Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa i krenuo sam od polovnih misleci da nude vise za iste pare. :)

    Tek cu vidjet koliko je ovaj novi kvalitetan ili ne.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Za moje potrebe ja prezadovoljan sa Cube Aim Pro... :) okrecem pedale, biciklo ide naprijed :D
     
    Stevie_Ray likes this.
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Preskupi su i polovni. Eto linkao si onaj od 1000€. Nije vrijednan ni 400€. A vidim ima GT-ova po 700KM iz 2012-te.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ja, kad vidim 26” tockove i stari ram, te 3x8 pogon, neka hvala, nek je Rockshox i Deore, dzaba. A ljudi fakat precijene bicikle.

    Bilo je par modela od oko 400 EUR koje sam linkao ovdje, nisu oni losi ali upitni su potrosenost i ulaganja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    [​IMG]

    Poslje 3 dana kise, bilo je veselo u Sumi :)
    Biciklo je bolje proslo nego ja.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Stigao je bajk i malo se vozalo, onoliko koliko je guzica dozvoljavala. Valja se navic na cic. Nije da je neudoban, nego nisam vozio bicikla jedno 20 godina. :)

    Pogon odlican, dobro odmjeren, u biti u gradu cu koristit najteze brzine a one lagane ce bit samo za uspone. Naprijed je narrow-wide chainring i kvacilo bukvalno zakuje lanac. Bas treba snaga da se pomjeri derailer.

    Gume stvaraju dosta otpora, bas se osjeti kad se brze ide. I ima i vibracija od njih nekako. Iako nisu nesto siroke, 2” samo.

    Amortizacija, pa et, mislim da je vise ima od guma nego od vile. Vila radi nesto kad je neki veci udarac tipa skok ili silazak sa trotoara. Ali posto toga u gradu i nema (bukvalno sve je prilagodjeno gradskim biciklima)…

    Kocnice odlicne, narocito nakon sto su se malo razradile. Jedan prst i lagano.

    Pedale imaju one pinove ali naravno plasticne su, nekad kasnije cu narucit alu pedale.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Vedo, iPlay and forzamilan like this.
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Super bajk. Realno tebi je to overkill pogotovo za voznju po Münchenu i lagani makadam. Gume jbg kod mene jos sire ali zato kad se vozis mimo asfalta plove.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Sigurno su ti izduvane gume jer ja sa svojim jurim a 2.10 su. Naduvaj to na 4 bara ako nisu neki krš. Izduvaš na 2.5-3 kada ides off road.

    Koci sa obe ruke. Navikavaj se tako, nemoj samo jednom kočnicom. Predpostavljam zadnjom. Ako je lanac suh, podmazi ga, provrti u mjestu a onda uzmes krpu i obrises višak. Potrebno je za lanac samo da bude podmazan sa unutrasnje strane i to je procedura postici pa se ono, narodski podmaze sa zalijevanjem, a onda višak obrišeš.

    Inace tako i čistiš lanac. Podmazes dobro, malo provozaš i onda čistiš krpom. Kasetu čistiš tako sto uvalis u kasetu onu krutu sudoper trulex krpu:

    [​IMG]

    Vrtiš u suprotnom smijeru i čistiš svaku zupčanik zasebno.

    Lijep bajk. Neka je sa srecom.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hvala. Kocim ja sa obje ruke, po jedan prst lagano. :) I to po gradu kako se prate propisi, stalno valja kocit, a vidio sam puno biciklista koji ne koce na crvenom. I onda se cude kad ih klepi auto.

    Za gume cu provjeriti, bilo mi mrsko gledat na koliko su. Znaci jedno 4 bar, cisto sumnjam da je sad toliko. Jel mi najpametnije kupit kakvu pumpu sa manometrom?

    Lanac cu podmazat, definitivno, uzet cu ulje za njega, kontam valjda je iz tvornice podmazan koliko-toliko.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Tvornica je lutrija. Vecinom nije nista sredjeno. Oni samo sastave biciklo. Nekada ni to. Zato kupis bajk, servis dotegne, vozaš mjesec dana i onda opet na servis da dotegnu.

    Ne znam kako je tamo ali ovdje svaka benzinska ima kompresor pa ja tako duvam. Ne znam ni gdje mi je ručna pumpa.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro velis, sutra cu ja do benzinske. I kupit kakvo ulje.

    Nego zastita od kradje (kakav lanac) je ono o cemu razmisljam, imaju sajle, lanci te kao alke koje se zakljucaju. Fol je sto lanac od 1kg (a obicno su toliko teski) dize masu bicikla sa 14 na 15kg, nije malo. :) Sajla mi ne izgleda pouzdana, a alka nedovoljno fleksibilna.
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Podmazi lanac sto prije, samo ga dobro ocisti prvo. To govno od masti sto je na lancu sada je prezervacija, nije ulje. Kupi prasinu ko magnet, bukvalno budu grudve po lancu.

    Ja koristim ovo kad moram ostaviti bajk duze periode bez nadzora.

    Ovaj nosim samo kad znam da ce mi bajk biti na oku.

    One lukove bukvalno auto dizalicama otvaraju. Ovaj decathlonov se moze prekinut sa malo boljim bolt cutters(ne mogu prevest da me jebes), ovaj kryptonite samo brusilicom moze, i to mora na dva mjesta presjec kariku, a lanac bjezi, ne mozes ga drzat cvrsto, sto produzava vrijeme kolko mora sjec.
     
    Stevie_Ray likes this.
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma



    Fin video, kako covjek lijepo radi...
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Znaci crankset i viljuska naprijed 1600 eura. Ja sam odokativno 3000 eura zbrojo.Za ove dijelove je mogao uzeti carbon gravel da glava boli, al hajd.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema sumnje, suludo potrosebe pare, al et. Ja isto ne bih, ok je i uradit ovakvo nesto al ne pretjerivati sa dijelovima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kod mene isto neki Rockrider, super bajk
    Nek je sretno i da te sluzi
     
  17. senad_986

    senad_986 Komšija

  18. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja mogu po izgledu suditi: Ghost, Cross ili Mirage.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzeo sam nove gripove koji imaju deblju gumu, ali su ujedno i duzi pa sam kočnice morao prema luli pomjeriti. I rezultat je da mi je poluga udaljenija nekih 4-5mm pa mi bas smeta. Mene interesuje kako sada polugicu primaketi? Ima ovaj navoj na klipu koji gura ulje ali ne znam kako da zavrnem da priblizim:

    [​IMG]

    Ako sam dobro skontao, mogao bih rućicu izvuci tako sto ovo dovoje rastavim:

    [​IMG]

    I onda navrnem taj djavom da se rućica priblizi.. ili ima neki drugi fol ? Strah me ako raširim rucku, da ce mi spadati kada jako kocim.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Koji sam ja kralj. Kad' kočnice nisam rastavio. Ovdje ide imbus kljuc pa se za sekundu našteluje:

    [​IMG]

    Pomjerio sam više od jednog centa da mi bude ok. Vidim ja smori me koliko je udaljeno.