravnom i necu preticati :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisam to testirao vjeruj, ja sam na 80kmh u cetvrtoj oko 2200 obrtaja, ne znam tacno, znaci u petoj bi bilo ispod 2000, a to je patnja ziva. Kod mene je 5 brzina.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    I kod mene je 5 brzina i nije patnja ispod 2000 obrtaja ako ides istom brzinom po ravnom, ovaj motor ima najveci obrtni ispod 2000 obrtaja. Naravno ako hoces nekog prestici ili je uzbrdo, lagano u nizu i po gasu, al cim vidis nema sanse za preticanje u petu i mili izmedju 1500 i 2000 obrtaja, sasvim normalno za ovaj motor.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Predpostavljao sam da vozis ispod 2000 obrtaja, al 1500... to je 650 obrtaja vise od lera :D

    Ne mogu ja to, imam osjecaj da ne godi motoru ili kvacilu zbog vibracija, neka majstori iz Gracanice kazu jel to ok.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dmr hoda po gradu i pita ljude koliko im troši

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nije to nista imas one moje snimke gdje votim na 1200-1300 :D Ono sto sam primjetio da aditivirana goriva daju vise snage na tim skroz nizim obrtajima, tj motor se ne gusi, cim naspem obicni dizel ispod 1500 nema snage nikako :D Samo zbog tog aditivirani dizel ima manju potrosnju, znaci ako ces ga rastezat u skroz niske obrtaje.
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Sektas, gori od jehovinih svjedoka :p:p
     
    Last edited: May 2, 2021
    Haker likes this.
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    sta fali ako ti auto malo trosi :D
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tvoje auto i tvoj cejf, nema tu nista lose, samo da ne naskodi motoru.

    Skoro sam vozio X5 4.4 V8 benzin, da vidis kako auto ide i taj zvuk kako reze, nebi ga ni ti stedio, neka trosi 20l :D