All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    E stivi stivi, nisi svjestan koliko euro 6d dizlo trosi i kako slabo vuce (ako je legalan softverski i hardverski).
    X u 186 verziji ide lagano 6,5 litara, aktuelni dizeli ne trose nista manje, damirovih 3,x je historija.
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Šta moj nije legalan? Slabo vuče? Historija?

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Je li 6d ?
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni mondeo 1.8 benzin iz 1998 trošio isto kao ovaj sad dizel... Doduše ovaj je 163KS onaj je bio 115KS... Bali kontam od 1998 do danas malo se i popravilo stanje benzinaca :)

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    6b


    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Razlika nebo i zemlja, iako samo jedno malo slovo sve do 6c su mogli proizvodjaci raditi sta hoce, u realnim uslovima po 10-20 puta vise NOx-a u izduvu nego na testu.
    To najvise osjetis u medjuubrzanjima, uz brdo, odzivu na gas…
    Dizlo nominalno jednake snage sada treba tipa 20 sekundi od 80 do 130 a do 6c mu trebalo 15s.
    Ili moras vracati u nizu gdje prije nisi morao.

    Pola dizela ukinuto prije 6d, ostatak osakacen.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    @dams82 Evo vozio auto, lagano kočio tako mi rekao prvih 200km
    Zašto imam ove crte? Ovako je o na drugom disku.[​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Trw
    Svi bi mi da bude ogledalo, ali ne može, to je prilično normalno tako...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Thx. Ma ne smeta meni ali na starim nikad nisam primijetio. Bitno da je ok :)


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nisam znao da na Passat CC ne mogu obicne felge od passata b6,b7 ili golfa.

    Gledam neke 17-ke felge zimske al baš za CC moraju biti.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Šta je razlika? Raspon rupa je sigurno isti, jedino ET može biti različit, ali to ne igra neku ulogu posebno ako je mala razlika.

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ako je veći et ne može možda od kliješta stati

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Rece meni lik ET je drugaciji pa zbog toga moram paziti kod kupovine felgi.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ko kaze da dizeli puno trose :D

     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jest burazeru samo ga ti tako vozi pa kad se zacepi dpf i egr (ako nije uradjen delete mod) onda ces vidjeti koliko stvarno trosi (para) :D
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    pricali smo o tom vec :D
     
  17. nivla

    nivla Komšija

    et41 sto znaci da bi bez problema trebalo da moze et31 do et 51, sto manji broj vise izbacene prema vani i manje smetaju kocionim klijestima, kako god uvijek je dobro ispitati prije kupovine, montiras i vidis okrece li i zapinje li tocak te da li izlazi van okvira blatobrana
     
    Eldorado likes this.
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kad smo vec kod toga obzirom da sam uzeo prije mjesec kupio drugo auto 2.0 tdi 100kw a prije toga vozio 1.9 tdi 74kw imao sam problem a nadam se da cu ga riješiti dizanjem obrtaja :D

    20x dana vozio klasika 1.5 do 2.0 obrtaji (godinama vozio 1.9 tdi tako, druga od 20 do 40, treca od 40 do 60 i onda cetvrta preko 60)

    Onda stanem na semaforu osjetim blago trzakanje, neravnomjeran rad motora. Odmah covjek pomisli turbima zamajac i slicno, al sam citajuci sajtove podigao broj obrtaja 2.0 do 3.0 malo više izucem iz druge pa trece i to mi blago trzakanje kad stojim nestalo.

    Odvrnuo sam famozne lopov šarafe, imao 2x još nazad, u prici sa poznanikom koji ima golf 6 i dosta slicne lopov šarafe uzeo od njega nastavak kojim sam uspio da odvrnem belaj :D

    Gledam rezervne gume,felga 150-200km za konkretno passata cc.

    Odustanem od toga i svakako cu neke 17 ke nabaciti zimske pa jednu od njih za ne daj Bože u gepeku držati.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne znam kako si mogo godinama tako pasivno voziti?!?????? Moras produvati auto ba. Evo recimo ovaj moj danasnji video, vozio po sata tako ispod 2k obrtaja da vidim min potrosnju i onda ga sprzim 150km/h :D Ne znam samo kako si mogo godinama voziti ko penzioner :D Moja svaka voznja se sastoji od dijelova divljanja i onda dijelova kruziranja na 1,5k i sve tako u krug.
     
  20. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ovo je najgluplji video primjer potrosnje ikad.

    Totalno nerealan prikaz prosjecne potrosnje, pa ovo je idealni scenarij, ravna cesta, nema drugih auta, 5-6 brzina i spora voznja. Da u ler vratis auto bi nastavilo isto :D

    U ovim uslovima voznje moj Scenic iz 2005. pokazuje potrosnju od 2.8 litara.

    Haj ti dodji kod mene u Sarajevo u mahale, to tvoje auto ce trositi ko FAP, ili ce crknut kad ga dotuce sva zagusenost koju nakupljas mrtvom voznjom.

    EDIT: Sad vidim da pises da malo i prodivljas autom. Sreca :D Tacno grehota mrcvarit motor, ja placem kad po mjesec ne izadjem na otvorenu cestu, a cesto se desi.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk