Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Uopste nije isto. Sve sto je do sad uploadovano ne ulazi u besplatnih 15GB, znaci ne moras brisati podatke da bi mogao nastaviti koristiti uslugu. Ja sam bukvalno morao obrisati 7-8GB podataka da mi acc ne bi bio frozen na Onedrive.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Zašto ne koristite "mega" ili "mediafire"? Na Mega imam 50GB a na Mediafire 20GB. Mediafire koristim od 2013-te bez problema. Ni jedan od njih nije poceo "krasti" gigabajte ili uvoditi restrikcije. Jedino je problem sto je Mega baš licni storage space i ne mozes šerovati jpg sliku na forumu vec se mora skidati kao fajl. Dok sa Mediafire može. Bude lossless prikaz. Na Mediafire se prostom moze malo i proširiti:

    [​IMG]
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja koristim icloud, 50GB, placa se oko 2KM, jbg sve se placa danas....
    Nije na kraju puno, imam pristup i na racunaru i na iOS uredjajima.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam cca 50GB na one drive, 12GB na Dropbox i plaćam Google one 100GB cca 20 dolara godišnje... I sve je dobro popunjeno

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da natrljam jos malo soli na nos ovim sto ne vole Lumie (a nekada su volili :D)
    Uglavnom...moze se i viber napraviti da radi i aktivirati u dva klika bukvalno i radi...evo ja instalirao i testirao
    Link Viber activation on WP7-WM10 | XDA Developers Forums (xda-developers.com)

    Upute za instalaciju ukratko.
    Uglavnom ja sam instalirao ovaj viber koji cu vam ostaviti na linku i odmah cim instalirate viber,instalirajte i ovaj certifikat,jer nece raditi u suprotnom.
    A da ukucate proxy server...konektujte se na wifi,onda kliknite na konektovanu wifi mrezu i idite u properties ,pa gdje je proxy ukljucite manuel i ukucajte samo ovo
    Proxy IP: 78.109.17.39 Port: 80
    Nakon toga pokrenite viber i ukucajte svoj broj telefona i dobiti cete code,kao i inace sto dodje na androidu.
    Prejednostavno a radi najnormalnije i ovo vazi i za windows phone 8.1 telefone kao i za stare iphone i ostale,bukvalno za sve telefone koji su izgubili podrsku od vibera.
    Evo link pa downloadujte viber i certifikat
    https://we.tl/t-2gBoNvCiU1
    jos jedan link,rezervni,ne znam koliko dugo ce da traje link
    https://easyupload.io/shx31w

    [​IMG]
     
    Last edited: Mar 14, 2021
  6. Decerto

    Decerto Komšija

    da "ozivim" temu jednim pitanjem. Long story short,prijatelj hoce da mi da 950XL jer ga on ne koristi vise. Ja u zivotu nisam imao windows phone, a znam da je MS ukinuo podrsku za MS telefone + koliko sam upoznat dosta aplikacija ne radi ? Jel se isplati prelazit sa S7 na 950XL ili da ga ostavim u ladicu :D .
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mozes na njemu suhog natanko rezat :D
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako prezivi kao daska za suhovinu mozes pokusati nabaciti android na njega, ima nekih custom romova samo ne ocekuj cudo.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dam ti ja 950 obicnu za tu XL :D da ti stoji u ladici :D
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Ako ce ti dat dzaba, zahvali mu se, poklon je kakav god da je. Ako ti ga prodaje za 20KM, skupo je.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Decerto likes this.
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Moze se koristiti ali nije neki uzitak.
    Najbolja stvar je kamera a UI i OS su pregazeni davno.

    Ja sam prije 2 mjeseca koristio L950 kao primarni telefon 7-8 dana...namucio sam se dobro.
    Na androidu i novijim telefonima,sve je instant a tamo je to sve usporeno,iako je flagship telefon.


    Sent from my M2007J17G using Tapatalk
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  13. nivla

    nivla Komšija

    ako je jos to kod tebe, bil prodao i koliko
     
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    da sam u bosni sure, al dok bi ti ja to poslao iz meksika,cijena postarine bi te izasla kao neki noviji telefon :D
     
  15. nivla

    nivla Komšija

    ma hocu debian da probam na nju nabacit i izbildat ostal module za hw, samo izgleda da je za taj posao sosta pogodnija obicna 950ka
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja bi mijenjao običnu za xl :)

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    MS mejl imam oko 20 godina, a možda i duže jer kada sam napravio svoju e-mejl adresu, nisam imao svoj racunar i nisam imao redovan pristup internetu. Odabrao sam MS pored yahoo jer MS ipak radi windowse. Proširenja nisam tražio. Sami su mi ponudili više prostora kojeg nisam koristio, npr ako uvežem ms sa google. To sam napravio i dobro zeznuo stvar sa tim jer mi sada puni google račun sa glupostima i tegobi me to istražit da isključim do kraja, nikako neće da se odvoje "jednostavnim" putem ma šta ja poisključivao tamo na ms ili ovamo na google.

    Kod prvog šrinka sam gurao do zadnjeg datuma, pokušao skinuti svoje slike. Slike sam uredno mogao skinuti sa OneDrive do nekih 5 gb kada je iskočio neki blješteći objekat ispred mene i zapitao sam se "JESMOL SAMI" !. Pogledao sam dole, pesticidi su ooooo nisu padali po njivi, nego su na moje OO oo opšte iznenađenje su stajali u zraku. Nisam gubio pribranost, jednog momenta pokušao sam da pokrenem avion, ali nije mi polazilo za rukom. Kada se taj objekat izgubio. nepoznati blješteći zeleni, ustvari crveni je bio, zelenkasti objekat kad se izgubio iz vidokruga, avion je sam krenuo naprijed ... a ja opet nisam imao apsolutnu kontrolu nad svojim slikama. Slike su bile oštećene i nisam mogao otvoriti slike. Ono vidim large thumbnails, ali kada pokušao otvoriti sliku, dobijem samo crn ekran sa error porukom fali ovo-ono. Zaključio sam, krivi su pesticidi. Uzalud sam se žalio Sabini iz MS podrške. Već nakon trećeg mejla sam primjetio da pričam s robotom, ali sam nastavio da se žalim i žalim, ali nikad mi onaj Sabahudin od krvi i mesa iz ms podrške nije odgovorio, samo onaj robot od Sabine koja me vrti u krug sa istim pitanjima, opet i iznova. Odustao sam i sve obrisao sa onedrive. Međutim, zadnji udarac na sve ovo je to što je Samsung isključio svoju podršku i prebacio se na Onedrive i moram to koristit. Bit će da ću prestat koristi samsung mobitele.

    Potom sam ovdje zatražio pomoć i dobio preporuku za pCloud, Europe's most secure cloud storage! Ubacim uredno 23.10.2017. godine ravno 10 gb slika ... ovo sam dobio prije par dana :
    Please note that after a period of time (6 months), if you have not logged into your pCloud account, it will be deleted by our system for inactivity. The account as well as all relevant data will be deleted permanently from our servers. Afterward, they cannot be recovered. I am really sorry for your loss of important info but now our hands are tied and cannot assist you further. Have a great day ahead! :) Kind regards,Stefan, pCloud's Technical Support.

    Ima li neka CIA ili FBI ili Malder i Skali ili ko već, da se žalim ?
     
    Last edited: Oct 26, 2021
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pcloud je dobar,imas besplatno 50 gb ali moras ga aktivno koristiti,tj.svakih 6 mjeseci maksimalno se ulogovati.
    Ja imam account od samog pocetka i kada mi dodje mail da sam dugo neaktivan,ulogujem se i to je to.


    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk