Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Care kvaliteta, ja jos furam Panasonic plazmu iz 2009. :D
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kod mene TU 7xxx bez ikakvih problema.
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kod mene MU 6172 evo ide uskoro 4x pune god :D

    Još 1x godina garancije drži se TV odlicno.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Znaci da idem onda na ovu AU seriju ? Ovo kod Vede je baš loše.

    Yep, to je to. Isti djavo kao kod tebe. Otisao HDMI port. Baca artefakte. Nije se nista desilo u kuci, nisam ni primjetio ali je u subotu bilo nevrijeme. Dosta je ljudi ostalo bez struje a ja bas nista nisam primjetio. I upalim TV kad "no signal". Smorio se dok sam skontao da je crklo. Bio sam u kući i nisam nista cuo. Vjerovatno je bilo na limitu pa varijacija struje dokrajcila port.

    Prvo sto sam gledao su polovne plazme, ali je to sada lutrija i tesko naci. Nadao se da ima T50 serija panasonica ali jok. Ne mozes filtrirati plazmu kada je kod nas sve sto je tanki ekran; plazma. Zao mi TV-a pravo.
     
    Last edited: Jun 7, 2021
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa zamijeni maticnu plocu ko i ja :D
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Sjetio sma se i toga ali koliko smo je trazili, od bugarske do engleske, lakse je AMOLED kupiti :D
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hahahah, jest lakse al 30x skuplje :D
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Stigao TV maloprije. Vedo me nagovori da idem na vecu dijagonalu pa sam uzeo 55Q65T. Bio je oko 1200KM ili koliko vec. Na prvu je ok, bice proces navikavanja nakon plazme. Tek kada sam ga upalio, mislio sam da sam dobio loš panel, a onda sam skontao da ga gledam pod uglom.

    Ovaj smart remote metalni koliko je lijep toliko je i glup. Osnovne stvari poput "source" ili "exit" fale. Mozda ima shortcut ali ja ne vidim. Svidja mi se sto je na jednoj tipki 3 fukkcije poput vol + - i mute ali od ovo šaka jada tipki, 5 ih je beskorisno. Recimo ne znam kak opromjeniti HDMI source? Da nemam stari daljinski slomio bih se.

    Vjerovatno sam dobio izloženi primjerak pa me interesuje kako provjeriti koliko je radio. Je li i dalje servisni menu "info menu mute power" ? Može li se sta zeznuti samim ulaskom? Koristio sma ga na drugim samsung modelima ali da ne zeznem odmah po kupovini jer ima opcija nakon kojih ne mozes TV upaliti ako se slucajno aktiviraju.

    Sve u svemu sam zadovoljan. Znao sam da nije neka sreca i da treba ici na jacu seriju da bude pošten panel ali je to vec van budjeta, 2200KM pa gore.
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Source ti je dole u traci lijevo, exit na strelicu back (nekad više puta)
    fali to na daljinskom u početku, poslije se navikneš. Ako recimo spojiš eon box ili neki drugi stb bude prečica među aplikacijama u traci i jednostavno se prebacuješ...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pritisne se tipka Home na daljincu i u lijevom uglu se dobiju prečice za Settings, Source, Search i Apps

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bilo bi dobro da se moze programirat neka kombinacija tipki ili sta vec, za stvari poput toga.
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Nema potrebe stvarno, toliko je jednostavno za korištenje, samo treba ući u fazon. Npr eon aplikacija jednostavnija sa tim daljinskim nego sa originalnim na boxu.

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam eon koristio na tizenu, radio ko urica :)

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Novi daljinski je mnogo bolji za funkcije koje ima. Ali ipak fali dedicated dugmad za source ili settings. Aplikacije nisam jos stigao instalirati pa cu probati kablovsku preko eona.

    Nije mi niko rekao za servisni meni i minutazu, da probam aktivirati :)
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mislim da je EON za IPTV a ne za kablovsku :)
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam blage horizontalne linije koije se primjete vecinom u gornjem dijelu ekrana kada kamera hoda gore-dole i kada dominira jedna boja. Ne znam koliko se ovako vidi:



    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Mislim da je do panela medjutim, ja ih jedino vidim sa Netflix aplikacijom. Bilo da gledam preko EON, YT aplikacije ili računara, ja ih ne primjecujem.

    Je li moguce da je do Netflixa?
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Pa vjerovatno da jest do aplikacije, jesi li probao delete ili update netflix app?

    Cudno mi da nemaju uvijek te linije, ako je panel otišao mislim da bi trebale uvijek biti te linije.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja imal neki bestbuy 75 za 2k maraka ?
     
    Vedo likes this.
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Za 2K 75" možeš uzet Samsung 7 seriju, VA panel, Tizen. Nije neki wow, al je lijepa dijagonala, pogotovo kad gledaš 4K sadržaj. Spor je UI, Al hajd, to se rijetko cacka.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Uzeh Philips 50PUS8505, a svoj stari 43PUS7303 vratih u garantnom roku jer su se pojavile nekakve crne linije s gornje i donje strane. Malo sam paćenik onog Ambilighta...

    Vidio sam da 8505 ima bolji SoC, jednu gigu RAM-a više, bolju grafiku Mali G71 u odnosu na 7303 koji ima T860 MP2 i mogu reći da sve to utiče na mnogo mnogo bolji osjećaj i odzivnost u okviru Android TV interfejsa, a i 7303 mi je bio sasvim OK što se tiče svega. No sada, sve je skoro pa instantno, ulasci u aplikacije Netflix, KODI, Youtube, EON TV...

    Sada stvarno ne bih mogao preći s Android TV-a na nešto drugo.
     
    Last edited: Jun 17, 2021