All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    [​IMG] [​IMG]

    Na 2k obrtaja 1.6 GDI na ~130nm, 1.3TCe na ~235nm.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Al' zato na 5k ima cak 160Nm :D Steta sto nisu slike skalirane na iste Nm i PS podioke, da @Reventon vidi sta je rahiticnost.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    I jos je direct injection , sto znaci sva sranja sa karbonom u usisu i cilindru kao kod svakog modernog benzinca
    Ako vec ide na benzinca onda je turbo jedina opcija, bar imas snage i obrtnog momenta.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam mislio i na trajnost motora, taj 1.3 sa tubom sigurno nece daleko dogurati kao neki atmosferac. Isto s*anje kao u vw tsi motorima, prevelika potrosnja ulja.
    Sad jel on ima 150 ili 220nm obrtnog momenta je manje bitno, oba su slaba za SUV, cak i za neku limuzinu. To su motori za B i C segment.
    Do 2010 SUV je bio minimum 2.5 V6 motor, ako ces sta kako treba onda 3.0 i dalje, al eto, sad je normalno 1.0 ili 1.3.
     
    Last edited: Jul 8, 2021
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja da se razumijemo, nisam neki strucnjak za auta, ali u nekim crtama znam sta zelim.
    Ekoloski+da se ustedi za neki okvir love koje planiram.
    Ako moze moze, ako ne, jebajiga, vidjet cemo sta moze nekad.. Za sad ganjamo to...
    Neko spomenu gore nije to premium, ok sta je premium ?

    Hocemol reci da je mercedes, bmw, premium, ok, sta je sa jaguara porsea i slicno, ili bugati, rimac.. ? :D

    Ako gledamo segmentu SUV-a, sta je tu premium ?
    cjene variraju od 25k-5mil k :D

    Kad sam rekao da je premium mislim na nivo opreme koju nudi, a nudi vrhunskui opremu sto se mogu pohvaliti svaki od gore nabrojanih, a da nije od zlata, ili 100 incha screen, i tv unutra i slicno. Full oprema za ovog suv modela.
    Evo cjenovnika, i ovdje se vidi nivo opreme black design modela. Svakako hvala na konstrutivnoj raspravi..

    https://cdn.kmag.net/public/data/www-docs/20000/13128/kia sportage cjenovnik 18062021.pdf

    Odlican suvic za te pare, 1.6 ne preslab + plin moze :) Uvjek moze bolje, recimo ovaj divni suvic koji mi ej zelja, but $$$$$$
    [​IMG]
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    https://www.nextbike.ba/bs/sarajevo/ :D:D:D
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Reventon likes this.
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Čekaj prvo da ti kažu koji auto da kupiš.

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    Neraa likes this.
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    koliko sam vidio iz specs sa linka da su ovi KIA dizeli i ekonomicniji i vise ekoloski orjentisani nego GDI benzinci.
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    pazi šta pišeš odjavit će se ljudi sa foruma :eek::D
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    prije sa ove teme, nijedna tema na forumu nije ovoliko zatrovana ko ova o automobilima, ne znam sta je fazon.
     
    Last edited: Jul 9, 2021
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam šta je i ova zatrovana, ovo je tema o automobilima koje većina nas smatra nečim ličnim i bliskim, pa se tako i brane boje određenih bendova. Teško je voditi o jektivnu diskusiju o njima. Ja sam to poravnio, jedino što me i sad izbije iz cipela kad neko škodu i Mercedesa poredi :) a ovo ostalo, ako se nekom sviđa s portage. Pa brate za tebe nema boljeg auta. Može BMW biti 100 puta bolji, ali ako kad ti ujutro sjedneš u njega i konta koji će mi ovo kurac, tebi on ništa ne vrijedi. I x puta sam rekao, ja Forda vozim ne što ga volim, nego što po mojoj matematici :) nekoj u mojoj glavi, ja nemam bolje auto za ove pare, da ispunjava te neke moje uslove... I može meni sad neko pričati bolja c klasa 3 godine starija, bolji Passat godinu stariji, džaba... Zato kad neko me pita za auto, ja prvo pitam šta hoće od auta, koji mu je budžet i koju klasu ganja. Onda mu predložim da raskrstio sa sobom šta traži i samo se na to fokusira, ne gleda okolo ništa drugo. Ne možeš ti odlučiti hatchback da kupiš a po piku gledaš F10 BMW :) nikad nećeš uzeti ništa :)

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
    nenji_avero, edgsi, bhd and 1 other person like this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa baš sada je ok, čovjek pitao ljudi odgovaraju, ne znam šta je problem.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ljudi odluce sta ce kupiti, poslije pitaju ovdje za misljenje i onda se povrijede sto neko misli drugacije. Ne mozes biti ekonomican, a kupovati novo auto, meni to nikakvog smisla nema
     
    Haker and aNaToMiC ! like this.
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    I to ima smisla, ako neces da se brines oko auta u garantnom roku.. i to ima svoje...
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ali bi mu plin ugradio, kako da ne. Stednja i kupovina novog auta nikako ne idu zajednu.
     
    Haker and aNaToMiC ! like this.
  17. dino31

    dino31 Aktivista

    Badzo dobio auto prikolicu od tetka iz Njemacke. Ima sve papire i uredno je odjavljena tamo. Eh sad me interesuje je li puno 900KM koliko traze u Doboju za homologaciju i ostale troskove? To je iznos bez registracije.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zavisi koja je vrijednost prikolice? Ne znam da li za prikolicu vazi isto pravilo kao i za auta, npr. skuplja je homologacija za japanska auta u odnosu na njemacka.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hocu da narucim neki jeftini obd. Moze preporuka totalni sam laik, hvala.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam taj kupio, dobar brend radi ok.
    Imaš jeftinijih Bluetooth adaptera, obično su no name kinoberi[​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk