Time to upgrade

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by AdoSA, Sep 12, 2020.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    E situacija je sljedeća, imam na vikendici neku konfu Intel pentium e5200 4GB ram... Sad sam naručio sebi 2x16GB ddr i imam 2x8GB što će mi ostati. U ovoj je 9800 GT gpu pa kontam, koja je najjeftinija varijanta MBO i CPU da uzmem da podržava ddr4, pa da kakav takav upgrade uradim da starom malo popravim expirience :)

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Uzmeš AMD 3400G sa integrisanom Vega grafikom (može i 2400G slični su) i Gigabyte B450 AORUS M (ili MSI B450-A Pro) jer rama svakako imaš dovoljno pogotovo. Možeš naravno ići i na neku običnu B450 ploču, miran i za novije generacije procesora (5000 serija). Naknadno nekad može ubaciti neku RX karticu kada se cijene smire.

    Prodaj tu karticu ili je ostavi kao uspomenu jer je nekad bila top. :)

     
    Last edited: Aug 9, 2021
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma treba mi najjeftinija moguca varijanta, koji je prvi i5 intel koji podrzava ddr4 i ploca neka osnovna, ili ryzen neki 1xxx serije, to je vecinom za surfanja, a sad umire kompijuter jer stari se zajebava sa onim PTC sranjima, i ima tri browsera otvorena... dosadno mu gore u šumi :) Linux cu mu nabaciti, to da iskoristim RAM i da ima na miru da klika...
     
  4. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Imao sam Pentium G4560 (2c4t) koji je bio sasvim dovoljan za browsing i neki gaming, podrzava DDR4. Mislim da je nov cca 130km. Ako hoces sta jace, i3 10100f (4c8t) kosta do 300km ako se ne varam i fenomenalan je procesor za taj novac. Trebalo bi da se maticna moze naci za jedno 150km, mozda i jeftinije.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma neću novo, polovno nesto :) nego ne mogu da se snadjem sa Intel CPU, jer ako se dobro sjecam oni su prije AMD-a poceli sa DDR4, a kod njih ni oni ne znaju sta na koji socket ide :) znaci najpovoljnija polovna varijanta da podrzava DDR4
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma