Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozes ti naci i hidrauliku, Acera za te pare a da je novo. Sasvim su ok. A rockshox ili fox sama vila zna biti 150-200€ tako da i jeste problem naci u tom cjenovnom rangu. Ali vjeruj, kako si opisao za koje potrebe tebi treba, moze i suntoru. Fokusiraj se na mehaničke dijelove.
     
    Stevie_Ray likes this.
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Za te pare je vjerovatno to to. Imaj na umu da mu vila hrdja jer mu ulazi voda. Nije frka ni reparirati tu vilu, mozes i sam vjeruj mi. Imas samo dva šarafa dole na dnu i onda je sam povuces gore kada je biciklo naopacke. Podmazes i to je to, poprilicno je jednostavna ali su mu otisli dihtunzi pa vidiš kako je prljavo. Tako da ce vjerujem i mast ostajati.

    Ostatak se zaista nista ne vidi ni kakav je pogon ni sta je od opreme osim da je nazad jel, 3x9 Deore i prednji Acera.

    Ako bude sve ok na prvu, uzmi. Vdii da li i malo diše vila. Ako bude zaglavljena, nemoj. Ako bude mjenjac preskako ili lanac, nesto slicno, i kaze da ga samo treba naštelovati, nemoj. To je ono, prodajem pokvareno, samo 50KM popravak. Da je "samo" to, on bi uradio.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma jos smekam. Gledacu jos neko vrijeme prije nego odem sta pogledat. Ali uz tvoju pomoc sad imam nekakvu viziju sta to trebam gledat.

    Definitivno ofucanost ovih polovnjaka igra veliku ulogu. Ako su ofucani, bolje dat vise love i kupit novo. Polovno bih kupio samo ako izgleda kao novo, a da pri tome ne kosta 90% cijene novog, jer koji je tu smisao. :D

    EDIT: 500 EUR biciklo snizeno na 350 EUR:
    https://www.fahrradlagerverkauf.com/bulls-pulsar-eco-27-5-2021-27-5-zoll-18k-diamant-black-matt

    Nema ni disk kocnice, sav pogon Tourney, samo 18 brzina. Ne valja. Mada, moglo bi posluzit, zar ne?

    Jebiga kad je i biciklo od 650 EUR kombinacija Tourney i Altus komponenata:
    https://www.fahrradlagerverkauf.com...021-29-zoll-24k-diamant-kiwi-green-black-matt
     
    Last edited: May 11, 2021
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Po geometriji vidis da je biciklo barem 10 godina staro. Da ne pricamo o guvernali i ostalim glupostima. Sad sto je on dobro ocuvan to je druga stvar.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A po cemu se geometrija novih modela razlikuje, u cemu je fol?

    Volio bih znat odmah prepoznat je li noviji model ili nije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Stevie uzeo si najgore vrijeme za kupovinu bicikla. I da znas ovdje su bicikla polovna skupa znam iz iskustva. Ja sam prije 2 godine uzeo ovaj za 250 eur https://www.stevensbikes.de/2016/index.php?bik_id=32&cou=DE&lang=de_DE
    polovan tad par godina star bio super ocuvan jedino su gume bile ispucane i prednja felga kriva koju sam u Bosni za 5km izravnao. Ima zloglasne suntour vilice i tektro kocnice koje kod mene rade super pa sa Vlasica sam se spustio prema Travniku proslo ljeto vise puta ako su tu kocnice izdrzale i vilice skoro mojih 100kg sve ce :D
    Ulozio nove gume i disk plocice pojeftino i sad sam miran mada slabo vozim nema se vremena i lose vrijeme.

    Moj ti je savjeti kupi radije novo Cube biciklo za 5-6 stoja dobit ces solidnu opremu tebi ce to i biti vise nego dovoljno. Ja sam trebao isto novo ali eto nesto mi se nije dalo novo je novo i em nemas posla sa klosarima preko oglasa. Ako se odlucis odes fino u Radlbauer najveca radnja bicikala ovdje imas staze gdje se moze biciklo probati samo ne znam moze li se sad radi korone.

    Evo primjer

    https://www.lucky-bike.de/Fahrraede...?varselid[1]=2fd4a6d3dd67b1ec35e7b130aff11d51
     
    Last edited: May 11, 2021
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U pravu si, sto vise gledam vise sam tog misljenja.

    Ne izgleda lose ovo s tvog linka. Makar mjenjac nije Tourney nego Alivio (bolje i od Acero/Altus), a i diskovi su hidraulika.

    https://www.boc24.de/p/compel-ht-109/212956/
    Ovo je vec ozbiljnije biciklo i mislim da je overkill.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzmi taj bak. Odlicna oprema. Sad vidiš koliko je onaj bio preskup za 1000€.

    Ako ne, uzmi ovaj sto ti Forza linka. Sasvim je doviljan. Nemas sta traziti s polovnjacima.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Paaa, nije bas jednostavno. Kao prvo to je radnja koja nema poslovnice u mojoj blizini, naprotiv. Znaci morao bih probati to biciklo, pojma nemam bi li mi 48cm okvir odgovarao. Valjda bi.

    A kao drugo, soma eura. :D Nije da ne mogu dat, ne radi se o tome, nego sto znam da je bajs overkill za moje potrebe.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nije to nista overkill. Ovo bi bilo:

    [​IMG]

    To je normalan bajk sa dobrom opremom s kojom ces biti miran deceniju. Naruci onda Forzin slobodno, L ram i to je to.
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    [​IMG]

    Obicno na modernim MTB imas kraci seattube, i odmah ti je i top tube kraci, s tim je reach kraci, tako da si uspravniji dok vozis, jer jebiga, vozis terenski najvjerojatnije.
    Road bicikla i ovi stari MTB, imaju duzi seattube, koji povecava reach, tako da si vise naget naprijed, radi aerodinamike. MTB je jednostavno evolvirao sto se dizajna tice :)


    Sto se njemackih stranica tice, https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-aim-ex-black-n-flashyellow-1010169


    Imam pravo dobro iskustvo s njima, barem sto se rezervnih dijelova tice.
     
    Stevie_Ray likes this.
  14. nFare

    nFare Komšija

    Bike discount isto preporuka, imaju i oni svoj brend "Radon", mnogo dobar.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima i ovakvo nesto, nije se spominjalo, Microshift mjenjac sa 10 brzina (samo nazad, naprijed nema nista) i ne kontam ciji je amortizer:
    https://www.decathlon.de/p/mountainbike-27-5-st-540-v2-blau/_/R-p-335529

    EDIT: sjetio sam se da ovaj Cube ima isto samo nazad mjenjac, al sa 12 brzina, SRAM-ov:
    https://www.cube.eu/en/2021/bikes/mountainbike/hardtail/analog/cube-analog-blacknpetrol/

    Jos sam nesto razmisljao, imam podrum koji nije bas siguran. Naime zajednicki je za 10-ak ostalih (imam ja svoj katanac, al to moze bilo ko obit), a u zgradi su mi uglavnom stranci, da ne kazem mraka.

    @nFare kako vidim najjeftiniji Radon MTB je 750 EUR. Ja i dalje pucam na 400-5oo rang. Onaj gore sto sam spominjao sto je 1000 EUR je odlican, nema sta, al tacno ga se bojim kupit.

    EDIT 2: Wow, cak i najjeftiniji Radon ima Rock Shox amortizer(e). I zanimljivo, nazad isti mjenjac kao ovaj Cube gore, SRAM sa 12 brzina. Cube isto ima MSRP od 750 EUR, od ta dva Radon bolji.
     
    Last edited: May 13, 2021
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    To su brdska bicikla. Ne trebaju tebi tako veliki zupčanici.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eh kolega sad te nista ne kontam. Ne valja ako nema i naprijed mjenjac?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije to. I ja rijetko koristim prednji. Posluzit ce tebe ali su to specificna bicikla, tebi ne treba takva kaseta nazad. Pogledaj koliki su zupčanici. Veci su od mog 180mm diska. To je za strašnog offroad brda. Gore si napisao da ti je full deore overkill, a taj bajk je next level ako vec tako gledas.


    Koliko košta taj Cube? Skuplji je od 1000€ ?

    Odoka ovako mozes da vidis koliko je veca kaseta. Isao bi 2 na sat da pedalas na najširem:

    [​IMG]
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Stevie standardno komplikuje :)

    Bolan za kradju bicikala uzmi hausrat osiguranje ako vec nemas kosta budzasto to je ovdje haman obavezno pokriva i kradju bicikala u podrumu.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledam malo tetsove kočnica. Jel.. sta drugo gledati:



    Mehanika v hidraulika, drugi diskovi itd. Odavno planiram 203 prednji rotor cisto da moram manje stiskati.