All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moze lako biti da ti je auto neispravno. Turbina sa varijabilnom geometrijom upravo sluzi da bi dala pritisak i na nizim obrtajima. 1500rpm za motor sa 8v je i vise nego dovoljno za laganu voznju bez vibracija. Naravno ne uz brdo natovaren. Ali po gradu po ravnom na 55-60kmh treba da klizi kao podmazan i da primi gas kad pritisnes.

    Ako ti je turbo zaprljan i aktuator ne hoda lagano moze biti da je ne "ukljuci" do kraja pa nemas snagu ispod 2000rpm.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Benzinci su druga prica, vozio sam onaj cuveni 1.8t na pasatu, taj motor je mrtva patka ispod 3000 obrtaja, al zato poslije :D Al fakat ovaj 1,9tdi odlicno vuce vec od 1500 obrtaja ali zato preko 3500 vec slabi, tako da mu je radno podrucje po meni 1500-3500 eventualno 4000, al nema potrebe :D Evo sad obiso krug po gradu i malo izvan, vozio ludjacki, iso i 150km/h i potrosnja 5,5 l :D
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pustio ga niz liticu u leru i nabio 150 :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ku... moj :D Trko se s nekim audijem, upali se traksn kontrol ba u trecoj na izlasku iz kruznog :D
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    I osta Audi u prašini...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nije, haman je imo 150-200 konja :D Al sam se dobro drzo :D
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ispravno je sve, ja ne vozim po gradu a ni na otvorenom u petoj na 50-60kmh, to je za mene patnja ziva. Tako sam vidio samo taksiste da voze, al oni imaju razlog za ustedom
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    @dmr Čekaj malo, kažeš šaltaš na 2500 ob, a u drugom postu čim je preko 50 ide u četvrtu. How yes no, pogledaj drugi put kad budeš peglao četvrtom na 50 na koliko si ga presaltao kad pređeš iz treće, nisi prešao 2k sigurno. Pa inace peglaš na 1300-1500, ne nabijaš ga 1000ob da presaltas.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne petom nego cetvrtom. Certvrta na 1500 je oko 60kmh


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To i moze, al ne mogu kao dmr petom po gradu nikako :)
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Klasika, izvrtanje mojih rijeci :D Sam si napiso po gradu nikad ne ubacis u cetvrtu a na otvorenom nikad u petu :D
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tako je, mogu, ali ne praktikujem.

    I uvukao si me u ovu pricu za potrosnju, a ja pitao za ciscenje egr-a :)
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sve zavisi od situacije Selco :D Recimo saltam na 2500 prva druga treca i onda dok vec idem trecom 50-60km/h samo prebacim u cetvrtu i ostanem na 50-60 i kruziram :D
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    A sto si pito za egr, je li osjetis nesto na ponasaju auta? Zato sam te to pitao :D
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisam nista primjetio, nego imam slobodnog vremena sutra pa da se zezam malo.

    Mozda samo skinem crijevo pa da vidim u kakvom je stanju egr, ako ne bude puno zacepljen necu nista dirati.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Po meni ako ti je sve ok i kako je bilo i zadovoljan si bolje ne diraj nista.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Bas je ko jehovin svjedok :D
    I mene koji se ne zamaram sa gorivom uvuce u raspravu sa svojom sasavoscu :D
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Cuj sasavo a sve svrsishodno :D Mozda previse smajlija ubacujem, al ne volim previse ozbiljne rasprave :D
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ulozi pola marke i dodji kuci 5-10 minuta prije, lezi, odmori, zagrli zenu i djecu ako ih imas. ta tvoja "usteda" nije vrijedna toga.
    Pusti i tu napacenu skodu da odmori :D