Intel 8/9/10/11/12-gen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by forzamilan, Nov 20, 2016.

  1. Majesco

    Majesco Aktivista

    Ako si narucio u petak, subotu ili nedjelju, nemoj ocekivat ponedjeljak isporuku, nego naredna dva radna dana, tako je u svim radnjama.
    Ponedjeljak se pakuje i salje, a naredna dva dana mozes ocekivat dostavu.
     
    bojler likes this.
  2. bojler

    bojler Aktivista

    Aha tako sam i očekivao da mi danas spakuju, mislio sam da se status barem mjenja u "poslato". Hvala na odgovoru
     
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ja sam mislio da ces ti otici licno kupiti jbg.Nazovi ih ujutro pa pitaj da li su poslali.

    +387 33 555 062
    +387 33 555 063
     
    bojler likes this.
  4. bojler

    bojler Aktivista

    Kada sam plaćao online bila je opcija za dostava na adresu i to sam još 10km dodatno platio
     
  5. bojler

    bojler Aktivista

    Može pomoć, došle mi komponente sve sastavljeno, al sad mi monitor izbaciva no dp detected, a upalim na gpu od procesora onda radi
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisam upratio koja je graficka? Jesi i nju novu uzeo ili je ostala od stare konfiguracije? Cisto da si siguran jel ispravna graficka.
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Integrisana isto spojena preko dp kabla?
    Promjeni signal source na monitoru možda je i dalje na hdmi.
     
  8. bojler

    bojler Aktivista

    Gtx 1080, promjeno sam na monitoru na dp al neće jednostavno
     
  9. bojler

    bojler Aktivista

    Ostala od stare gtx 1080
     
  10. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Odspoji napojni kabal na monitoru pa ponovo spoji,ali fino ga nabij moze biti i do toga jer nekada moze raditi HDMI port,ali DP ne zbog nedostatka napona.
     
    bojler likes this.
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Možda prvo u BIOSU moraš prebaciti display output sa grafe procesora na tu 1080


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. bojler

    bojler Aktivista

    Kralju!!! Šta drugo reći, svaku koji mi kažeš pun pogodat, ti si genije. Sad sve radi.
     
    Vedo and Picoooka like this.
  13. bojler

    bojler Aktivista

  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Vidi XMP profile koje imas i odaberi profil 3600 i naravno save.Ako nema tog profila uslikaj pa uploaduj sliku da vidimo sta se desava.Kod mene je npr. samo jedan XMP profil i kada podesim XMP odmah prepozna 3000MHz.

    [​IMG]

    Ako ne bude moglo odradi update na zadnji bios od 1 jula ako je ova ploca u pitanju MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI
     
    Last edited: Jul 28, 2021
  15. bojler

    bojler Aktivista

  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Za pocetak stavi 3600 po defaultu,a ako nekada naumis OC vidi neke tutorijale za MSI plocu sta i kako jer ta je memorija veoma klokabilna.
     
    bojler likes this.
  17. bojler

    bojler Aktivista

    Prvo sam samo enableovo xmp pa ušo u pc i evo zaledilo sve, probacu restart da vidim oce li opet, ako zaledi uzecu profil od 3600
     
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Naravno 3600,a na istim frekvencijama moze i 3733 dok za 3800 ili 4000MHz moras podizati napon.
     
    bojler likes this.
  19. bojler

    bojler Aktivista

    E dobro je sad evo drugo paljenje pc-a nije nista zaledilo a u task manageru sad je 3600mhz, hvala.
     
    Picoooka likes this.
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ih da vidite patnje clockanja rama sa ryzenom heheh, sad nemam posla ( i ja konacno vise nisam stuha beskorisna ) pa uzeo malo da se igram sa ramom. Mozda je i do mene jer prvi AMD u zivotu, ali nevjerovatno je koliko boost daje, tri puta sam provjeravao u viewportu i 200 MHz oko 10%.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Picoooka and Vedo like this.