Slusalice

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Dec 12, 2008.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Gledao sam ove Xiaomi Redmi Airdots, valja li ovo sta? Moze i nesto drugo slicne cijene.
     
  2. p4ja

    p4ja Komšija

    Ove ch710 nisu nesto.. zvuk im je cudan pravo, bas neki dan uzeo sebi xb700.. 310 kmica, prezadovoljan
     
    Last edited: Jun 4, 2021
  3. Esh

    Esh HWB

  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Imam G610 vec mozda godinu i iskreno malo su mi dosadile, nisu bas ugodne za nositi na duzi period, a nije bas da i gejmam vise otkad je mali dosao na svijet.

    Sta imate za preporuciti, wireless po mogucnosti, da mozda mogu i na TV prebaciti po potrebi. Ne mora biti ugradjen mic, ne mora biti gaming, samo treba da bude ugodno nositi na duze periode i da je kvalitetno.

    Cijena mozda max 300 eura, ali rado oko 200 eura. Over ear.

    https://www.netonnet.se/art/ljud-bi...EUu5JXC442BaYg4C_W-jzZJyx4zQFJyxoCUaUQAvD_BwE

    Gledao ove gore ali citam malo komentare da su teske za nositi. Imao sam HD 569 ili sl model ne sjecam se koji tacno i nikad boljih slusalica nisam nosio. Tako su lagane bile i ugodne za nositi na duzi period.
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

  6. selvin

    selvin Moderator

    Kakav im je mic? Za razgovor i slicno?
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Opet ja sa pitanjem za slusalice, ovaj put za firmu. Trebaju nam slusalice koje imaju barem noise cancellation mikrofon i dugme za mute. Dodatno bi bilo dobro da su wireless. A i ako imaju active noise cancellation to bi bilo top :)
    Eh sad, sta ima od opcija na nasem trzistu? Gledao sam npr. Logitech H600, one imaju noise cancellation mic, wireless su, imaju tipke za mute/volume up/down i slicno, oko 170-180KM. Ali su mi spuzvice na njima malo cudnog izgleda i nemaju active noise cancellation, ali su eto uzi izbor jer nemamo nista drugo. Nesto tog tipa tražimo. Gledali smo jos npr. Jabra Evolve 2 40, koje su cijenom tu negdje, ali ih nema kod nas, one su žičane ali imaju barem pasivni noise isolation.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sa tim slisalicama izgledat cete kao da ste ukrali one skupocijene laptope :D
    De ba uzmite nesto kvalitetnije ako se vec opremate, H600 su djecije, a i baterija u njima vam nece izdrzati radni dan.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Za neko poslovno okruzenje vjerovatno Jabra, tipa Evolve 65, ali mislim da su one ranga 200-250 eura..
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Ma te smo gledali, ali nismo sigurni da ce rukovodstvo odobriti budžet A i nabavka mora ići izvana? Nema kod nas zastupnika koliko vidim.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ma nisu dječije, dobre su i one, ali ne idu uz laptope to jest :D Ja imam H390 kod kuće i zadovoljan sam s njima, osim što nisu wireless, to mi fali. Ali ove H600 imaju lošije ove "spuzvice" kako vidim.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nema za 170KM headset sa ANC, mislim ako hoces neki kvalitet. I Jabra Evolve2 65 imaju slabu izolaciju. H600 mi izgledaju neudobne na slici, baterija nece trajati dovoljno, nakon 8 sati uzastopnog rada sa njima bacit ces ih kroz prozor :)


    To sto vi trazite su broadcast sluhe, profi headset, sto koriste novinari i komentatori, npr Audio-Technica BPHS1 i kostaju 200$ na Amazonu.

    Znaci ili povecati budzet ili smanjiti zahtjeve. Mozda da odete u neku firmu koja prodaje audio opremu i da se malo raspitate, vama prije svega treba udobnost.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Ma ne trazimo sve da ima u tom budzetu, nasli bi neki kompromis. ANC sam naveo onako na kraju, bitnije su ove stavke ispred sto sam naveo. Kvalitet, dugotrajnost, on ear, hardverske tipke, mic noise cancellation. Otprilike to je bitno, a wireless pa onda ANC je nice to have. Jabra evolve 2 40 su tako oko 170-180KM a nit imaju anc, nit su wireless. Ove evolve 65 su wireless. Obje imaju neku vrstu noise isolationa, tj. pasivnog. To je po meni ok. Te logitech imaju samo mic noise cancellation, ali su wireless, vjerovatno upitna baterija sto ti rece. Ali s druge strane ne koristimo to 8h dnevno, nismo call centar :) Ja kontam da bismo mogli dobit do 250, max 300KM budzet ali to jos trebamo ispitati, jer su rekli da prvo damo mi prijedloge sta nam odgovara i sta je dobavljivo. Čisto da mi je dobiti ideje za modele od vas, pa da provjerim i sa kolegama kome šta štima, a poslije da vidimo šta će nam štab odobrit



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mi koristimo Logitech h960 meni se čini, on ear , odličan mikrofon i fizičke tipke..

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Te su mi bile u prošloj firmi, te i H390. H390 su bolje ali i skuplje. Ne svidjaju mi se te spuzvice kod H960. One su onako basic, nemaju nista posebno, ali su generalno best buy za tu lovu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni recimo on ear ne odgovaraju, neudobne, pritisnu usi, vise sam za over ear. Vidite i vi kome sta odgovara, nije svacija glava ista :)

    Jabra je dobra nema sta, daleko bolja opcija od H600. Ja ti jos mogu preporuciti Logitech G Pro X i Kingston HyperX Cloud Mix, mogu se naci kod nas za 250-300KM.
    Mozda dobijete i neki popust obzirom da kupujete vise pari.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ispravka, H390 koristimo :)

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
    selvin likes this.
  18. selvin

    selvin Moderator

    Zavisi kako koje. Meni su H390 udobne i ne pritisnu, mogu ih duze nositi. Over ear mi ne odgovara nikako. Imamo trenutno neke tako over ear "gaming" i slabo da kome odgovaraju u office-u. A kako vidim i te sto su si stavio su tog tipa, doduse treba probati.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. Esh

    Esh HWB

  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sony wh-1000xm4 Best Buy circa 250-300
     
    Sena likes this.