Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne bi trebala biti nista tvrdja od golfova i passata, naravno zavisi i puno od guma/felgi i je li sportskija verzija.

    Ne znam sad tacno koja godista (mozda cak i sva) su imala neki bug sa getribom, davno je bilo pa se ne sjecam detalja ali poznanik je uzeo 159-ku ocuvana tip-top ali joj prethodni vlasnik mijenjao ulje u getribi svako 30k.
    Odvezao kod majstora koji je skinuo getribu i uradio neku modifikaciju i od tad nije bilo potrebe tako cesto mijenjati ulje.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Zasto pises getriba na BiH forumu?
    Meni bas para usi

    Sent from my M2007J17G using Tapatalk
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    U mom kraju Bosne ces cesce cuti getriba a mjenjac za samu rucicu :D
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    M32 mjenjač. Neko nema nikad problem sa njim, neko samo probleme. 2.4 i 2.0 imaju drugi mjenjač bez problema.
    Svakako ću gledati 2.0, čini se isto pouzdan a taman joj je 170 konjića


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Neki dio je previse kompaktno dizajniran cini mi se.
    Ovaj majstor u blizini je bas extra strucnjak, dolaze mu ljudi iz udaljenih mjesta.

    Ali eto ako je na 2.0 sve okej onda jos bolje.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Auuuu, bjezi od M32, osim ako nije noviji od 2013 godine, barem je kod Opela tako.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ah GM proizvod, onda nije ni cudo :D
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jašta, što dalje od GM-a :D
    A ima stvarno Astri sa tim mjenjačem, ko zna koliko su prešli, a ima i dokumentovanih problema. Svakako grozan je za koristiti barem na H, na J sam probao isti mjenjač ali mnogo ljepše ručica klizi u brzine, ne znam kakav je u alfi

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. p4ja

    p4ja Komšija

    Nista ovdje ne uzimaj, samo uvoz, i kao sto rece kolega zaobidji turcine.. i nije nikakvo peglanje, imas ljude odu ti po auto, natovare ga na slepu odrade sve sto treba i pred kucu ga dovedu, to zadovoljstvo kosta 1k maruna. Naci ces bolje i povoljnije auto 10 puta nego ovdje, da ne spominjem koliko bolje ovuvano i sve ostalo..
     
    Haker likes this.
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo ti jedna sa pika, kazu da su sva njihova auta uvoz iz CH, https://www.olx.ba/artikal/41954593/alfa-romeo-159-sw-2-0-jtd-giugiaro/
     
    Haker likes this.
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Dobro pravo izgleda ta iz CH. Na kraju krajeva, uvijek je lakše provjeriti kilometražu i ostale stvari na CarVertical pa se tek onda zaputiti u detaljniji pregled ako bude sve uredno.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma taj vertikal je dok je održavana po servisima, ništa što se ne može provjeriti u ovlaštenom.
    Snimio sam i ovu, mada je ova ofirno vraćena, ali to više neću niti gledati već samo kakvo je trenutno stanje vozila

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Haker mozda nisam nesto upratio ali ne kontam sto mijenjati novo auto za alfu staru 10-ak god koje su vecinom pregazene i sinonim za nepouzdano auto i molis boga da ti sta ne ode. Ovako samo redovno servis u ovlastenom i prst u uho 5 god.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nego raja pitanjce, ko je vani (at, de, ch i slicno), kakve sajtove predlazete za polovne automobile ?

    Mi pola godine ganjamo auto ne mozemo da nadjemo.
    Znamo sta zelimo i to je haman problem kod nas.

    Megan karavan, 2018+, benzin i da nije ispod 1.6. Oprema srednja pa na vishe.

    Dakle ne mozes naci. Renault.ba kaze nema jacih modela, nakon mojih dokaza, slanja mailom linkova, opravdali su se da ONI ne uvoze, dakle u BIH ne mozes uvesti renault megan karavan 1.6+ benzin :D Jad i cemer od drzave, al ajd.

    Hvala unaprijed :D
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Covjek mu prakticno kupio top auto i on ganja neke alfe lol
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bakica će ostati sama u kućetini usred ničega.
    Rado bih ja zadržao citronenku, ali praktičnije je prodati auto i nadoplatiti za stan bakici kod nas i po mogućnosti zadržati kuću :)
    Taj auto je svakako bio fail u svakom pogledu, a još bih morao dati finu lovu da ga uvezem u BiH

    @bhd zašto baš renola, jel taj 1.6 turbo nisam baš upućen, koliki ti je budzet?
    Predstavljam sa troškovima uvoza da bi te dosta izašlo, nisu ni tamo auta stara dvije godine baš dzaba.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Mobile.de imas i app
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma volio bih renaulta megana. srednje auto taman.
    Ima jos razloga, al recimo da znam sta zelim, od ukusa, majstora, preferencije modela, i tako...

    Pa vidi, ne ganjam TB, nego po mogucnosti atmosferca.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nisam ni znao da imaju njega još u ponudi, zato ga i nemaju.
    Ne znam, anemični su ti motori. Dobri za održavanje ali kada već uzimaš sa malom kilometražom dugo će te i turbak poslužiti a bolje ide.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Vjeruj, tesko naci da si pita.
    Da je
    Toyota, elantra ili astra, njih na izvoz.
    Znas nekako mi se najvishe svidja megan, ili neka oktavija al benzinjara samo :D
    Karavan naravno.