All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    A spolja i iz kabine je jos poseban faktor, prosjecan bmw je prije 10+ godina bio puno bolje izolovan od nekog non-premiuma (danas je ta razlika puno manja).
    Time i jedan dio tadasnje razlike.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Iskreno ne znam ko moze uzivati u zvuku dizele iz kabine, mozes samo uzivati kad nema zvuka sto kazes kad je izolovano :D Benzinci su za uzivanje u zvuku, a dizeli za uzivanje u obrtnom momentu :D
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne prica niko o uzivanju (osim tebe) nego o kolicini buke i vibracija.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Al fakat PD spolja zvuci lijepo :D
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ti se drogiras.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Ja uspijem spustit obrtaje na 1400 i ok je za vozit u petoj... Ono na duže ture na tempomatu...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    da 1400 je sasvim ok, ako je malo nizbrdo moze cak i 1200 :D
     
  8. xman

    xman Komšija

    I ja vozim u petoj na 1500-1600 bez problema. 75km/h na tempomatu stavim,ne osjetim uopste da ga gusim. Sam mi izbacuje da saltam u petu na 71km/h.
    Sesta je vec druga prica,nju mi trazi na 93km/h.
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kod mene sesta moze od 60 do 230 :D
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma dizel je užas stvarno. Evo nov auto pa bruji kao kosilica, posebno dok je hladan, baš vibrira.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Ma nisu ni svi benzinci mirni i tihi, kao što nisu svi dizeli traktori...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  12. selvin

    selvin Moderator

    Pa bas iz prve u drugu ides na 2500... Ti koji stedis millilitre goriva :) To cak i ja saltam ispod 1500, samo prvom malo krenem... Pogledaj ti malo obrtomjer drugi put kad saltas. Ja se mogu kladit da ti do cetvrte ne dodjes do 2k. Mozda iz druge u trecu predjes 2k, ali mozda.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa sve zavisi od situacije Selco :) Ako se negdje trebam ukljuciti brzo odem mozda i do 3000, ako krecem malo nizbrdo odmah u drugu ili u trecu :) Mozda neka sredina na 2000.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma kad se uključujem samo do blokade :)

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja recimo volim sa semafora brzo krenut da svi ostanu u prasini . Tad prvom sigurno odem na 3500 a to je gotov blokada na mom motoru :)

    EDIT: Ja i kad je hladan motor gledam da ne idem preko 2000 obrtaja, ovo tek kad se ugrije :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: May 3, 2021
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Usaltam ga u manual I gas dok sam ne prešalta kad udari u crveno :) kad vidi da ja ne popuštam :)

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    To ti sad pričaš o onom sto ti se desi jednom u godini. Pricamo ovdje o tvojoj "normalnoj" voznji, kad ga peglaš ko penzioner. Prosjek je tebi 1500, kakvih 2k...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tebi vjerujem ali dmr je ovo 3,5k u prvoj sanjao :D
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Ma desilo mu se kad se trkao sa onim audi-em od neki dan. Nakon toga vozio na 1100ob da mu ne utice na prosječnu potrošnju.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako mislis na ove testove potrosnje tu saltam i na 1500-1800 :D To nije normalna voznja :D A normalno mozda na 2000, mozda nekad na 2500, mozda nekad na 3000, a mozda i nekad na 1500, zavisi od situacije :D Na koliko ti Selco saltas? :D