Windows 11

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by iPlay, Jun 16, 2021.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Pa zašto očekujete da će biti revolucionarnih promjena za samo nekoliko mjeseci? Do neki dan Windows 10 je imao zaostavštine iz Windows 95 vremena, ikone, neke stare aplikacije... naravno da je Windows 11 modifikovani Windows 10 kao što je isti bio modifikovani i unaprijeđeni Windows 8... nisu ni Android, MacOS pa i Linux nastali iz ničeg. Ono što me najviše zanima hoće li zaista uspjeti riješiti ovo iskustvo s updateima, veličinom i brzinom istih.

    Već sam dugo na nekim Dev buildima, pa sam pratio taj 'napredak' inkrementalno, dosta bug fixeva i vizualnih prerada, vjerovatno će to sređivanje biti sve dok ne bude OK za izdavanje. Na primjer, već imam ovaj novi izgled ikona kao u Windows 11. Također, ne zaboravite, novi broj Windowsa uvijek pospješuje prodaju hardvera. To može biti dobra indikacija da bi u vrijeme izlaska i cijene mogle biti popravljene.
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    od ovog sto vidim, nisam odavno vidio veci skok u hw zahtjevima za novi win u odnosu na prethodni windows, ali ne u performansama vwc tome koliko “nov” procesor treba biti, uglavnom posljedica potreebe za full tpm podrsku, pa i7 5. generacije ne moze, a moze celeron n4000
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Znaci Intel je uletio sa kojim milionom da ukinu podrsku starijim procesorima.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    kako ga ukakise za average usera koji pojma nema sta je secure boot,tpm 2.0 itd...
     
    Sena likes this.
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ima li šanse da radi na asus m4a88t-m ploči i athlon II x4? :)
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Isto ko i na mom 4790k :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    TPM možda i ne bude obavezan ali ako i budu spustili zahtjeve za procesor biće to jedna generacija max (Intel 7th gen i Ryzen 1st gen).
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaci sigurno nece moc na moj i7 3770K? Stvar je onda jednostavna, necu uradit update i cao. :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Mislim da ce povuci tu odluku bar za godinu dvije. I da sa nekom novijom verzijom builda uvedu tpm

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Hmda, dosta je korisnika na sedmoj generaciji Intela i prvoj Ryzena, a oni su ipak vrlo moderni procesori i puuuno bolji od Celerona N4000. Uglavnom, zanimljivo poglavlje nam kreće, a ovi prvi buildovi stvarno izgledaju vizuelno dotjerano!
     
  11. monK

    monK Komšija



    Mislim da TPM upada zbog sigurnosti kao requirement, koliko sam uspio pročitati.
     
  12. Sicness

    Sicness Novi član

     
    Qler and Reventon like this.
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    bilo bi fino kada bi se vratili i na mobilno tržište.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Propali bi brže nego prošli put. Odradit će možda nešto nekad u budućnosti kao što rade sad sa Linuxom na desktopu. Možda da odrade neki novi "Windows Mobile" baziran na Androidu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sinoc mi se Windows 10 update na Windows 11. Ja sam onaj Insider srednji onaj program. Za sad ovo cudo radi odlicno.
     
    Vedo likes this.
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Cek, skinuo ti Win 11 kao obicni windows update?
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da, I ja sam se iznenadio. Nisam htio onaj beta insider onaj najbrzi nego ovaj neki srednj mi je. I uredno update dosao


    EDIT:
    U BETA kanalu sam, a nisam u onom DEV. Ima jos release preview, to je najsporiji

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Čega brži, najsporiji?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Možda misli na intervaql puštanja u javnost. Nece to skoro do nas.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Brzi i najsporiji insider kanal, ima dev to je ono svaki dan neki update, ima beta to je mjesečno bude možda dva i onda ima release bild to su zakrpe za trenut i build...

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
    Vedo likes this.