Mobilni Internet u Hrvatskoj

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by aeRo, Aug 16, 2013.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Koja ti je brzina bila? Meni je taj 4g sim ubacen u SGS3 (koji sluzi kao router), a on ne podrzava 4g. Na njemu imam oko 400 KB/sec. Ako otkljucam sad svoj sgs5 i njega koristim, koje bi brzine mogao ocekivati?
     
  2. black

    black Komšija

    Zavisi gdje ljetujes , ima karta 4G pokrivenosti na stranici Hrvatskog telekoma. Gdje ja ljetujem karta pokazuje da nema pokrivenosti pa cu vidjeti kad odem dole. Probat cu u Dubrovniku pa javim :p
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zavisi od signala kako rece black, uglavnom zadovoljan sam bio s obzirom da mi je bio sherovan net stalno uz 3-4 nakacena dodatna moba.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kako se konkretno zove taj paket i od kojeg tacno operatera,za par dana sam dole i trebace mi to pa da se ne peglam sa odabiranjem.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Trazi T-Mobile paket , 4g, 11 Eura. Ne mozes fuliti.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kao sto rece Vedo, ima ga na svakoj trafici.
     
  7. black

    black Komšija

    https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia
    Evo ima mapa 4G pokrivenosti i apn postavke.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo javljam se sa terena,znaci noge sam polomio dok sam nasao ovaj T-mobile 4g paket,da se ne lazemo jedno 20 kioska sam obisao i na kraju kad sam nasao samo jedan je bio na stalazi.

    Brzina je fina,oko 35 down i 20ak up.

    Pokrivenost tu i tamo,dok sam bio u Makarskoj gdje sam kupio paket 4g je bio nonstop a sad sam pokraj Splita i jednom manjem mjestu pa vise nema 4g nego sto ima al ni 3g nije los.
     
  9. opsado

    opsado Novi član

  10. black

    black Komšija

    Ja sam bio kupio od T-HTa karticu za 11€ i brzina me i nije bas odusevila. Dubrovnik Gruz jedva 9 Mbit a ostrvo gdje sam ljetovao 3-8 Mbit i pravo los prijem pa mi je baterija slabo trajala.
    [​IMG]
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Mobilni Internet u Hrvatskoj

    Ja sam imao istu karticu,u stanu gdje sam bio prijem je bio bjeda i tu mi je pored lose brzine i baterija isla ko luda al na plazi i u gradu je odvaljivalo,vecinom 40mbit iako nikad nisam imao pun signal. Uvijek fali crtica dvije.
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Zgodna jedna stvar tko ljetuje u HR, a svake godine kupuje novu sim karticu, jer mu je prošla istekla.
    Skineš Tele2 aplikaciju na mob
    Tele 2 sim kartica 20kn
    Dnevni internet 24h, 3GB, 15kn. (užasne su ponude kod svih za razliku od prošlih godina, čak i bonbon ne nudi nešto vrijedno spomena)
    U tele 2 aplikaciji registriraš broj, nemoraš osobne podatke kucat, i dolje desno imaš live chat.
    Samo im kažeš aktiviraj ponavljajući paket 100mb 1kn.
    Taj paket svaki mjesec se ponavlja i za 1kn dobiješ 100mb neta (što nije nešto, al preko zime se nakupi nešto za iduće ljeto), te istu tu karticu možeš koristiti
    i iduće godine, jer neće isteći.
    Ja svake godine do sada sam bacao bespotrebno ove sim kartice jer su istekle, a ima par desetaka kuna na njima, i to sve propadne.
     
  13. nikolamo

    nikolamo Novi član

    EL NINO CFC likes this.
  14. aeRo

    aeRo Komšija

    Eh to mi je upravo trebalo... i meni je vikendica dole ali nisam bio 3 godine pa ne znam ko je sada najbolji sa tourist paketima. Hvala na info
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    A sta je najbolje za Bosnu? Treba meni nesto sa gigama eventualno koja minuta koristit će se koju sedmicu?
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mozda ovaj surfer Pro 15GB za 15KM 1 mjesec (to je samo net bez poziv i sms) ili ako trebaju i pozivi, onda Pametno ili Bez brige :) :)

    https://www.bhtelecom.ba/vijest+M56ef05ee5ff.html
     
    forzamilan likes this.
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Zna li neko sta je sada najbolje uzeti za internet na telefonu u hrvatskoj?Bonbon,simpa ili sta vec?Trebace mi za 7 dana boravka.Ne znam.sad koje su najbolje opcije ili ima sad i bh telecom ili neko od nasih neki da valja prekogranicni paket sa vise giga?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jel ima roaminga vise uopste, jesu li ukinuli?
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    T-Mobile, 7 Dana neograničenog giga, 4G, 11€


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Mogu li se kupiti kartice bilo gdje?Pretpostavljam da je to prepaid?U Makarsku idem

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Last edited: Jun 5, 2021