Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nema nabijem ih, samo ovo.

    [​IMG]

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk


    EDIT:

    Ocigledno postoje razlicite vrste box-ove, koje su tacno razlike ne znam, niti sifru tacnu niti ime, pa ako ko zna neka napise.

    Ne znam moze li se mozda traziti zamjena, ili da se izganja nekako zamjena eon boxa za taj drugi koji ima te mogucnosti...
     
    Last edited: Apr 17, 2021
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Evo ja sam uspio na eon boxu, moto GP na sk2 i može hrvatski ili srpski komentator da se promjeni u sekciji jezik...
    Na smart TV aplikaciji nema tih opcija, samo tastatura i interface...

    Sent from my SM-A525F using Tapatalk
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Koja je procedura za zamjenu wifi kablovskog modema za onaj obični bez wifi-ja ili Ubee sa 5Ghz podrškom?
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Zoveš podršku i tražiš zamjenu, za veće pakete imaš pravo na modem sa 5ghz...

    Sent from my SM-A525F using Tapatalk
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Super, imam svakako Eon Premium Duo, al' zadnji put mi neka neupućena iz podrške reče da nije moguće izvršiti zamjenu osim ako stari modem prestane raditi.
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam imao onaj obični Cisco modem sa 2.4 wifi, i obzirom da ima mnogo nakačenih uređaja dolazilo je do zagušenja, nazovem i požalim se, kaže mi osoba s druge strane da će za početak zamjeniti modem jer me ionako slijeduje "napredniji" za moj paket, tad sam imao eon Full... I dobijem ovaj ubee sa 5ghz...ali da sam mogao birati tražio bih technicolor cga2121, pa vidi eto...

    Sent from my SM-A525F using Tapatalk
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Moze li preporuka za WIFI switch koji bih dodao u dnevni boravak da pojacam ovaj Zalosni Tmach signal te da dobijem i koji slobodan LAN port. I da li ima kakva plug and play opcija bez prethodne konfiguracije?
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Uzmi powerline, dobiješ 2 Lan porta + Wifi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    @Vedo Koji konkretno model i gdje?
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima li i dalje problema sa powerline hardverom ukoliko ide preko osigurača?
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Kako mislis preko osigurača?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nekad je bilo (nepisano) pravilo da utičnice koje želiš 'umrežiti' moraju biti na istom osiguraču, u protivnom problemi.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma kakvi, nisu kod mene, radi sve bez problema.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  15. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Povezao sam bluetooth audio receiver na EON Box
    Međutim, zvuk i dalje ide preko HDMI-a

    Ima li načina da se ovo promijeni?



    EDIT: Uspio! Sve raskopčao, pa ponovo povezao
    Na live TV-u samo morao vratiti doslovno jednu sekundu nazad i sve proradilo
     
    Last edited: May 11, 2021
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Zna li ko na koji Android TV box/stick mogu instalirati EON mobilnu aplikaciju? Mobilnu verziju mogu instalirati na 5 uredjaja, dok EON Tv aplikaciju mogu samo na 1, a nju sam već ispucao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. DSA

    DSA Aktivista

    Ja sam mobilnu instalirao na Tanix tx9s i Tanix tx3, radi uredno samo mora miš uz tu kombinaciju, to znaš vjerovatno
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    vjerovatno zato što app nije isprogramirana za koristenje daljinca. To nije baš tako lako napraviti da funkcioniše na tolikom broju različitih android uređaja. miš i tastatura su univerzalni inputi valjda, tako da to uvijek radi, dok skoro svaki daljinac ima svoj keymap, pa vjerovatno to pravi problem.
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da li je neko imao dodira sa bridge modom na ube modemima?