1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da li pri prelasku na opticki internet ostaje koaksijalni kabl u kuci, tj postojece instalacije? Da li ostaju isti risiveri za tv a samo se modem mijenja?
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Konacno i ja dobih optiku :D

    [​IMG]
     
    NAILS and Vector Ing like this.
  3. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Koliko dugo si čekao da ti dođu priključiti? Ja ovih dana završavam sa renoviranjem stana pa sam im pripremio sve što se tiče pružanja kablova, samo da dođu provući kabal i spojiti.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa cim sam vidio da razvlace optiku u ulici prijavio, dosli mozda za 7 dana provukli kablove. Onda sam ceko jos jedno 10 dana da modemi stignu.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Optika je vrh, ja već 3 godinu koristim TXTV, ni najmanji problem, pustili mi na početku max brzinu, povuklo 500/500 Mbita :D Uživao jedan dan :D
     
  6. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Kod mene su prije možda mjesec i po provukli, ali nisam zvao dok ne završim sa ovim ostalim majstorima, da se ne bi sudarali hahaha
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Fakat odlicno kada imas upload velik i kada je ping minimalan. Vjerovatno cu se vratiti na paket 80/40Mb
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Na optici ping 3-6 ms...da sam to imao prije 15 godina,kada se igralo CS 1.6...bio bih jos bolji a i onako sam dobro sutao,jos periferija mi bila ono mis od 5 kM i tastatura od cenera i podloga od 3 KM :D
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    da ping je presudan za multije, ja sutam rocket league i bas se osjeti. Odmah sam skocio diviziju vise :D, a jos se skida torent odsarafljen upload na max i jos pricas na viber kao da se nista drugo ne koristi :D Veliki download bez uploada je samo da radis jednu stvar, a kad imas upload mozes sve istovremeno i normalno :D
     
  10. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    nijesili mozda iz Batve :)
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mejdan


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vratio na stari paket samo sto je upload x10 :D

    [​IMG]
     
  13. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    Ma nisi ti na mejdanu.. ti si kraj apoteke :) :)
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa to je naselje Mejdan, nisam ni mislio da sam na sportskom centru. Ko si pa ti? :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma ja imam ovaj 50/30 paket sa kablovskom, uvijek nakačeno 5 mobitela, full hd yt na tv-u, uz torrent download, igraš MP sa minimalnim pingom. Nismo svjesni koliko je upload bitan. Jednostavno ovih 50 Mbita nikad ne možeš opteretiti kad imaš dobar upload. Optika rješava usko grlo problema sa uploadom koje ima ADSL i ostali.
    Kako mi je optika ušla u kuću nikad problema sa netom. Što je najbolje nema više onih sranja, kad grmi da čupaš kablove i gasiš, kroz optiku ide i kablovska i net tako da si zaštićen 100%. Koristim normala internet i kablovsku kad grmi vani. Meni je BHT sa ADSL spalio što šta sa svojim bakrom kad nalete oluje.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, meni je na koaksijalnom grom unistio maticnu od PCa, maticnu od tva, i modem od txtva :D
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Jesil' ikad zamjenio plocu sa plazme?
     
  18. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    Ma neko ko ima uvid u te vaše pakete. :)
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Znaci ti si iz staba txtv-a? :) Da ti se ljudi mogu javit kad sta zatreba.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Et super imamo stelu :D