All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Damir kralj resetira board na ugrijan motor, vozi onda ko puž i hvali se sa 3,2.
     
    hurmash1ca likes this.
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Relacija Tuzla Canici Tuzla, mjereno iz dvorista, hladno auto :D
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Do sad je bio rekord 3,8 pa 3,6 pa 3,3 danas ode na 3,2 :D
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nisi ti pratio, on ti to tako snima već duže vrijeme samo taman je prestao smarati evo sad opet.

    Evo ja na odmoru koji se sastoji od vozanja. U dva dana ubio 1000km 7.0l. Mislio sam nešto mi nije ok, kući vozio malo kraće relacije bila 7,6. Nevjerovatno kolika je razlika još u konjicu nema zastoja semafora i zajebancije. Mogu misliti u sarajevu bi bilo 10.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Ne znam za njega, ali ja sam pravio s focusom 3.2 na relaciji dugoj 140km, bez resetovanja vrućeg motora. Znači hladan start, bez klime (proljeće), lagana vožnja po ograničenjima s prosjekom brzine 65km/h,
    4 osobe u autu,
    poneko preticanje i kratka pauza. Ali sam prilično bio usredotočen na to da napravim što manji prosjek potrošnje, kad ne mislim o tome bude naravno više. Na istoj relaciji u istim uslovima prošli auto golf 4 karavan 1.9 tdi pd (motor skoro isti kao u octaviji od dmr) je pravio najniži prosjek
    3.5l/100km
    Znači da je moguće, ali u svakodnevnoj praksi ti brojevi idu gore i nisu relevantni, moj stalni prosjek na 5-10 hiljada kilometara se vrti od 5,5-6,5 u zavisnosti da li više ima loko ili otvorene vožnje...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma ja ba ovo se bas ide maxuz na najmanju potrosnju, inace mi bude potrosnja 4,6 -5 litara od sipanja do sipanja. Valja napomenuti da je ova relacija poprilicno ravna pa je pogodna za ganjanje ovako niske potrosnje. Recimo neki dan Tuzla-Sarajevo-Tuzla potrosnja bila 4,6. Sto se divljanja tice, gotovo svaki dan kraj siporexa 140-150km/h :D
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ovaj dio je sve sto se ikada ima reci na ovu temu.
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Zato sam i napisao, jer ne želim da me neko pogrešno shvati.

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jos da ti imenjaku udje u glavu :D
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni do Goražda i nazad 16l potrošio :) Sarajevo - Goražde :)

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    U Sarajevu je nemoguce ostvariti potrosnju o kojoj pisete. Guzve ogromne, mahale i brda..
     
    aNaToMiC !, dams82 and hurmash1ca like this.
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Debelo crijevo pravo.

    Kod mene posljednji put (i po boardu i po racunanju od cepa do cepa) 10.4. Sve grad, klima vazdan radila, kad su i nenormalne vreline.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ne mogu da vjerujem da je neko pomislio da je ova moja potrosnja u videima svakodnevna prosjecna potrosnja :D
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    V8? :D
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dizelčina :) ali jebi ga kad ganjaš brže auto ispred sebe, on normala a ti ovamo dušu mu vadiš :)

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Ni ja

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel neko kad imao belaj da mu guma pukne pa da je zakrpi bez skidanja sa pjenom?

    Vidim na piku da imaju neki kompresori + pjena mada ima i sama pjena da se kupi.

    Ja sam prije 4-5 godine taj problem riješio rezervnom gumom vintanjem šarafa :)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jebo Vas potrošnja, ja ovaj svoj kontejner u vodu natjeram.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Eldorado likes this.
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zar je to cudo moglo izdrzat do mora :D:D
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Prešlo 400 kilometara obalama Jadrana krcat. Potrošnja 6.8 l :D
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG]