Google Photos i alternative

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by kvaju, May 18, 2021.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Pošto imamo još 2 tjedna free koristiti ovaj odličan program, zanima me sljedeće, dali u pretplati od 200Gb 30$ godišnje, vidim opciju dodavanja članova obitelji, zna li tko koliki je limit broja članova?
    https://prnt.sc/132qq88
    [​IMG]

    I dali to znači da kao obitelj imamo ukupno 200GB, i svi možemo slike i dokumente puniti dok ne popunimo tih 200GB?
    Svaki član te obitelji ima google photos na svoj račun i u njega idu njegove slike, ne idu sve na jedno mjesto?
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Google Photos jos uvijek ostaje FREE ali, sa limitiranim funkcijama.

    Sa njihove stranice:

    "Pozovite do pet dodatnih članova obitelji da s vama podijele vaš plan i pojednostavnite pohranu za sve. Članovi obitelji dobivaju svoj prostor na kojem mogu pohraniti osobne datoteke, e-poruke i fotografije. Osim toga, svatko dobiva pristup pogodnostima usluge Google One."
     
  3. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Jbg nisu im skupi planovi, tipa $2 za 100GB

    Ja ipak razmišljam da idem u pravcu self-hosted, jer ta opcija nudi puno više sigurnosti, tako da se neće "omaći" google-u ili kome već da moje slike završe kod nekog filipinca ili kineza, kao što se dešavalo ranije.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ja ću morati platiti, koristim photos još otkako su izbacili app, sve slike su mi na photosu.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    U biti treba imati jedan cloud i placat, to je buducnost.
    Ja takodjer imam na gphotos metar fotki jos od 2008 :D
    Ali sad kad sam presao na icloud, lagano cu preci na familly sharing i to je ot.

    https://support.apple.com/en-us/HT201238
     
  6. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Treba imati backup i na disku, 1TB meni dovoljan. Gphotos je ok, ali ne uploadujem u punoj kvaliteti jer bi brzo zazuzeo sav prostor, a pogotovo sa sadasnjim telefonima gdje su slike po 30-40MB. Video klipove da ne spominjem.
     
    bhd likes this.
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma 70% treba obrisati jer sve spasava hahha


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    nenji_avero likes this.
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam uzeo ovo 100GB, 2e cini mi se mjesecno.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja već par godina imam ovo 100GB, godišnje plaćam oko 20 dolara

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nesto sam citao ali nisam bas detaljno...je li se i dalje mogu uploadovati slike,samo ne vise u punoj rezoluciji ?
    Ili se vise nece moci nikako uploadovati.
    Ako ne mogne,ima i dalje opcija da se na one drive uploaduje...Microsoft jos nista nije ukinuo...samo se mora rucno ukljuciti i fercera...ja koristim i to na nekim uredjajima.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako napunis limit neces moci nista uploadovati, i imas dvije godine roka da pocistis sve sto je preko, nakom cega oni ciste.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ok je cijena za jednu godinu, meni i tako ne treba mnogo prostora.
    Jel još uvijek dzaba za pixele jer svakako ću kupiti pixel fon


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  14. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Zna li neko kako obrisati slike sa Photos aplikacije, a da ih ne brise i sa uredjaja?

    Ukljucen mi je sync i placam 100 GB, ali bih zelio da mogu brisati nesto ali da ostane na mobitelu, a ne da automataki brise sa svega.

    Nasao sam da su raja prije iskljucivala app permision za storage, ali to sad ne moze jer cim se udje u Photos trazi da se ukljuci da bi se nastavilo koristiti.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk