Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    A bi li mogao 55" uglaviti? S koje udaljenoati gledaš?

    Teško je flagship modele naći u manjim izvedbama. A još i nerijetko te najmanje izvedbe budu siromašnijih karakteristika (npr bez premaza za wideangle i sl.)
     
  2. xman

    xman Komšija

    2m max. To ono kada lezim,190cm moje visine i ima jos nekih 20-30cm do TV-a. A kada sjedim i gejmam oduzmi pola metra od toga.
    I 50" je preveliko ali eto.
    U sustini meni bi i Q60T bio taman da nema tu tanku responsivnost pa se zna javiti motion blur.
    A 120hz i slicno na TV mi ne treba jer 4K reza kolje hardver.
     
  3. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Da li si razmatrao Hisense? Npr. 50U7QF?
     
  4. xman

    xman Komšija

    Nisam,malo sam gledao neka poredjenja QLED i LG nano i slicno i ne mogu biti pametan. Gledao neki Sony 50" 1600KM a vidno losiji od Q60T...
     
  5. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Pretpostavljam da tražiš tv s VA panelom, zato sam predložio ovaj Hisense. Kod LG-a je ili oled ili lcd ips, a kod Sony-a je, ako se ne varam, VA samo kod flagshipa i midrange-a od 75" pa nadalje.
     
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Jun 27, 2021
  7. xman

    xman Komšija

    OLED je preskup. A ovi ostali sto bi i pasali su preko 55'.
    Pola ovih manje poznatih marki televizora nema normalnih recenzija,par LG ili Sony primjeraka sto sam uporedjivao sa Q60T imaju bolju responzivnost ali losiju sliku. Evo gledam Sony xh8077 recenzije,i ocito losiji od Q60T a skuplji...
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    A sta je sa Sony XH90 ili XR90J od 50' kakvi su oni ?
     
  9. xman

    xman Komšija

    Ovaj drugi ima 50' dijagonalu,ali ne vidim gdje ga nabaviti. A 55' je 2700KM kako vidjoh. Sony je kako vidim najskuplji,a ne vidim zasto.
     
  10. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    U pravu si i od 50' preskup.Na ovo naletih kao najjeftinije.Preskupo definitivno s obzirom da se 55HX95 mogao naci i po 1650-1700km.

    https://www.bizshop.ba/proizvod/sony-televizor-kd49xh9505-49-123-cm-led-4k-ultra-hd-smart-crni/
    https://www.sancta-domenica.ba/tv-49-sony-bravia-kd-49xh9505-android-2020g.html

    Ova cijena je realna za ovaj Sony XH9505

    https://www.mediamarkt.at/de/product/_sony-kd-49xh9505-fernseher-49-zoll-4k-uhd-smart-android-tv-1779395.html?utm_campaign=price comparison_mm-ka-produkte onl-nat_3222&utm_medium=psm-product feed&utm_source=geizhals&utm_term=1779395
     
    Last edited: Jun 27, 2021
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Danas otac uzeo PUS8505. Cim sam mu rekao da ce mu samsung mozda biti 40 dana na servisu, poceo traziti novi TV. Valja Evropsko propratiti.

    Nista posebno, ok slika, UI meni nelogican. Nisam doslovno nasao gdje je settings. Vec ima neka lista izlaza i "najpopularnije stvari" pa onda ima all settings i tako nadjes sta ti treba. Nije mu dosao onaj daljinac sa tastaturom sto mi je bilo veliko razocarenje. Isto tako im je konfuzna podjela aplikacija dok neke aplikacije nisu pod svojim imenom, kao youtube. Slomio se trazeci dok nisam kliknuo na neku ikonicu: VIDEO. To je zapravo YT. Ambient light mene nije nikada privlacio tako da sam ga odmah ugasio. Cim sam primjetio onaj mali lag izmedju slike i promjene svjetla, pocelo mi odvracati paznju.

    Ali je jako brz. Šaltanje youtubea ide dosta dosta brze nego na bilo kojem TV-u sto sam gledao. Kada ga upalis za 2 sec dobijes sliku. Moj novi samsung je jako brz ali je ovaj jos brzi. Vjerovatno uspori kada nabacas na njega android aplikacija ali otac to nece raditi pa se nadam da nece biti onoga; ištekaj ga iz zida jednom mjesecno jer je zaledio. BT slušalice rade bez greske svaki put bez puno cekanja samo iz nekog razloga trepne slika kada se konektuje na iste ili diskonetktuje pa moze biti iritirajuce.

    Sve u svemu, mislim da je za tih nekih 950KM best buy. Ima i onih 5g garancije.
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    imam ja 58" 8505 a ostao mi daljinac od 7303 tva sa tastaturom tako da njega koristim, onaj sto je dosao uz 8505 nisam ni otpakovao jer dosta toga fali na njemu.
    Na ovom naprednom daljincu Home tipka otvara sucelje za aplikacije i tu yt normala izlistan uz sve ostale koje su instalirane. Takodje provjeri da lije tv na zadnjem softwareu jer meni je jedno 4cm top dijela ekrana lag omalo i nije prikazivalo sync sliku, tek kada sam pokrenuo tv, nakon updatea to je nestalo i evo vec 2 mjeseca no issues. Imam 2 stuck pixela al to se ne primjeti na ovoj dijagonali.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Odradio sam odmah update. Kada se otvorio naj njihv Home apps, kako se zove, tu su sve aplikacije. Ali imaju thumbnail za neke od njih sa custom imenom i custom slikom tako da za eto YT niti pise youtube niti je slika istog.

    Otac svakako nece puno čačkati. Samo kablovsku gleda i koristi slušalice pa software i nije toliko frka ali eto, UI nije po mom ukusu ali jeste opet brz i manje-više ima sve.

    Ako primjetim neke zakucane pikseele ili out of sync sliku, nema šanse da spomenem ocu. Pa da kupit treci TV u godini dana :D I ovako mi je krivo sto sam spomenuo probijanje svjetla na samsungu. On to sigurno ne bih skuzio. I da jeste, kontao bih da je nesto drugo a nepokvaren TV. Sad se kontam da ga uzmem sebi za sekundarni monitor.
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Hmmm, nije takav interfejs. U gornjem lijevom uglu pise nesto kao PHILIPS Home, a ispod ima podijela aplikacija po nekim rubrikama. I izgleda kao da je UI 10g stariji od tog tvog.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Mislim da je to do daljinskog, jel se tebi otvori meni za apps na desnoj strani ekrana?
    Ovako https://imageupload.io/i/9zGiG3QqwO
    Ima i ovako al ovo je nakaradnije i ovdje imaju sve apps a na onoj prvoj slici sto sam postavio su samo favoriti
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Mezl nova slika :)

    This image has expired.
     
  18. xman

    xman Komšija

    @NAILS Kod tebe je Q60/Q65T? Kakav je u gamingu,ima li motion blura ili sam naletio na recenziju neke picajzle?:D
     
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  20. xman

    xman Komšija

    I prilicno los odziv sto navodno rezultira motion blurom u scenama akcije. Zanima me da li se primjeti u normalnom gamingu igara treceg lica sa gamepadom,jer brze pucacine igram na monitoru sa misem.
     
    Picoooka likes this.