AMD Navi / Big Navi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, May 21, 2019.

  1. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Jasno kao dan kad narucjes iz BiH,ali samo kazem da jos nije ni blizu cijena u EU ovih 2500 eura koju je UE zadao.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa nije nikad ni bila. Samo je bilo sve skalirano sad zbog krize. Ali je odnos i dalje isti, mi skuplji 30-40%.
     
    Picoooka likes this.
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    [​IMG]



    Malo da osvjezim Navi temu, na zraku je ovo, sa firmware fan curve u svemu pici, na vodi ce bez problema, ali blokovi su odgodjeni jos 20 dana, to je sad konacni datum.
     
    Last edited: Apr 22, 2021
  4. Esh

    Esh HWB

  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaci hashrate ima da opasno skoci.
     
    Esh likes this.
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma nema šanse da bude taj skok.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Provaljuju se bezveze sa ovim kobajagi "leakovima" i clickbaitovima. Porede chiplet dual gpu design sa monolithic i kažu 2.5x jaca. To isto kao kad kažeš GTX690 je skoro tri put jača od GTX580.
     
    Last edited: May 7, 2021
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne reci nikad....
    Naravno ne 3x, ali....
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tako se pricalo i sa Ryzenom, pa vidi sad gdje su sada, a gdje je Intel. Doduse Nvidia ne spava kao Intel.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Treba mi HDMI 2.1 kabal, ali od minimum 5M, hocu PC da spojim na tv, da ljetos igram, prodadoh ps4 pro i one x, pa sada dok se kupi ps5 da se na TV igra sa PC-em.
    E sad uzeo bih na amazonu posto jos nesto imam sa njega, pa bi mi usput odgovaralo, ali ima ih gazilion. Te kablove ja ne pratim, pa jeli ima razlike, i eto ako moze preporuka neka od onih sto imaju na amazonu.
    Hvala
     
    Last edited: May 23, 2021
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Sena likes this.
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ok, potrazim, sljedeci mjesec kupujem.
    Thx
     
  13. Esh

    Esh HWB





    I vrlo interesantno pitanje sta ce FSR znaciti na konzolama..
     
    Last edited: Jun 1, 2021
    FearLess and Stevie_Ray like this.
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da je FidelityFX toliko vazan da zasluzuje svoju temu.

    Bice sigurno i na konzolama.
     
    nenji_avero likes this.
  15. Esh

    Esh HWB

  16. Decerto

    Decerto Komšija

    Kako AMD grabi naprijed to je nevjerovatno...pogotovo sa RX6800M. Prvi gaming m-gpu u zadnjih sta,10+ godina i ovakav boom,da parira RTX 3080 mobile. A gdje tek FSR koji radi i na nvidia kartama. Kapa do poda.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da nema majnera cijene bi bile dosta povoljne, konkurencija nikad veca al et.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moramo prvo vidjet je li FSR nesto poput DLSS 1.0 jer ako jest - ne valja.
     
  19. Decerto

    Decerto Komšija

    true,ali barem ovo sto su na demou pokazali ne izgleda kao blurred out shitfest sto je bio dlss 1.0

     
  20. Esh

    Esh HWB

    Treba se strpiti par sedmica da vidimo kako to izgleda u praksi. Sjajno bi bilo ako sa FSR naprave nesto slicno kao sa FreeSync sa aspekta otvorenog standarda.
     
    Stevie_Ray and Qler like this.