All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Elm327 je najpoznatiji jeftini obd uređaj, samo ima i njih raznoraznih. Na kabal, na Bluetooth, na wifi... Ja sam jednom jedan naručio i ne mogu ga pokrenut nikako, a buraz mi dao isti takav koji meni radi jer njemu ne može na iPhone, on morao uzet sa wifi. Na kraju sve na sreću... Jedino što je veća vjerovatnoća da će ti raditi neki od 20ak dolara za razliku od onih od 3-4 dolara....

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Stavio sam LED sijalice, extra su legle. Neće Tapatalk da uploaduje sliku pa sutra ako stignem postavim sa laptopa

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Moze li preporuka za dobrog autoelektricara ili automehanicara u Tuzli. Konkretno na mondeu 2006. Kada se ukljuci klima crkava osigurac.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Imaš poslije petlje, tj. čim skreneš na stari put za Bistarac auto električara (Omerdić).
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ok thx.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Koji app koristite za obd recimo vidim ovaj torque popularan 3-4 eur kosta?
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Koristim MotorDataOBD, meni dovoljan da pokaže eventualne greške u kombinaciji sa jeftinim ELM bt adapterom od 3$. Isti adapter i aplikacija kod brata na novijem autu nisu pokazivale vrijednosti kako treba, a vjerujem da je to više do adaptera nego do aplikacije.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zna li neko u cemu je razlika izmedju Mobil Super i Mobil 1 ulja, oba 5W30 full synt. Npr super 3000 xe i ESP?
    A ima ESP i ESP formula...
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    ESP formula nema više, sada je samo ESP.
    Razlika je u specifikaciji, ESP je bolje ulje ako zadovoljava tvoju specifikaciju.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jesam ja jedina budala koja konta mjenjati ulje u mjenjacu manuelcu? :D Mjenjate li vi? Ulje za mjenjac, kociono, servo i diferencijal 50ak eur kostalo sve cu zamijeniti sljedece sedmice kod majstora, 120k na satu auto staro 9 god.
     
    Last edited: Jul 24, 2021
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja neki dan isao i rekao da mi zamijene jer po servisnoj knjizi treba, a osjetim da je malo grub mjenjac u zadnje vrijeme. Kaze mi covjek da moze vise stete donijeti nego koristi i da to traje lifetime. Kaze moze malo podmazati samu rucicu mjenjaca i tako i bi.
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Svako normalan je takva budala
    Ja kupio auto koje nije imalo ni 4 godine pa zamjenio sva ulja uključujući i za manuelac, inače za kočnice treba svake dvije godine, antifriz npr kad radiš veliki servis. Servo ulje skoro da nemaju novija vozila, sad je sve na struju.

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja ću zamjeniti ulje u mjenjaču samo da vidim gdje bi, možda odem i u ovlašteni. Servo sam sam ispumpao rezervoar i dolio novo i tako 3-4 puta dok nije postalo čisto. Antifriz odradio sa velikim servisom, još ostale kočnice, neće niko da radi a svakako mi volan vibrira jako kad kočim na većim brzinama, izgleda da su diskovi gotovi, valjnda je to normalno na 145k da su primkraju.
    Još i svjećice sa ovom zamjenom ulja i tako.
    Održava se samo, meni veći prpblem majstora ili servis naći koji će sve odraditi po ps-u.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Klasika, moras moljakati da rade, ko da oni tebe placaju a ne ti njih.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Majstori su i dobri kakve su mušterije

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sigurno, mentalitet nam takav pa se prenese na sve. Kolega sa posla ima finog golfa, evo neće ulje da zamjeni, kaže ko ga jebe može dvije godine :D
    Da ne kažem da još nije nasuo ni odgovarajuće ulje na prvom mjestu, ovo bilo jeftinije.
    Na deset auta dva imaju ljetne gume, i to govori :D


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Da napravim poređenje, npr ne valja policija jer uzima mito, a ovi što daju mito su ok... Tako je i s majstorima i mušterijama, ne valja majstor, hoće da naplati svoj rad, ne valja mušterija hoće džaba da mu se radi i tako u krug... A ti što ne održavaju auto redovno su najgori, njima kad nešto otkaže majstor treba sve da ostavi i da njima rješava problem koji je nastao neodržavanjem, da ne košta puno, i čak potapše po ramenu majstora na kraju

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    bhd and Haker like this.
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Da vidite listu šta sam sve mijenjao na autu gdje su prethodni vlasnici samo radili mali servis i sipali gorivo :D

    @Haker - Što ne bi u Unitrejdu zamijenio ako ga imaš u blizini, čisto da ne moljakaš nikog za svoje pare.