All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mada ne vjerujem da je stanje posebno lose bez obzira na godine.

    Vece je sranje kod novijih dizela, ekologija zajebana :D
     
    NAILS likes this.
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Moguce da su dizne ok jer ona ima stvarnih 176K. A Zenica je mala pa ti ne treba auto po gradu. Samo kada ides vani. Cak uzmem nekada prije taksi jer nemam parking mjesta tamo gdje idem.

    [​IMG]

    Ali je postala troma zadnjih 4-5 godina. Pa je to na liniji svjećice/dizne/egr/katalizator. EGR ce mi cistiti ako se mogne skinuti. Svjećice mijenjam a katalizator mi nema ko očistiti. Ne bih da ga skidam. Neka je kod mene jos jednu reg.

    Ne ocekujem ja od nje zvijer. 2019 sam za malo kupio Audi A6 C6. Ali mi obili garazu i digli biciklo a 2m poslije sestra kupovala stan pa im dao 4-5K za poreza i troskove. Elem ode 6K i ja ostadoh bez auta :D A u Vectri nema para tako da drugo auto moram od nule kupovati.
     
    Last edited: May 23, 2021
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa svjećice su svakako za zamjenu ako nisu nikako mijenjane. Kod mene ima 140k moram ih i ja zamjeniti, nikako da se nakanim.
    A valjda bi ti bacio check engine da neka od tih komponenti ne radi kako treba.

    Btw svjećice ne znam koje da kupim, gledao malo na ovom Opel forumu ljudi kažu samo gm, kažu sa drugim bobine crkavaju, to mi nema nikako smisla ali eto.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ništa od te 4 komponente nema dodira sa senzorima da se moze znati da su začepljene. Moze se samo otici u safe mod kada se desi misfire.

     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    90% GM svjećica koje sam ja vidio su Bosch. Znači kupiš Bosch i to je to.
    A bobine na tim autima crkavaju kao sijalice, prije da će uzrok biti stare svjećice....

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja i ja to mislim, ljudi mjenjaju kad krene zajebavati. Kod kojeg god majstora sam bio kaže ako rade ne diraj :D


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    U bosni majstori kazu ne diraj antifriz, ne diraj ulje u mjenjacu, od oka ocjenjuju stanje ulja u kocnicama…
     
    Qler likes this.
  8. dams82

    dams82 Komšija

    A u Hercegovini?

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    NAILS and Haker like this.
  9. selvin

    selvin Moderator

    Onda je ovo mozda tvoj oglas:
    [​IMG]
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nek @Haker kaze :D
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne moze Haker one je "i"


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker and dams82 like this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Konačno neko da razumije :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A sto se ismija braco slatka :D
     
    Aldiin likes this.
  14. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Jucer sam se vozio u meganu 2014, bez uvrede tale, bas sam negativno iznenadjen plastikom i jeftinom izradom unutrasnjosti. Ne vidim u kojem segmentu moze golfu da parirs? Cjenovnom?

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Uradih jucer llumar folije, ATR20 nazad, Airblue 80 naprijed po novim propisima. Kakva debilana od ovih propisa, da stiker velicine 4 cm sa serijskim brojem folije i ID brojem servisa koji je ugradio foliju ide na staklo ispod folije.

    I tako lik hladno namontira na svaku staklenu povrsinu tu famoznu naljepnicu. I sad to malo je reci ruzno izgleda jer naljepnica dize foliju i ne izgleda kako treba.

    Da mi je znati koji je biser ovo ovako smislio. Dodje mi nakon dan vremena da pocupam inace savrseno uradjen posao, ako zanemarimo ove gluposti.

    Donesu izmjenu pravilnika na horuk, ne konsultujuci struku. Ovo se elegantno moglo uraditi nekom vrstom ziga u foliju u vidu pecata ili ID broja i gotovo, jer je u pismenoj potvrdi servisa navedeno koliko je koje staklo zatamnjeno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: May 29, 2021
    Qler likes this.
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ako budes u mogucnosti, postavi par slika da vidimo kako to izgleda.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Imate li problema sa slikama na Tapatalk
    Meni nijednu ne učitava

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni sve okej.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Da, i to odavno je tako.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk