Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Reinstalirao sam je dva puta ali bez promjene.
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Cudan problem, jel kvaliteta videa ista?

    Sumnjam da je do panela ako problem nemaš na kanalima i sl (kod tebe samo netflix pravi problem) možda 4k sadržaj zeza panel ako je 4k tv.

    Vidi preko usb stika nešto pusti ili youtube sadržaj.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledao sam preko YT aplikacije neke 4K sadrzaje, HDR itd i ne vidim. Ali znaš kako se manifestuje, ako je tamna slika a u jednom dijelu ima bijeli tekst, recimo onaj dijalog netflixa sto se spusti s gornje strane ekrana pa pise ime serije, horizontalnom dužinom gdje ide tekst se pojavi linija.

    Jako cudno, iritira jer primjetim ali nije sada negledljivo. Samo eto, nije da e ne vidi. Ako je dobar snimak gdje je crna tamna kao ivica ekrana, kao HDR, onda se ne vidi. Ako je starija serija, neka 1080p ili nesto sto nema dobar kontrast, bas se primjeti.

    Moze biti nek inetflix overlay ali nisam nista nasao guglanjem.

    By the way, kod oca nakon 1g prosvirao samsung 43":

    [​IMG]

    Pun je internet ovih problema sa njihovim ekranima bilo koja serija. Stvarno mi je tesko da vise preporucim samsung nekome. A bio mi je prvi pri kupovini. Zadnjih 20g koristim samsung, i novi mi je TV njihov ali su im paneli prejeftini. Pogotovo pozadinsa osvjetljenja.

    Nisam u toku, mozda i drugi imaju ove mušice ali mi je ovo sve nekako prejeftino.

    U ovom slucaju kod tate je vjerovatno neka leča pomjerena koja sluzi za fokus svjetla. Popuste zbog toplote a eto, njem use desilo kada su vrucine krenule. Tako mi izgleda. Panel je mislim 100% ok.

    Ali ga vec nagovaram da uzme drugi TV, 50" dok je akcija radi evropskog :D
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Ja mislim da to nije samo kod Samsunga, izgleda globalno se rade manje kvalitetni televizori, njima je poraz ako ti tv traje 10 ili više godina... Ali takođe cijene su sada dosta niže nego prije, sada kupiš veliki smart TV za manje novca nego nekadašnji obični manji lcd...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    Eldorado and NAILS like this.
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    To stoji ali recimo sam bio baš u situaciji da kupim kvalitetan manji TV i nisam nigdje dospio. "Obicni" LCD samsung 43" je samo 200KM jeftiniji od 55" Q60 serije.
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam se zeznuo što sam uzeo IPS panel, on je sam po sebi govno :D

    Samsung MU 6172 verzija ide evo uskoro 4x pune od kada je kod mene.

    Srecom nemam vecih problema al IPS panel i famozna crna boja cim je sadržaj HDR i osvjetljenje na 15+ do 20 maksimalno vidi se probijanje iza panela.

    Dno dna za TV koji je placen 1295km :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam taj platio 1600KM :) ali meni iskreno nije smetalo ništa, samo sam htio veći tv :)

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije ni jeftini VA neka sreca, jest, kontrast je puno bolji, ali je u konacnici maksimalna svjetlina slaba. Ja TV drzim konstantno na 100% brightness, a prije ovoga sam imao mali 37" IPS i nema sanse preko 70% ic, ubi oci.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Izbjegavaj ove "divlje" marke da te glava ne bi zabolila poslije.
     
    NAILS likes this.
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Koliko sam upucen hisense uopste nije nepoznat. To je u americi vrlo popularan low budget brand.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U Americi su posve drugi modeli, kao i kod TCL-a, samo sto je kod TCL-a ekstremna razlika.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Poznat je Hisense, evo ih reklama na utakmici Portugal-Njemacka :D
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Treba mi samo kakva je kvaliteta panela? Gledat ce se kablovska preko risivera i to je to. Starija je osoba pa i nije neki zahtjevni korisnik. Samo da ima BT radi slušalica, ostalo nebitno.
     
  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Jun 19, 2021
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema U8G nikako za Europu, nazalost.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. xman

    xman Komšija

    Koliki je upgrade Samsung Q60T naspram TU7002?
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ako je ista dijagonala onda minimalan ili nikakav.
     
  19. xman

    xman Komšija

    43" oba. Ne bi veceg radi prostorije.
    Ono sto sam izguglao je da je nezanemariva razlika u kvaliteti slike,a samo to mi je bitno. Smart i ostalo mi je potpuno nebitno.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima razlike u kvaliteti slike ali nije znacajna. Q60T jest bolji ali to i dalje nije dobar TV. Cak ni Q70T nije dobar TV, tek Q80T jest.