Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Dobre s obzirom da su non LHR 2 milje eura :D na to sam mislio.
     
  2. Zer0

    Zer0 Aktivista

    EL NINO CFC likes this.
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Sto ? Sta je bilo :)
     
    Zer0 likes this.
  4. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Maloprije nije bilo cijene ispod 1.8 K, evo sad opet ima, steta sto nisam screen napravio :)
     
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Vjerujem jer cesto izbrisu pa ponovo ubace vjerovatno neka automatika na sajtu.

    Ma ja i sumnjam u ove cijene jer tek zvanicno izbacuju u prodaju krajem mjeseca i pocetkom jula pa ce se tek tada znati prave cijene .. vidi ovog cirkusa da Ventus bude 530 eura skuplji od FTW3 u istoj radnji ccc
     
    Last edited: Jun 16, 2021
    Zer0 likes this.
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ne trazim staru temu, ali je li moguce da se ovoliko pregrijava:

    [​IMG]

    INNO3D COMPACT X1 je verzija. Odvrnut cu fan na 98% ali ovo je previse. Ili moze biti pogresno ocitavanje? Kućište ima 4 ventilatora. 3 in, i 12cm out. Sumnjam da je do njega mada i ovaj ryzen 2600 grije ko teška industrija sa ovim stock kulerom.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako je ista temp u gpuz i msi afterburneru onda je ispravno ocitavanje. Ne bi smjelo biti tolika temp za graficku sa 120W tdp.
     
    NAILS likes this.
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ako to ova izvedba sa jednim fanom ide ona preko 80c.Pogledaj od 7:30,a i u komentarima govori o temperaturama za 6 i 3GB.

     
    NAILS likes this.
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    To im je znaci "normalna" temperatura. Jos je kod mene klimatizirano. 25-26c. Zamijenit ću CPU kuler i okrenut ga u nebo da malo izvlači toplotu od karte jer CPU nije toliki problem sa nekim 212 hladnjakom ali je definitivno ne treba vratiti na limitu. Jos je ja kontao malo klokati. Bi se usijala.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ta 3in venta samo smetaju protoku, bolje da imas 2 out a nijedan in. Probaj iskljuciti te in ventove pa vidi stanje


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hotspot kod AMD barem ide do 110C.
    Doduse tek sad vidim da ti je i ova klasicna temperatura visoka, puno je to za tu kartu.
    Na vodenom bloku nije lahko drzat pod kontrolom a kamoli na zraku.
     
  12. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Moja RTX 3070 Vision OC na ovim vrucinama 72c/hotspot 83c na auto fan oko 2100 rpm,a jos mi stan krovni i plus soba osuncana od podne do zalaska.Sve mi se cini da ima u sobi 40+c :D
     
    Sena likes this.
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo moja RX 6900 XT na kojoj igram, sa 410W power limitom ( More Power Tool modifikacija ) ide do 100C, doduse to je samo metro exodus, ali opet i da budem iskren ne znam sto toliko stresa graficku samu pa krene cuclat toliko.
    Vecinom se vrti oko 75-85C, dok onaj ne prelazi 65C bez obzira koliko struje vuce.
    Iako cu mjenjat blok, sa ovim bas zbog toga nisam zadovoljan, iako moze biti isto i sa alphacool, ali sta je tu je.
     
    Picoooka likes this.
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Nisam te shvatio bas najbolje.Koja ti je 65c je li ta pod vodom ? Ako jeste dobro je to na ovim vrucinama jer gledam i Sapphire Toxic sa 360 radijatorom je tu oko 65c i to u klimatiziranoj prostoriji vjerovatno ambijent oko 23c.

     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne vjerujem da ova 3 in smetaju, ali jedino da nabacim jedan vent odmah ispod karte gdje su ovi otvori za kartice:



    [​IMG]

    Ali je suština da se karta pregrijava i da treba neki drugi hladnjak nabaciti. Promjenit cu pastu nekada pa cu vidjeti.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    problem je sto imas nadpritisak u kucistu umjesto podpritisak. Previse vazduha se ubaci a premalo izbaci. probaj samo iskljuciti 2 gornja venta koja ubacuju a ostavi najnizi koji ubacuje i ostavi nazad taj sto izbacuje pa vidi stanje (idealno bi bilo zatvoriti rupe gdje su gornja 2 vent koja ubacuju. Ova kucista idu vise na izgled nego na hladjenje, totalno se gubi efekat tunela). Jedino ako mozes staviti jedan dole tacno ispod kartice na pod kucista da ubacuje i da puse po grafi to bi bilo dobro.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Eto gore na videu, 4:20. Ti prednji su prakticno samo estetika jer su naslonjeni na staklo. Manje-više nemaju nikakvu ulogu. Mogu se odmaketi malo pa da ubacuju vise zraka ali sumnjam da cu nesto dobiti od toga. Skontat cu nesto, najvjerovatnoje cu staviti na vrh kucista jedan-dva out venta.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jos gore sto ne ubacuju nista a postoje rupe, to totalno sjebe struju zraka koja treba da se krece preko grafe i da iz tog dzepa odvodi toplotu, zato sam i rekao to bi trebalo skroz zatvoriti, hermeticki :D Ali da ako dodas gore 2 out rijesit ce sve probleme bez obzira na sve.

    EDIT: tek sad pogledah video, a ubaci te ventove sprijeda sa unutrasnje strane kad vec moze, ili bar prebaci samo najnizi (eventualno i srednji) da ubacuje dole nisko hladan vazduh, to bi mozda i bilo najbolje.
     
    Last edited: Jun 30, 2021
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Da su ova 3 normalna, za cas bi sredio protok zraka. Ali imaju svoje neke prikljucke i idu svi na jedan kontroler napona i RGB sistema tako da ih ne mogu premještati.

    [​IMG]

    Ali cu staviti jedan out ispod grafe i jedan out na plafon. A ima i taj fol da se odmaknu od stakla pa da barem malo ubacuju.

    Samo ja nisam deverao sa temperaturama graficke jos od gtx 275 karte pa me baš iznenadi ovih 90C. 1650S klokana ne prelazi 65C u deset puta gorem kućištu. Ovo je baš fail dizajn.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Obje su pod vodom.
    65C je Metro Exodus. Evo Divison je 60C, druga renderuje u Indigu na stock postavkama i stock power limitima. Oko 250W vuce.
    Malo sam nejasan ispao, halali. Ovo sto sam sad nabrojao su one kladicne temp. Vjeruj i ne pratim hotspot osim ako na ovoj sto igram nesto ne cackam.

    Btw zaebao sam se sa 32 GB RAM-a, trebao sam ici na 64 GB.
    Al aj tek bit ce vremena.
    Nista ono sad sa prsti na sve strane svjetlo, stavio crveno jer je sve AMD.


    [​IMG]
     
    Last edited: Jul 1, 2021
    Picoooka likes this.