All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisam to nigdje vidio na praonama u Tuzli.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Last edited: May 14, 2021
    Reznor likes this.
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Samo da javim da je bila turbina otisla, uradjena je reparacija i sad je ko nova.
    Hvala dmr.
     
    dmr likes this.
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Uh, čudi me da nisi mogao ni pretpostaviti da je zvuk turbine, toliko se o točkovima pričalo, zna se kad je zvuk na obrtaje motora, a kad na okretanje točkova... Sve u svemu na tom 2.0tdi baš zna da zviždi Turbo...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sreca pa reparacija turbine i nije toliko skupa kao prije.
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa ako je jaci od kucnog onda moze :D Ja inace usisam kuci u dvoristu sa obicnim kucnim.

    EDIT: I ne bude pjena vec to se upije i onda usisas prljavstinu odvojenu od tkanine.
     
    Last edited: May 15, 2021
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo ispred Omege :D

    [​IMG]
     
    Eldorado likes this.
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Cool nisam znao za ovo :D

    Kakvi su utisci?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisam probao, samo sam primijetio, jer neko spomenu da tu ima :D Ako neko proba neka javi utiske.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Probao sam ja.
    Ocisti solidno, ali ako cete citav auto ocistiti detaljno pripremite dosta sice :D
    Ja sam dao 5 KM i onako solidno je, ali ne moze zamjeniti dubinsko ciscenje.
    Jedina dobra stvar je to sredstvo za ciscenje, pa je u svakom slucaju bolje nego obicni usisivac.
     
    Eldorado likes this.
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa i dubinsko ciscenje kosta puno. Treba probati bar 15-20KM potrositi pa da se vidi je li dobro ocisceno :D
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo je dobro ako imas jednu fleku na sjedistu pa da je dobro operes, al ne moze zamjeniti dubinsko.

    Ja sam mislio da mi je auto cisto, kad je drug pokazao vodu nakon dubinskog zlo mi doslo.
    Sjedista promjenila boju :)
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    al i kosta? :D
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nije skupo. Mozda svaja.

    Ja sam bas gledao da uzmeme sebi neki Karcher model za kućne potrebe. Ovi sto su namjenjeni za kancelarisko čišćenje su par hiljada ali ovih manjih ima i do hiljade.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    50-60KM, al posao je to 4-5 sati, valja povaditi sva sjedista, oprati ih, pa tapaciri, tepih.
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nabavio bateriju, ali nazalost obrnut joj je polaritet. Posto odgovara velicina, htio bih samo da zamijenim okrenem konektor, tj. zamijenim crnoj i crvenoj zici mjesta.
    Ima li kakav majstor da bi mi to mogao odraditi u Sarajevu i da me ne oguli?
    Znam da nije na pravoj temi, ali kad smo vec diskutovali ovdje...
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Hocu raditi veliki servis pa kontam uz'put da mi i diszne procisti itd. Medjutim, mehanicar mi kaze da je problem elektronika i stare žice. Da ce mozda spasti instalacija pa da ne budu pravile kontakt itd.

    Zaboravih ga pitati, koliki je problem zamjeniti elektroniku i koliki je rizik da "ostanem bez auta". Pa me zanima da li je neko imao iskustva sa ovako starim autom i slicnim zahvatom.

    Vectra B '98 1.8l benzin, 85kw. Nema plin.

    EDIT: Da li se radi o kompletu kablova "za paljenje", ovi najpopularniji MaxGear ili jos nesto ima? Ako je to, to je bezze. Do 50KM.
     
    Last edited: May 21, 2021
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Na kakvu elektroniku misliš, ECU ili te kablove?

    Kablove nije problem zamijeniti, ali već ECU pretpostavljam da bi zahtijevao neku vrstu "kodiranja" kada se prebaci na tvoje auto.

    Imaju oni u Zenici što rade Opel, Džambo ja mislim.. Možda da njih prozoveš jer sigurno imaju iskustva oko toga.