Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije zar korona uticala i na cijenu bicikla? :rolleyes:
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jasta je, otisle cijene gore za oko 20%.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Djab sve kad je vrijeme katastrofa ne pamtim vise kise i gore proljeće. Ja nisam sjeo na bajk ima 20 dana.
     
    Reventon likes this.
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma proci ce i ovo. Evo danas poslije posla meni se cini da cu moci izaci jedan testni krug da napravim.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uzivaj danas, sutra i prekosutra haman potop :D
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    A mora se proljepotati, vakat je :)
     
  8. monK

    monK Komšija



    spust niz Trebević je mila majka kakvih budala ima.

    laže da je bic, života mi...
     
    Reventon likes this.
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    [​IMG]
     
    Reventon likes this.
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pitanje, sta ako kupim bicikl sa vilom s kojom nisam zadovoljan ili jos gore, amortizer joj ode u vjecna lovista?

    Ako hocu kupit Rockshox recimo, gledam dimenziju da pase tocku (znaci 27.5 ili 29) i da pase tip kocnica, jer kod V-brakes vile imaju nosace za kocnice, kod disk kocnica ne. Jel to sve ili ima jos nesto?

    Cisto bih volio da znam za ubuduce, recimo moze izletit dobra ponuda za Rockshox i da se tacno isplati uradit upgrade, naravno ako bih bajk koristio i za trailove.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    One more thing, ako imam 1x9 ili 1x10 setup gdje je naprijed samo 32T, hoce li bit premalo na cesti? Jer je nazad najmanji zupcanik uvijek 11T.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Neces ti mijenjat vilu. Mozes je slomiti samo ak ose zabijes u auto a tada ce vila biti najmanji problem. Stvar kod jeftine vile je sto su teške i vremenom slabije/teze hodaju pa se mora reparacija raditi.



    Jeftine vile su jednostavnije i ujedno, nema tu sta otici posebno. Samo ne "dišu" lijepo i nemaju veliki hod kao skuplje.

    Za zupčanike, nece biti problem sa 29". Za kočnice nema veze jer je disk. Vbrake neces svakako ni uzimati niti ces inace stavljati 27.5" na 29". Nije da ljudi ne rade ali je to vec druga raprava.
     
    Stevie_Ray likes this.
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A sa 27.5", ovo za zupcanike?

    Pitam zato sto gledam ovaj bajk:
    https://www.decathlon.de/p/mountainbike-st-530-mtb-27-5-zoll/_/R-p-311274?mc=8582845&c=SCHWARZ

    Pogon je odlican, bolji nego i na nekim skupljim modelima (i ima i kvacilo koje sprecava tresnju lanca, te naprijed shifteri imaju lezajeve, kazu odlican osjecaj kod saltanja), ali je 1x9 sto eto moze bit limitirajuce obzirom da je naprijed 32T. Kocnice su Tektro hidraulika, koliko sam upratio slicne performanse kao MT200 od Shimana koji ide u sve modele ispod 750 EUR, pa cak i u neke skuplje.

    I bajk je vrlo lagan, nepunih 14kg, sumnjam da onda imaju tesku vilu ako su vec postigli nizu masu. Gume su 2.1" siroke, kao kod Cube modela, sto je za moje potrebe bolje od 2.25".

    E da, za vilu ne pise nista, sigurno neki jeftiniji Suntour ako i to. Zato pitam za zamjenu za nesto bolje (eventualno, ne znaci da cu radit).
     
    Last edited: May 21, 2021
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Vilu neces sigurno mijenjati. Onda kada zagrizeš za MTB skontat ces koja ti bolja oprema prije treba pa ces ujedno prije zamjeniti bajk nego samo vilu jer si poceo voziti downhill.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A sta mislis o ovom modelu sa linka? Za 400EUR mi odlicno izgleda, zapravo predobro.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mislimo da praviš dramu oko svake kupovine, ove posebno.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. selvin

    selvin Moderator

    Vec vidim uzima neki zenski bajk sa korpom naprijed. To ce biti trade off. :D
     
    Haker and aNaToMiC ! like this.
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Jbte ja pola BiH planina obisao sa biciklom starim 10+ godina,v-brake...amortizer naprijed nema 5-6cm hoda i nisam uopste razmisljao o biciklu,pogonu i tako...samo sam razmisljao da me ne ostavi 30 km od civilizacije i nije nijednom.
    Stivi nece sici sa asfalta nikako a vec trazi bajk za downhill

    Sent from my M2007J17G using Tapatalk
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa cemu onda ova tema ako je svejedno sta kupim? Prije dvije sedmice nisam znao nista o biciklima. Sad kao nesto znam. Hvala @NAILS i @Zeleni na pomoci.
     
    Reventon likes this.
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sljedeću sedmicu nećemo ostati od savjeta kada kreneš davati.



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk