All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ima i po 60KM na piku, al meni ovo nista ne znaci. Nisam toliko muhanat :D
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jaran je presvlačio na octavia i nije to to, ostane ispod ovo loše i I dalje se uvrće volan. Bolje kupiti očuvan kožni.

    Evo par slika mog volana, na vrhu gore ima ove kao pukotine i smeta mi. [​IMG][​IMG][​IMG]

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  3. xman

    xman Komšija

    Jeftinije je presvuci nego uzimati nov u mom slucaju jer je u pitanju neka nabrijana lakirana koza. U Unique uradio za 100KM i odlicno su uradili.
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Qler, koje godiste je ono kod tebe fordulja, kilometraza?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    2012, 13xk km

    Kum ima istog, 2013 sa 220k i volan mu je u dosta boljem stanju, jednostavno je ovog u ištio prijašnji vlasnik. Bio je od Gazprom od nekog direktorčića u Banja Luci, pa onda kratko prodat nekom momku u Vitezu koliko znam, crko mu mjenjač, on ga vratio fordu, ovi napravili, auto stajalo oko godine, i onda došao kod mene... Zato je ovako malo prešao. Kupljen je ovdje u Fordu

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Aha ruzno se ova koza izlize, ja sam izbjegavao sve skode sa ovako izlizanim volanima, a bili su kozni, jednostavno mi je izgledalo kao da su auta presla 400.000km :D. Ova sto sam uzeo izgledala mi je najnovije, a sa ovom gumiranom plastikom je, tako da su to moji kriteriji bili :D
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Malo je gore na ovim slikama nego sto jeste, ali definitivno nije dobro :)
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ovisi puno i ko je vozio, ove dezinfekcije sad pogotovo ubijaju volan :D
    Pa prstenje koje zapinje, masne/prljave/znojne ruke, generalno ne odrzavanje...

    edit: evo slika 14 godina i 250k starog volana: https://imgur.com/a/wizjYQ7
     
    Last edited: Jun 2, 2021
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kazem ti ja u bliskoj raji imam jos dva ova MK4 mondea, jedan godinu mladji i 70k vise presao, drugi prije FL, 30k vise presao i ova imaju dosta bolje volane od mog... (usput mozda ovaj prije FL bude na prodaju, u odlicnom stanju a od opreme ima sve, adaptivni tempomat, kozna sjedisa sa grijanjem, hladjenjem, memorijom, keyless entry and go, siber, navigacija park senzori naprijed nazad, bez koza, collision warning assist, ma haos...) Ali to zavisi od toga hoce li u petak uzeti drugo auto :)
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Neko je prije par mjeseci postavljao link za gume (stariji DOT ali, NOVE) ?!

    Da li iko se moze sjetiti koji je to website bio?
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sarajevo - Neum - Sarajevo prosječna 5,8l/100km po pištolju :) preko Metkovića u oba smjera. Eto da ne kažete da uvijek kod mene puno troši :)

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Znači do Broda i nazad bi trošio 5L

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sve super ali zato buka mu u autu kao da traktor vozi.
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Endurance race vozi, project car, nije daily.
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija


    Imaš ovu firmu u Visokom.

    https://www.facebook.com/KSModel.bh/

    Ovi likovi rade super stvari.

    Ako se odlučiš za njih , ja mislim da mogu za par sahataka to odraditi zavisno od veličine volana.

    Imali su dvije vrste kože, neka mehka i druga zovu je "lepenka" koriste je većinom na volanima za kamione.
     
    dams82 likes this.
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam kod ovih na prošlom radio, a na predprošlom kod Esmera.

    U KS su imali već urađen volan i samo sam zamijenio, dao svoj za ovaj,. Gotovo za 20min sve bilo. A Esmer je radio par sati na mom volanu.

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    I ja sam na prošlom autu uradio samo zamjenu urađenog volana u KS, stvarno su ljudi profesionalci...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bio sam na tehničkom i na onoj mašini što testira ovijes cima lijevo desno točkove i ovaj gleda dole jel sve ok i sve ok, međutim sada kada motam u lijevo puni volan mi vibrira.
    Jel to kinetički? Smotam puni i gotovo kada dođe do samog kraja na tom mjestu samo se osjeti ta vibracija.
    Baš kontam svaki put kako je onaj tehnički nasilan za auto, uvjeren sam da mu je ono dohakalao mada je vjerovatno bio pri kraju ako je kinetički

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa kineticki bi cuo!? Prije letva volana.