Kupovina Graficke Karte

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by BoLa, Aug 11, 2021.

  1. BoLa

    BoLa Aktivista

  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Aug 12, 2021
  3. nivla

    nivla Komšija

  4. selvin

    selvin Moderator

    Znaci u plusu 24KM skuplja a mozda i bolja graficka?

    @nivla, ma jasno ko dan i za njih da nije sve legalno, ali su oni barem siva zona. Ovo je cisti sverc.
     
    Picoooka likes this.
  5. nivla

    nivla Komšija

    sto se plusa tice, moze tamo na ovaj iznos novca i malo niza cijena sigurno
     
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Moze ja mislim oko 7-8% uz dogovor ako pristanu,a uglavnom pristanu ako si njihova musterija i ako si bar par puta nesto kupio u zadnje vrijeme.
     
  7. BoLa

    BoLa Aktivista

    Ovo u plusu je cijena za kes al opet je ok za ovu grafu. Ozbiljno razmisljam
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Prije 3 sedmice za Bajram bila 1918km ta u plusu 3070 Ti.Pitaj ih moze li po istoj cijeni ne kosta te nista.
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    hos da ti provjerim kolko moze ko meni
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ovo sto enis kaze, i kad splasne na neko vrijeme ovo mining "ludilo" nece puno bolje biti, chip shortage je mozda cak i veci problem.
     
    Picoooka likes this.
  11. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  12. nivla

    nivla Komšija

    otisla
     
  13. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Vidio sam maloprije garant neki svercer kupio :) mozda bude uskoro na piku za par stoja skuplje :D
     
  14. nivla

    nivla Komšija

    navidno zakljucana ne moze majnat
     
  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    V2 model LHR zakljucana,ali meni i ne treba za mininga.Javio sam se Mikiju kaze za 10-ak dana bi trebao dobiti ove V2 modele.
     
    bojler likes this.
  16. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Šta se dešava sa ovim grafikama ljudi dižu cijene kao da su od zlata,razumijem dobra,nova grafika pa i da ima cijenu ali sad gledam lik za polovnu GTX 970 traži 420 maraka :eek:
     
  17. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Idu nova poskupljena i nove nestasice vec se danima najavljuje po svim ozbiljnijim portalima,a pogotovo ce poskupiti non LHR graficke jer je najavljeno da ce buduca proizvodnja biti preko 90% iskljucivo LHR kartica.

    Globalno zalihe se prazne i sve je manje karti na lageru bez obzira sto Nvidia tvrdi da ce biti uredno snadbjevanje narednu godinu ,ali u praksi to se ne vidi.
     
  18. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Sve to stoji ali ja mislim i da su ljudi na ovim prostorima počeli tripovati neke gluposti sa vrijednostima,gledam cijene na eBay i tamo još uvjek možeš naći dobre GPU po normalnim cijenama u neki slučajevima i jeftinije nego ovdje kod nas !
     
    bhd likes this.
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Taj sto trazi 420km za GTX 970 je samo jedan u moru prodavaca koji misli iskoristiti situaciju za upgrade uz sto manju doplatu .. nasa posla :D
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moze se naci i po relativno normalnim cijenama, samo treba imati srece. Ja sam naletio na GTX 1060 3GB za 300KM prije par mjeseci.
    Te sto precjene treba zaobici i cao, neka ceka ovcu za te novce.